تسلیحاتفناوریهوش مصنوعی

پیروزی در جنگ های آینده با هوش مصنوعی

اخیراً، گزارش نهایی کمیسیون امنیت ملی در مورد هوش مصنوعی که در 1 مارس 2021 منتشر شد، بر اهمیت هوش مصنوعی برای امنیت کشور ما زمانی که هدف تهاجمی را برای نیروهای مسلح آمریکا تعیین می‌کند، تأکید کرد: «تا سال 2025 برای هوش مصنوعی آماده شوید» یا خطر واگذاری همتای ما را به خطر بیندازید. – هدفی که معتقدم رسیدن به آن بسیار مهم است.

همانطور که کنگره درخواست بودجه رئیس جمهور را بررسی می کند، باید این هدف را در نظر داشته باشد.

در عصر رقابت قدرت های بزرگ امروز، ایالات متحده باید این آینده را در برابر چین و روسیه پیروز شود.

انجام این کار مستلزم افزایش واقعی 3 تا 5 درصدی هزینه‌های دفاعی سالانه است، همراه با بازنشستگی سیستم‌های قدیمی و سایر اصلاحات که سرمایه‌گذاری کارآمد را در نیروی کار دیجیتال، سیستم‌ها و زیرساخت‌های مورد نیاز برای اطمینان از آمادگی هوش مصنوعی ما ممکن می‌سازد.

به‌عنوان وزیر دفاع، من آنقدر به اهمیت هوش مصنوعی احساس می‌کردم که به منظور برآورده کردن نیازهای جنگنده‌ها از طریق مرکز مشترک هوش مصنوعی، سرعت بخشیدن به قابلیت‌های هوش مصنوعی را در مقیاس بالا افزایش دادیم.

ما همچنین اولین مجموعه اصول اخلاقی هوش مصنوعی وزارت دفاع آمریکا را منتشر کردیم تا مطمئن شویم که ایالات متحده رهبر جهانی در توسعه و استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی است.

اما برای برنده شدن در آینده هوش مصنوعی، پنتاگون همچنین باید چهار عنصر اصلی را با موفقیت پیش برد و ادغام کند: داده های استاندارد و مشترک.

الگوریتم ها و مدل های هوش مصنوعی مرتبط؛ امنیت سایبری قوی برای محافظت از داده ها و یکپارچگی مدل ها؛ و یک مکانیسم حمل و نقل قوی (مثلاً 5G) برای بیرون راندن هوش مصنوعی به جنگنده.

در سال 2018 به عنوان منشی ارتش، بررسی جامعی از قابلیت‌ها و برنامه‌های ارتش به نام دادگاه شبانه را آغاز کردم.

رهبری ارتش به بیش از پانصد برنامه نگاه کرد و پرسید، آیا این برنامه از اولویت های نوسازی ارتش پشتیبانی می کند؟ در غیر این صورت، آن را لغو یا کاهش دادیم و به ما این امکان را داد که بیش از 30 میلیارد دلار را مجدداً به برنامه های با اولویت بالاتر تخصیص دهیم.

دور دوم بررسی ها در سال 2019، 13 میلیارد دلار دیگر به دست آورد.

زمانی که من وزیر دفاع شدم، بررسی مشابهی را برای کل وزارت راه اندازی کردم. با وجود دیر شروع کردن، پیشرفت خوبی داشتیم، اما می‌توان کارهای بیشتری انجام داد.

برای اینکه پنتاگون تا سال 2025 «آماده هوش مصنوعی» شود، باید به اصلاحات ادامه دهد و در عین حال حمایت کنگره را به دست آورد تا سیستم‌های با اولویت پایین، عملکرد ضعیف و قدیمی را که برای درگیری‌های فردا مناسب نیستند، کاهش دهد.

پس‌اندازها را می‌توان مجدداً در فناوری‌های تغییردهنده بازی، مانند زیرساخت‌های دیجیتال و نوآوری‌های مورد نیاز برای پیروزی در جنگ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، سرمایه‌گذاری کرد.

برای کمک به اتخاذ این تصمیمات دشوار، بخش باید به برداشتن گام‌های زیر ادامه دهد تا تجزیه و تحلیل و ارزیابی دقیق‌تر برنامه‌ها و سیستم‌های خود را انجام دهد: اول، ایجاد ظرفیت برای حمایت از تصمیم‌گیری مبتنی بر داده‌ها.

دوم، شناسایی قابلیت‌های وابسته به هوش مصنوعی که ارتش ایالات متحده برای شکست دادن یک رقیب نزدیک به همتای خود به آن نیاز دارد. و سوم، تعیین معیارهای اساسی تر برای آمادگی هوش مصنوعی.

پیروزی در جنگ های آینده با هوش مصنوعی

تصمیم گیری مبتنی بر داده

هوش مصنوعی سرعت و دامنه درگیری را بسیار تسریع می‌کند و به تصمیمات هوشمندانه، به‌موقع و دقیق در جنگ امتیاز بیشتری می‌دهد.

تصمیم گیری مبتنی بر داده که توسط هوش مصنوعی فعال می شود می تواند به پنتاگون کمک کند تا در زمان صلح انتخاب های سرمایه گذاری بهتری داشته باشد.

برای دستیابی به این نتایج، رهبران باید دسترسی گسترده و بر اساس تقاضا به داده های معتبر داشته باشند.

در طول تصدی من به عنوان وزیر دفاع، ما اولین افسر رسمی اطلاعات ارشد را زیر نظر CIO ایجاد کردیم و اولین استراتژی داده های وزارت دفاع را برای هدایت بهبود در دسترس بودن و قابل اعتماد بودن اطلاعات این وزارتخانه صادر کردیم.

ما همچنین با توسعه پلتفرم‌هایی برای رهبران ارشد برای تعامل با داده‌های زنده، گام‌های بیشتری برای پشتیبانی از عملیات مدیریت برداشتیم.

برای این منظور، اولین گام مهم راه اندازی پلت فرم داده ADVANA کنترلر وزارت دفاع بود که صدها مجموعه داده بخش را برای پشتیبانی از ممیزی پنتاگون و سایر فرآیندهای تجاری اصلی یکپارچه کرد.

با این حال، کار زیادی باقی مانده است. داده ها سوختی است که هوش مصنوعی به آن نیاز دارد. به خودی خود، الگوریتم ها بدون ورودی های مناسب بی ارزش هستند.

کار سختی که در پیش است این است که پنتاگون داده های خود را در سرویس ها و آژانس های متعددش منطقی و به اشتراک بگذارد و مهمترین گام آن پرورش فرهنگ اشتراک داده است.

وزارت دفاع بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در تاریخ خود را در سال 2020 داشت و اخیراً از بودجه بزرگتری که سال گذشته برنامه ریزی کرده بودیم، رونمایی کرد.

تمرکز سرمایه‌گذاری ما بر یازده ابتکار اصلی مدرن‌سازی بود – که با هوش مصنوعی شروع شد – که تطابق مداوم ما را در آینده تضمین می‌کرد.

برای بهینه‌سازی مؤثر مجموعه ما در آینده، وزارت دفاع باید سرمایه‌گذاری‌های اصلی خود را در هوش مصنوعی، محاسبات کوانتومی، انرژی هدایت‌شده، شبکه‌های 5G، و سایر فناوری‌ها بر اساس سلاح‌ها و سیستم‌هایی که به‌کار خواهند برد، و همچنین قابلیت‌های جدیدی که می‌توانند به کار گیرند، ارزیابی و ارزیابی کند. ایجاد یا فعال کنید.

برای مثال، بررسی مجموعه مدرنیزاسیون وزارت دفاع امروز باید سرمایه‌گذاری‌های اساسی در هوش مصنوعی و فناوری‌های نوظهور برای پشتیبانی از قابلیت‌های مشترک، مانند فرماندهی و کنترل مشترک همه دامنه (JADC2) و آتش‌های دقیق دوربرد را در نظر بگیرد، در حالی که به طور همزمان چگونگی و مکان را تعیین می‌کند.

شرط بندی برای پیشبرد قابلیت های نسل بعدی. برای انجام این کار، پنتاگون ابتدا باید مجموعه داده‌های مدیریت‌شده سرمایه‌گذاری‌های فناوری خود را که با ویژگی‌های عملیاتی و فناوری هر کدام برچسب‌گذاری شده است، به همراه پلتفرم‌ها و برنامه‌های دیجیتالی که امکان ردیابی خودکار و تجزیه و تحلیل گسترده فضای تجاری را فراهم می‌کنند، توسعه دهد.

ما همچنین باید فرآیند تجزیه و تحلیل وزارت دفاع از جایگزین ها (AoA) را دوباره تصور کنیم، که مستلزم مقایسه سیستم های در حال توسعه با راه حل های جایگزین قبل از تهیه آنها، با استفاده از معیارهای ارزیابی منحصر به فرد برای هر برنامه است.

با داده‌های بهتر و تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی، فرآیند AoA می‌تواند با سرعت بیشتر و موثرتر بازدهی تخمینی از سرمایه‌گذاری را برای سیستم‌های فعلی و آینده ایجاد کند، و امکان مقایسه سیب به سیب را فراهم می‌کند که به تصمیمات سرمایه‌گذاری و واگذاری کل بخش اطلاع می‌دهد.

این امر همچنین به وزارت دفاع کمک می‌کند تا اولویت‌های نوسازی را به‌طور مؤثرتر با کنگره در میان بگذارد و امکان نظارت آگاهانه‌تر بر تصمیم‌های بودجه و مبادلات ضروری آنها را فراهم کند.

قابلیت شکست دادن یک رقیب نزدیک به همتا

اولویت اصلی من به عنوان وزیر دفاع، اجرای استراتژی دفاع ملی (NDS) با تمرکز واضح بر چین بود.

ما درک بسیار خوبی از قابلیت های مورد نیاز برای اطمینان از مزیت نسبی نیروهای ایالات متحده در یک درگیری نزدیک به همتایان داشتیم.

این الزامات بر اساس مجموعه ای واضح از حقایق و فرضیات مورد استفاده برای هدایت تفکر ما بود. چند نفر برجسته بودند.

برای شروع، چین باید همچنان به عنوان یک تهدید گام به گام ادامه دهد، زیرا در راستای هدف اعلام شده خود برای تبدیل شدن به رهبر جهانی در هوش مصنوعی تا سال 2030، بخشی از برنامه آن برای تکمیل نوسازی نظامی خود تا سال 2035، تلاش می کند.

سرمایه گذاری هنگفت در تحقیقات کاربردی هوش مصنوعی و استفاده از استراتژی ادغام نظامی-مدنی برای مهار نوآوری بخش خصوصی برای مزیت نظامی.

دوم، نیروهای ایالات متحده باید بتوانند در همه حوزه‌ها، به‌ویژه حوزه‌های نسبتاً جدید فضا و فضای سایبری، بجنگند و پیروز شوند.

عملیات به عنوان یک نیروی مشترک در سراسر این حوزه ها به سطح بی سابقه ای از اتصال و قابلیت همکاری نیاز دارد.

به عنوان مثال، مفهوم JADC2، اتصال مورد نیاز برای هماهنگ کردن عملیات همه دامنه در برابر رقبای نزدیک به همتا با قابلیت هایی برای ایجاد اختلال یا انکار شبکه های نبرد ایالات متحده را فراهم می کند.

در نهایت، هوش مصنوعی جنگ را در حوزه‌های زمین، دریا، هوا، فضا و فضای سایبری تغییر خواهد داد.

به این ترتیب، این بخش باید پلتفرم‌ها و سیستم‌های موجودی داشته باشد که آماده فعالیت در این محیط‌های به‌شدت تغییر یافته باشند، اما همچنین باید موقعیت خود را برای پذیرش سریع و عملیاتی کردن فناوری‌های نوظهور و مخرب داشته باشد.

یکی از اهداف اجرای “دهه برتر” NDS من، توسعه مفهوم جنگ مشترک مدرن (JWC) بود که انتقال ما به عملیات همه دامنه را ممکن کرد.

وزارت دفاع باید به اعتبار بی‌رحمانه JWC از طریق آزمایش‌های سخت، بازی‌های جنگی و تمرین‌ها ادامه دهد و در عین حال از رشته‌های مدرن و صنایع تجاری مانند مهندسی دیجیتال و دوقلوهای دیجیتال که نمایش مجازی سیستم‌ها و پلتفرم‌های جنگی را امکان‌پذیر می‌سازد، استفاده کند.

این امر مستلزم سرمایه‌گذاری‌های اساسی در زیرساخت‌های فنی برای توسعه و مقیاس‌بندی مدل‌سازی و جعبه‌های شنی شبیه‌سازی است که در آن جنگجویان پاک‌سازی شده، محققان و شرکای صنعتی می‌توانند مفاهیم عملیاتی را در برابر سناریوها و قابلیت‌های دشمنان بی‌شماری تکرار و تأیید کنند.

دارپا نگاهی اجمالی به آنچه در طول آزمایش‌های AlphaDogfight سال گذشته ممکن است ارائه کرد، زمانی که یک F-16 شبیه‌سازی شده توسط یک عامل هوش مصنوعی نه تنها سایر عوامل هوش مصنوعی را در یک نبرد دیجیتالی شبیه‌سازی شده هوا به هوا، بلکه یک خلبان F-16 انسانی را نیز شکست داد.

آزمایش‌ها و بازی‌های جنگی مانند این‌ها نه تنها بینش عالی در مورد مفاهیم عملیاتی ارائه می‌کنند، بلکه آموزش جنگجویان را با تنظیم یادگیری برای به حداکثر رساندن عملکرد بهبود می‌بخشند.

تعریف و دستیابی به آمادگی هوش مصنوعی

در نهایت، دپارتمان باید برنامه و اهداف عملکردی مشخصی را تعیین کند که باعث پیشرفت های قابل اندازه گیری در زیرساخت دیجیتال و نیروی کار لازم برای دستیابی به آمادگی هوش مصنوعی شود.

این اهداف به تعریف سرمایه‌گذاری در یک نیروی دیجیتالی کمک می‌کند نه بر اساس نقاط عطف پنج ساله یا مقادیر مشخصی از سکوهای هوایی، زمینی یا دریایی، بلکه بر اساس توانایی نیروهای نظامی ما برای پذیرش فناوری‌های نوظهور و مخرب با سرعت و سرعت.

مقیاسی که باعث ایجاد عدم اطمینان در ذهن دشمنان ما می شود.

علاوه بر این، این اهداف به ما کمک می‌کند تا ویژگی‌های فنی و عملیاتی کلیدی مورد نیاز فناوری‌های مجهز به هوش مصنوعی را روشن و اصلاح کنیم.

وزارت دفاع باید اکوسیستم دیجیتالی زیربنایی را که نوآوری دیجیتال را ممکن می کند، تعریف و سرمایه گذاری کند.

برای استفاده از قیاسی از نمایش‌های بازسازی خانه در تلویزیون، فرآیند مدرن‌سازی خانه نمی‌تواند با میزهای کوارتز، کف‌های چوبی با تخته‌های پهن و نورپردازی توکار شروع شود.

این کار با سرمایه گذاری های سنگین برای ارتقای لوله کشی، سیم کشی برق و عایق پشت دیوارها آغاز می شود.

علاوه بر این، یک خانه با مفهوم باز که جایگزین اتاق‌های جداگانه می‌شود، برای تحمل بار به یک تیر هوایی گران قیمت نیاز دارد.

به روشی مشابه، یک نیروی آماده برای هوش مصنوعی نیازمند تعهد به منابع داده‌ها، مدل‌های هوش مصنوعی آموزش‌دیده، ذخیره‌سازی و محاسبات ابری، توسعه نرم‌افزار، و شبکه‌سازی و پردازش امن است – زیرساخت دیجیتالی پایه برای پشتیبانی از برنامه‌ها و فناوری‌های مجهز به هوش مصنوعی.

پیروزی در جنگ های آینده با هوش مصنوعی

در حالی که این ابتکارات یک تعهد بزرگ برای این وزارتخانه است، پنتاگون با طرح اخیر یک اکوسیستم دیجیتالی که توسط کمیسیون امنیت ملی در زمینه هوش مصنوعی منتشر شده است، شروع به کار کرده است.

این طرح یک پایه فنی را پیش بینی می کند که:

1) دسترسی به فناوری ها و خدمات ابری پیشرو را برای محاسبات مقیاس پذیر فراهم می کند.

2) به اشتراک گذاری داده ها، نرم افزارها و قابلیت ها را از طریق واسط های برنامه نویسی کاربردی مستند و سخت شده بر اساس پروتکل های استاندارد صنعتی همراه با کنترل های دسترسی مناسب امکان پذیر می کند.

و 3) به توسعه دهندگان و دانشمندان وزارت دفاع اجازه می دهد تا به ابزارها و منابعی که برای ایجاد قابلیت های جدید هوش مصنوعی نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

پیروزی در جنگ های آینده با هوش مصنوعی

سرویس‌های مسلح با برنامه‌هایی مانند پلتفرم یک ، بنیاد مشترک مشترک و دیگر پلتفرم‌های توسعه، گام‌های بزرگی در ساخت این محیط دیجیتال برداشته‌اند .

 هر یک از این تلاش‌ها گامی در مسیر درست است، اما در نهایت هیچ خدمات یا نهادی نمی‌تواند اکوسیستم کامل مورد نیاز را مالک و پشتیبانی کند.

در عوض، پنتاگون باید از یک رویکرد فدرال پیروی کند، منابع موجود و تلاش‌های راه یاب را بر اساس و به هم پیوند دهد، و ابتکارات سازمانی فردی را از طریق قابلیت همکاری و پایبندی به یک معماری باز و مبتنی بر جامعه، پیوند دهد.

شاید سخت‌ترین تغییری که وزارت دفاع باید در سال‌های آینده ایجاد کند، تغییر جنگجویان و نیروی کار آن برای اطمینان از ارتباط دیجیتال است.

ارتش ما باید از فناوری های نوظهور جدید و مخرب، از جمله هوش مصنوعی استقبال کند.

برای تحقق این امر، پرسنل در همه سطوح – از ارشدترین رهبران ما گرفته تا سربازان جوان ما – باید بدانند که چگونه این فناوری‌ها قابلیت‌های جدید را باز می‌کنند.

برای انجام این کار، ما باید دانش و مهارت های مورد نیاز برای به کارگیری هوش مصنوعی را به عنوان فرصتی برای تقویت یا حتی جابجایی روش های فعلی در اختیار آنها قرار دهیم.

پیروزی در جنگ های آینده با هوش مصنوعی

علاوه بر این، ما باید فن‌آوران غیرنظامی و یونیفرم‌پوش را در تیم‌های جنگی خود ادغام کنیم و مسیرها و فرصت‌های شغلی مناسب و مفیدی را برای آنها فراهم کنیم.

مدیریت استعدادها تمرکز اصلی من به عنوان دبیر ارتش بود، زمانی که ما شروع به بازسازی سیستم مدیریت پرسنل خدمات زمینی کردیم.

با این حال، کارهای زیادی در اینجا در سراسر وزارت دفاع وجود دارد، و زمان و تلاش قابل توجهی را می طلبد.

اما «افراد» با ارزش‌ترین منبع ما هستند، بنابراین اگر می‌خواهیم تغییرات لازم را برای استخدام و حفظ بهترین‌هایی که کشورمان در سال‌های آینده ارائه می‌کند، انجام دهیم، به رهبری از بالا به پایین نیاز است.

در دو سال گذشته کارهای زیادی انجام شده است تا ارتش ایالات متحده “آماده هوش مصنوعی” باشد و بتواند در آینده پیروز شود، اما کار زیادی باقی مانده است.

من کاملاً آگاه هستم که اولویت بندی، اصلاح و توزیع مجدد پول در وزارت دفاع چقدر دشوار است.

اما در پایان روز، ما باید آنچه را که برای جنگجویان و امنیت کشورمان درست است انجام دهیم – و در این زمان، کار درست این است که منابع بیشتری را برای ایجاد قابلیت‌های هوش مصنوعی خود و سایر عناصری که موفقیت وزارت دفاع را تضمین می‌کنند، اختصاص دهیم.

اتخاذ تصمیمات سخت اولویت‌بندی و دفاع از آن‌ها در مقابل کنگره به ایجاد شرایطی برای پنتاگون کمک می‌کند تا دشمنان ما را در این فضای حیاتی نوآوری کند و از آن‌ها خارج کند و از این طریق از تطابق بیش از حد ایالات متحده و متحدانش علیه چین و روسیه در دهه‌های آینده اطمینان حاصل کند.

پیروزی در جنگ های آینده با هوش مصنوعی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا