دسته‌بندی نشده

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -اینترنت اشیا

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -اینترنت اشیا (IoT) در حال حاضر با پردازش داده های بلادرنگ با استفاده از ابزارهای دیجیتال و دستگاه های هوشمند برای تصمیم گیری بهتر و انجام اقدامات خاص، بخشی از زندگی افراد شده است.

 اینترنت اشیا شبکه ای از دستگاه های به هم پیوسته است که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و داده ها را مبادله می کنند و به اشیاء فیزیکی هوشمند می افزایند.

 این دستگاه‌های هوشمند شرکت‌ها، شهرها و زندگی افراد را متحول می‌کنند و با افزایش کارایی، ایمنی و راحتی را فراهم می‌کنند. اینترنت اشیا یکی از آخرین روندهای فناوری اطلاعات در سال 2024 است.

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -اینترنت اشیا

ترندهای اینترنت اشیا در سال 2024

 • ادغام اینترنت اشیا با هوش مصنوعی و ML به طور قابل توجهی بر زندگی انسان ها تأثیر می گذارد و توانایی های پردازش داده ها و تصمیم گیری در زمان واقعی را افزایش می دهد.
 • گسترش شبکه 5g چیز بزرگ بعدی در فناوری اطلاعات است که صنعت IoT را با اتصال بهتر ارتقا می دهد و دستگاه های پیچیده تری را در شبکه مستقر می کند.
 • محاسبات لبه و امنیت کارایی و سرعت را بهبود می بخشد و همچنین بر روی رفع آسیب پذیری ها و تقویت اقدامات امنیت سایبری تمرکز می کند.

آینده اینترنت اشیا

 • Fortune Business Insights گزارش می دهد که اندازه بازار اینترنت اشیا در سال 2028 تا سال 2028 به 1854.76 میلیارد دلار خواهد رسید، با CAGR 25.6٪ ​​از سال 2021.
 • افزایش سرمایه گذاری در اینترنت اشیا صنعتی از 29 میلیارد در سال 2015 به 70 میلیارد در سال 2020 نشان دهنده اهمیت اینترنت اشیا در صنایع و آینده قوی برای اینترنت اشیا است.
 • گزارش “سیگنال‌های اینترنت اشیا” مایکروسافت می‌گوید 47 درصد از شرکت‌ها از داشتن متخصصان ماهر کوتاهی می‌کنند که نشان‌دهنده تقاضا برای متخصصان است.

فرصت های شغلی

با افزایش تقاضا برای متخصصان اینترنت اشیا، این زمان مناسبی است که یاد بگیرید چگونه از پیشرفت های اینترنت اشیا برای بهبود عملکرد سازمانی استفاده کنید.

 اینترنت اشیا فرصت های بسیار خوبی را برای متخصصان ماهر فراهم می کند که در زیر به چند نقش شغلی معروف اشاره می شود:

 • معمار راه حل های اینترنت اشیا
 • مهندس سیستم
 • کارشناس امنیتی
 • مدیر تولید
 • مهندس شبکه

مهارت های اینترنت اشیا

دانش فناوری حسگر، محاسبات ابری، تجزیه و تحلیل داده‌ها و سیستم‌های تعبیه‌شده به شما کمک می‌کند شغلی قوی با اینترنت اشیا ایجاد کنید.

مهارت های افزودنی:

دانش امنیت سایبری، یادگیری ماشین و مهارت‌های ارتباطی قوی، مهارت‌های اضافی برای فردی است که به دنبال شغلی در اینترنت اشیا است.

با ثبت نام در یوتیوب “ آموزش آنلاین اینترنت اشیاء ”  شغل خود را غنی کنید

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -اینترنت اشیا

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا