گیاهان

گل جسد چیست؟

گل جسد که به طور رسمی به عنوان تیتان آروم شناخته می شود و با نام علمی Amorphophallus titanium شناخته می شود یک گیاه بسیار بدبو و گلدار است.

گل جسد چیست؟ در حالی که برخی از گل ها هنگام شکوفه دادن عطر مطبوعی می دهند، گل جسد دقیقا برعکس عمل می کند. در مورد آن نیز توهین آمیز است.

 در نگاه اول، عظمت و رنگی بودن گل جسد شما را به جلو می کشاند اما بوی بد مرگ و گوشت گندیده را رها می کند.

گل جسد چیست؟
آروم تیتان به دلیل بویی که دارد به “گل جسد” نیز معروف است.

“گل جسد” کجا رشد می کند؟

با توجه به باغ گیاه‌شناسی ایالات متحده ، تقریباً 1000 مورد از این گیاهان با ظاهر غیرمعمول و بدبو وجود دارد.

 آنها بومی اندونزی هستند اما در خارج از این منطقه در سال 1889 شروع به شکوفه دادن کردند. اگرچه تایتان آروم هم انسان را مجذوب و هم منزجر می کند، رنگ ها، دما و بوی معده آن هدفی را دنبال می کند.

همه این جنبه ها برای جذب گرده افشان ها با هم کار می کنند.

 ممکن است تعجب کنید که چه نوع گرده افشان هایی جذب گل جسد می شوند.

 گرده افشان ها شامل حشرات گوشتخوار مانند مگس گوشتی همراه با سوسک های سرگین هستند . از آنجایی که این گرده افشان ها به طور طبیعی به بوی تیره، بدبو و پوسیده کشیده می شوند، گل جسد برای آنها عالی است.

با شروع این ویدیو، راوی وقت خود را تلف نمی‌کند و به شما اطلاع می‌دهد که احتمالاً اگر هنگام فیلم‌برداری با او در آنجا بودید، ناهار خود را به دلیل عطر تهوع‌آور گل جسد از دست خواهید داد.

 او در توضیح عنوان می کند که به اندازه کافی خوش شانس بوده که شاهد این گل مرموز در یک باغ گیاه شناسی محلی بوده است، اما احساس خوش شانسی برای بوییدن آن نداشته است.

او توضیح می دهد که فقط هر هفت تا 10 سال یک بار شکوفا می شود و زمانی که گل می دهد، بوی بدی که به آن بدنام است را از بین می برد.

 در پس زمینه، آهنگ “That Smell” از Lynyrd Skynyrd به درستی پخش می شود، با اشعاری که شامل “آن بو، نمی توانی آن بو را حس کنی، بوی مرگ تو را احاطه کرده است.”

آروم تیتان، معروف به "گل جسد"
گل جسد فقط هر هفت تا 10 سال یک بار شکوفا می شود.
گل جسد چیست؟
مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا