حیواناتخزندگان

دانشمندان گونه جدید مارمولک ایگوانا را کشف کردند

دانشمندان گونه جدید مارمولک ایگوانا را کشف کردند -گونه ایگوانای تازه کشف شده به جمعیت متنوع خزندگان آسیا می افزاید و به طور رسمی در جامعه علمی از طریق توصیف آن در مجله دسترسی آزاد ZooKeys شناخته شده است .

از سال 2009 تا 2022، ما یک سری بررسی های میدانی در جنوب چین انجام دادیم و تعدادی از نمونه های  مجموعه گونه های Calotes versicolor را جمع آوری کردیم  و متوجه شدیم که جمعیت آنچه ما فکر می کردیم  Calotes versicolor  در جنوب چین و ویتنام شمالی است، یک جمعیت جدید است.

یونگ هوانگ، که تیمش این گونه جدید را توصیف کرد، می گوید: گونه های توصیف نشده و دو زیرگونه.

ویژگی های منحصر به فرد مارمولک باغ وانگ

مارمولک باغی وانگ ( Calotes wangi )  کمتر از 9 سانتی متر طول دارد و یکی از ویژگی های متمایز آن زبان نارنجی رنگ آن است.

کالوتس وانگی  در جنگل‌های پهن برگ همیشه سبز نیمه گرمسیری و جنگل‌های موسمی استوایی در جنوب چین و شمال ویتنام، بیشتر در مناطق کوهستانی، تپه‌ها و دشت‌های حاشیه‌های جنگل، زمین‌های زراعی، زمین‌های بوته‌ها و حتی کمربندهای سبز شهری یافت می‌شود.

 در لبه جنگل فعال است و در مواقعی که در خطر است به داخل بوته ها هجوم می آورد یا از تنه درختان بالا می رود تا پنهان شود.

 تحقیقات نشان داد که مارمولک‌ها شب‌ها روی شاخه‌های درختچه‌ای شیب‌دار دراز می‌کشند و نزدیک شاخه‌ها می‌خوابند.»

دانشمندان گونه جدید مارمولک ایگوانا را کشف کردند
دانشمندان گونه جدید مارمولک ایگوانا را کشف کردند

فعالیت فصلی و رژیم غذایی

از آوریل تا اکتبر هر سال فعال است، در حالی که در مناطق گرمسیری از مارس تا نوامبر یا حتی بیشتر فعال است و انواع حشرات، عنکبوت ها و سایر بندپایان را می خورد.

در حال حاضر، محققان تخمین می زنند که گونه جدید در معرض تهدید نیست، اما آنها اشاره می کنند که در برخی مناطق زیستگاه آن تکه تکه شده است.

آنها در مقاله تحقیقاتی خود می نویسند: “علاوه بر این، از بدن آنها استفاده دارویی می شود و مارمولک ها نیز خورده می شوند.”

به همین دلیل است که آنها پیشنهاد می کنند که دولت محلی حفاظت از محیط زیست خود را تقویت کند و به پویایی جمعیت توجه زیادی داشته باشد.

دانشمندان گونه جدید مارمولک ایگوانا را کشف کردند

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا