اینترنت اشیافناوری

شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند

شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند -اکثر افرادی که این مقاله را می خوانند در یک شهر معمولی زندگی می کنند – جایی که سیستم های حمل و نقل تمایل به گیر کردن دارند، محیط زیست را آلوده می کنند، انرژی در کل زیرساخت ها به طور ناکارآمد استفاده می شود، با هم بودن اجتماعی در حال کاهش است.

 این همان چیزی است که در چند دهه اخیر به آن عادت کرده ایم.

 با این حال، بیایید یک قدم کنار بگذاریم و در آینده شهرها قدم بزنیم – شهری هوشمند که به آرامی اما مطمئناً به واقعیت تبدیل می شود.

زندگی در یک شهر هوشمند چگونه به نظر می رسد؟

در ده سال گذشته ایده شهر هوشمند بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است.

 این شهری است که در آن تقریباً تمام بخش‌های زندگی با راه‌حل‌های ICT بهبود می‌یابد تا آن را ایمن‌تر، منبع‌مدار، دوست‌دار محیط‌زیست، انرژی بیشتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر کند.

مفهوم شهر هوشمند عمدتاً در سه حوزه اصلی سازماندهی شده است: اقتصاد نوآوری، زیرساخت شهری و حکمرانی.

 مورد اول به سمت نوآوری در صنایع، خوشه ها یا مناطق شهر و همچنین ارائه آموزش مناسب و کارشناسان در حوزه کاری است.

 مورد دوم برای حمل و نقل، بهره وری انرژی و حفاظت از محیط زیست است.

 هدف سوم، تجارب بهتر حکمرانی برای شهروندان است – دموکراسی مشارکتی و مستقیم، خدمات بهتر.

شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند
شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند

ایده شهر هوشمند به تدریج در سراسر جهان گسترش می یابد.

 شهرهای معروفی مانند آمستردام، منچستر، ساوتهمپتون، بارسلونا، مادرید، استکهلم، ویلنیوس و همچنین شهرهایی در سنگاپور، چین، هند تلاش می‌کنند تا مفهوم شهر هوشمند را به واقعیت تبدیل کنند و سبک زندگی باکیفیت‌تر را برای ساکنان آن ایجاد کنند.

شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند روبرو می شود

انرژی پایدار و استفاده بهینه یکی از اولویت های شهر هوشمند است.

 برای دستیابی به آن – کارشناسان توسعه سیستم‌های شبکه هوشمند را توصیه می‌کنند که کارایی را با مدیریت دارایی‌های شبکه هوشمند، تولید هوشمند، پاسخ طرف تقاضا و خدمات سودمند برای مدیریت هوشمند انرژی افزایش می‌دهد.

 همچنین نصب ریزشبکه برای بهینه سازی شبکه انرژی، کاهش هزینه ها و بهینه سازی قابلیت اطمینان.

 مدیریت هوشمند توزیع گاز، سیستم‌های مدیریت گرمایش و سرمایش منطقه، زیرساخت‌های شارژ EV نیز برای رساندن شهرها به سطح جدیدی مهم هستند.

به لطف اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) مبتکرانه، شهرهای هوشمند فقط رویای آینده نیستند.

این بدون مفاهیم قوی از پیاده سازی IoT (اینترنت اشیا) و BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) امکان پذیر نخواهد بود.

 چنین فناوری‌هایی نه تنها به شما امکان می‌دهند میلیون‌ها داده از هزاران دستگاه متصل را از طریق اینترنت جمع‌آوری، به اشتراک بگذارید و تجزیه و تحلیل کنید، همان دستگاه‌ها شما را قادر می‌سازند تا ساختمان‌های جدید را به روشی هوشمند و سازنده طراحی، بسازید، کنترل و نگهداری کنید.

برای درک نحوه عملی شدن آن، بیایید نمونه ای از آمستردام را در نظر بگیریم.

 پایتخت هلند از سال 2009 طرح شهر هوشمند آمستردام را اجرا می کند.

 دستور کار شامل بیش از 170 پروژه شهر هوشمند است که توسط دستگاه های بی سیم پشتیبانی می شود تا بتوانند تصمیمات بلادرنگ بگیرند.

 هدف این پروژه ها کاهش ترافیک، صرفه جویی در مصرف انرژی و بهبود ایمنی عمومی است. یکی از آنها مستقیماً با همه آنها کار می کند – سیستم روشنایی هوشمند.

منبع: آمستردام آرنا

این به شهرداری ها اجازه می دهد تا با نظارت هوشمند ترافیک، شدت نور در خیابان ها را کنترل کنند.

 چنین راه‌حل‌های فن‌آوری این توانایی را برای کارشناسان حمل‌ونقل به ارمغان می‌آورد تا راه بندان‌های ترافیکی را کنترل کنند و مردم را در مورد بهترین مسیرها در حین حضور در عابر پیاده آگاه کنند – نورها را بر اساس استفاده از آن کم یا روشن کنند.

کمک به فرآیند

“متسولار” نیاز به کار در ساخت شهرهای هوشمند را تشخیص می دهد و برای یک دهه است که در آن نقش دارد.

 همانطور که قبلا ذکر شد، شرکت لیتوانیایی قبلاً با شرکت دانمارکی Alfred Priess A/S در ساخت سیستم های روشنایی خورشیدی هوشمند با موفقیت همکاری کرده است .

“Metsolar” راه حل سفارشی خورشیدی را برای سری نورپردازی خیابان Alfred Priess A/S Skyline ارائه کرده است.

 ساخته شده بر اساس مفهوم شهر هوشمند، Skyline با WIFI، دوربین، دوربین مدار بسته، بلندگوها، شارژ EV، همه بر اساس انرژی خورشیدی اجرا شده است.

 برای امکان پذیر ساختن آن، “متسولار” باید از بهترین رویکرد خود استفاده می کرد.

 ماژول های شکل دراز برای قطب خیابان خورشیدی شش ضلعی برای برآوردن نیازهای قدرت و طول عمر بالا طراحی شده اند.

 بنابراین سلول‌ها دقیقاً برش داده شدند تا به شکل فوق‌العاده‌ای از یک قطب درآیند و همچنان کارایی کافی تولید کنند.

 ارتقاء اضافی یک ماژول برای افزایش مقاومت در برابر آب و اجازه دادن به ماژول ها به درستی کار کردن حتی در محیط های سخت انجام شد.

شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند
شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند

Metsolar با داشتن تجربه با راه حل های سفارشی، همچنین در پروژه SmartFlex با بودجه اتحادیه اروپا شرکت کرده است که بر ارائه دیدگاه های کاملاً جدید به صنعت BIPV تمرکز دارد و پانل های خورشیدی یکپارچه را منحصر به فرد و در نوع خود بی نظیر می کند.

یک نمونه از آن یک ساختمان اداری در لیتوانی با 600 متر مربع نمای خورشیدی است.

 شبکه خورشیدی مرتب شده در کنار ماژول های شیشه/شیشه با راه حل های طراحی ترکیبی چاپ شده در بالای یک ماژول در ضلع جنوبی و غربی نما قرار داشت.

 چیزی که این ساختمان را جذاب می کند این است که تیم از 15 نوع مختلف ماژول شیشه/شیشه استفاده کرده است که تا 3.5 و عرض 1.7 متر استفاده شده است.

منحصر به فرد راه حل های SmartFlex آزادی طراحی است.

شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند
 معماران می توانند با اطمینان روی پروژه های طراحی گرا کار کنند

 معماران می توانند با اطمینان روی پروژه های طراحی گرا کار کنند، زیرا ماژول های خورشیدی می توانند هر اندازه، طرح رنگ، شکلی داشته باشند و همچنان بازده مورد نظر را تولید کنند.

 علاوه بر این، این نمای خورشیدی دارای قیمت رقابتی در هر متر مربع در مقایسه با سنگ یا فلز است و بسیار ارزان‌تر از پنجره‌ها است – هزینه تخمینی برای نمای انرژی فعال “پوست دوم” حدود 550 یورو در هر متر مربع است.

 این پروژه بدیهی است که الزامات مفهوم شهر هوشمند را برآورده می کند و نمونه ای واقعی برای ساختمان های آینده است.

مفهوم شهر هوشمند آینده شهرهاست. پر از راه حل های هوشمند، نوآورانه، سازگار با محیط زیست و کارآمد انرژی، تجربه زندگی بهتری را به ارمغان می آورد.

 با این حال، چالش ها در حال حاضر اینجا هستند. نسل‌های حال و آینده باید روش جدید تفکر را بپذیرند، کشورهای سراسر جهان باید در مسیر، اقتصاد و مدل‌های اجتماعی آن تجدیدنظر کنند.

 فرصت های شغلی جدید و همچنین حرفه های جدید پدیدار خواهند شد، مردم احتمالاً با مشکلاتی در صلاحیت مجدد خود برای نیازهای در حال تغییر صنعت کار مواجه خواهند شد.

 بنابراین، همانطور که ایده شهر هوشمند به تدریج در سراسر جهان گسترش می یابد، بهتر است از امروز به فکر سهم خود در آن باشیم.

شما چی فکر میکنید؟

شهر هوشمند با راهکارهای انرژی هوشمند

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا