بند پایان

رمزگشایی تقلید: جعل هویت بسیار عالی مورچه توسط عنکبوت

در دنیای عظیم قلمرو حیوانات، تعداد زیادی از گونه ها مهارت های تقلید منحصر به فرد خود را برای جذب طعمه یا گیج کردن شکارچیان توسعه داده اند. با این حال، عمل فریبنده همیشه قابل اعتماد نیست.

یک مطالعه اخیر در دانشگاه پکن، داستان بعید بقای یک عنکبوت در حال جهش را مشاهده می کند – با کپی برداری از حرکات مورچه ها (با برخی ایرادات).

ژانگ وی، محقق جانورشناسی در دانشکده علوم زیستی دانشگاه پکن، اخیرا مقاله ای را در iScience منتشر کرده است .

تحقیقات او بر چگونگی تقلید گونه‌های عنکبوت Siler Collingwoodi از ویژگی‌های خاصی از مورچه‌ها به عنوان بخشی از تاکتیک‌های بقا متمرکز است.

یک عنکبوت شبیه‌ساز مورچه، روی یک گل است.
یک عنکبوت شبیه‌ساز مورچه، روی یک گل است.

برای درک اینکه چگونه تقلید مورچه به این عنکبوت‌ها کمک می‌کند تا خورده نشوند، تیم تحقیقاتی ژانگ عنکبوت‌های شبیه‌ساز مورچه‌های وحشی را از چهار مکان جغرافیایی در استان هاینان در جنوب چین جمع‌آوری کرده‌اند.

تیم تحقیقاتی نقش رنگ‌آمیزی درخشان عنکبوت و اینکه چگونه آن را به عنوان استتار برای محافظت در برابر شکارچیان از طریق تجزیه و تحلیل مسیر و ویژگی‌های حرکتی S. Collingwoodi بررسی کردند .

با این حال، تقلید مورچه S. Collingwoodi ناقص است. همانطور که از آزمایش عنکبوت آزمایش شده بر روی یک آخوندک و یک عنکبوت درنده نشان داده شد، از 17 آزمایش، عنکبوت پنج حمله را انجام داد که همه آنها به سمت کنترل غیر تقلیدی بودند.

با این حال آخوندک های نیایشگر با اشتیاق یکسان به هر دو گونه طعمه حمله کردند.

در طول فرآیند طولانی سازگاری با محیط زیست، حیوانات تاکتیک های تقلید را برای افزایش شانس بقا توسعه داده اند.

به طور سنتی، تقلید کامل که دارای شباهت زیاد در الگوهای حرکتی است، توجه گسترده‌ای را در زمینه تحقیقاتی به خود جلب کرده است، زیرا ممکن است منجر به فریب بیشتر شکارچیان شود، اما نتایج تحقیقات ژانگ نشان می‌دهد که ممکن است کاملاً در برابر شکارچیان حیوانات بی‌خطر نباشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این تحقیق، به Master of Disguise: The Ant-Plant-Spider Triple Threat مراجعه کنید .

مرجع: «تقلید ناقص مورچه به انطباق محلی در یک عنکبوت جهنده کمک می کند» توسط Hua Zeng، Dong Zhao، Zixuan Zhang، Huize Gao و Wei Zhang، 17 مه 2023، iScience .
DOI: 10.1016/j.isci.2023.106747

رمزگشایی تقلید: جعل هویت بسیار عالی مورچه توسط عنکبوت

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا