حیوانات

جالب ترین موجودات - قورباغه خزه ویتنامی

توصیف فیزیکی

قورباغه‌های خزه‌ای ویتنامی به دلیل رنگ سبز، لکه‌های سیاه و سل و خارهای قابل مشاهده، شباهت زیادی به یک توده خزه دارند.

 آنها در حوضچه های آبی که در شکاف ها وجود دارد پنهان می شوند و فقط چشمانشان بیرون زده است تا مراقب محیط اطراف خود باشند.

 در نتیجه، تشخیص آنها هنگام نشستن تقریبا غیرممکن است. این قورباغه های درختی دارای بالشتک های چسبنده هستند و می توانند بپرند. نرها یک پینه مولد مشخص در پایه انگشت داخلی خود دارند.

اندازه

قورباغه خزه ای ویتنامی تا 3.5 اینچ (7 تا 8 سانتی متر) رشد می کند و نرها نسبت به ماده ها کوچکتر و لاغرتر هستند.

زیستگاه بومی

همانطور که از نامش پیداست، قورباغه خزه ای ویتنامی در ویتنام زندگی می کند. به طور خاص در شمال ویتنام، منطقه ای که با صخره های آهکی و جنگل های بارانی همیشه سبز تعریف شده است.

قورباغه‌های خزه‌ای ویتنامی در غارهای پر آب و در کناره‌های جویبارهای سنگی کوهستانی در ارتفاعات 2300 تا 3280 فوتی (700 تا 1000 متری) یافت می‌شوند.

 این گونه نیمه آبزی بیشتر وقت خود را در زیر صخره ها و گیاهان شناور در آب پنهان می کند. آنها همچنین خود را به شکاف های سنگ می چسبانند و به نظر می رسد خزه هستند.

ارتباط

قورباغه های خزه ای ویتنامی می توانند صدای خود را تا ارتفاع 10 تا 13 فوتی (3 تا 4 متری) پرتاب کنند که یافتن آنها در طبیعت بسیار دشوار است.

غذا/عادات غذایی

قورباغه های خزه ای حشرات بزرگی مانند جیرجیرک و سوسک را شکار می کنند. در باغ وحش ملی اسمیتسونیان رژیم غذایی جیرجیرک، سوسک و کرم خاکی را می خورند.

جالب ترین موجودات - قورباغه خزه ویتنامی
جالب ترین موجودات – قورباغه خزه ویتنامی

آنها نام خود را از بومی ویتنام و شبیه به توپ خزه گرفته اند. آنها همچنین در چین، به ویژه در شمال ویتنام رخ می دهند. 

آنها روی صخره ها، در غارهای خزه ای پر از آب و در مناطقی با درختان همیشه سبز زندگی می کنند. طول آنها حداکثر می تواند 7 سانتی متر تا 8 سانتی متر باشد. وقتی می ترسند به شکل یک توپ جمع می شوند و وانمود می کنند که مرده اند.

منبع:

جالب ترین موجودات – قورباغه خزه ویتنامی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا