پرندگانحیوانات

جالب ترین موجودات - مرغ شاخدار زمینی حبشی

توصیف فیزیکی

بارزترین ویژگی شناسایی یک نوک شاخ حبشی منقار بزرگ آن است که در بالای آن یک برجستگی استخوانی به نام کاسکو وجود دارد.

 با این حال، آنها همچنین دارای ویژگی های چشمگیری از جمله مژه های بلند، نشانه های مشخص صورت، علامت زرد رنگ در پایه منقار و پاهای بلند هستند که به آنها کمک می کند تا علوفه بخرند.

 نرها دارای رنگ آبی و قرمز در گلو و آبی در اطراف چشم خود هستند، در حالی که ماده ها فقط آبی در چشم و گلوی خود دارند. نرها نیز معمولاً کمی بزرگتر از ماده ها هستند. نوجوانان پرهای قهوه ای و رنگ گلو کمتری دارند.

در حالی که آنها قادر به پرواز هستند، شاخدارهای زمینی حبشی ترجیح می دهند در صورت تهدید بدود. با این حال، آنها برای گرفتن طعمه یا دفاع از قلمرو پرواز خواهند کرد.

اندازه

از نظر اندازه شبیه به بوقلمون وحشی، شاخدار حبشی پرندگان بزرگی به طول حدود 40 اینچ (102 سانتی متر) و وزن 8 تا 11 پوند (4 تا 5 کیلوگرم) هستند.

زیستگاه بومی

نوک شاخدار زمینی حبشی پهنای شمال مرکزی آفریقا از سنگال و گینه در ساحل غربی تا اتیوپی در ساحل شرقی را در بر می گیرد.

 شاخک‌های زمینی حبشی که عمدتاً پرنده‌ای زمینی هستند، در سرتاسر ساوانا، در مراتع و بوته‌های زیر بیابانی و همچنین مناطق صخره‌ای زندگی می‌کنند. آنها باید در زیستگاه خود درختی داشته باشند تا لانه کنند.

ارتباط

مشاهده شده است که نر و ماده با هم در دوئت آواز می خوانند.

غذا/عادات غذایی

در درجه اول گوشتخواران، شاخدارهای زمینی حبشی خزندگانی مانند کبرا، لاک پشت ها و مارمولک ها، و همچنین پستاندارانی مانند خرگوش ها و خرگوش ها، و حشرات و عنکبوتیان را می خورند.

 گاهی اوقات آنها لاشه مردار را برای تکمیل رژیم غذایی خود و همچنین مصرف دانه ها و میوه ها از بین می برند.

 شاخ‌های زمینی حبشی هر روز تا ۷ مایل (۱۱ کیلومتر) را در جستجوی غذا، سبقت گرفتن و مصرف طعمه‌ای که با آن مواجه می‌شوند، طی می‌کنند.

 این جانوران به دنبال گله‌های صحرایی و آتش‌سوزی جنگل‌ها مشاهده شده‌اند تا از طعمه‌های فرار از مزاحمت تغذیه کنند.

در باغ وحش ملی اسمیتسونیان، به نوزهای زمینی حبشی رژیم غذایی گربه سانان برند نبراسکا، موش، کرم آرد و جیرجیرک داده می شود.

ساختار اجتماعی

این حیوانات اغلب به صورت جفت در طبیعت دیده می شوند و گهگاه به صورت دسته جمعی برای محافظت از جوان ها جمع می شوند.

تلاش های حفاظتی

این حیوان که علفزارها را ترجیح می دهد، در زمینه رشد انسان به خوبی عمل کرده است و با ناپدید شدن شکارچیان، تهدید رو به کاهشی را تجربه می کند.

 تهدید بالقوه اولیه آن از بین رفتن درختان برای لانه سازی به دلیل توسعه انسانی است.

 شکارچیان بومی که برای استفاده از سرش به عنوان ماسک در حین شکار حیوانات دیگر، پرنده را می کشند، تهدید کمتری برای شاخدارهای زمینی حبشی است.

جالب ترین موجودات – مرغ شاخدار زمینی حبشی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
از طريق
منبع
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا