ورزش نوجوانان

5 راه آماده شدن برای فصل ورزشی

5 راه آماده شدن برای فصل ورزشی – ورزش های رقابتی بسیار سرگرم کننده هستند.

آنها به شما کمک می کنند سالم بمانید، با افراد جدید ملاقات کنید و کار گروهی را به شما آموزش دهند.

اگر قبلاً هرگز ورزشی انجام نداده اید، این فرصتی است که چیز جدیدی را امتحان کنید.

اما ورزش نیز نیازمند تلاش و تمرین زیاد است.

بنابراین شروع یک فصل جدید ممکن است شما را کمی عصبی کند.

5 راه آماده شدن برای فصل ورزشی
5 راه آماده شدن برای فصل ورزشی

در اینجا چند راه وجود دارد که به شما کمک می کند تا برای روز اول آماده شوید:

 1. خوش اندام شوید. تناسب اندام به شما کمک می کند فصل ورزشی خود را راحت تر شروع کنید. با نوشتن یک برنامه تمرینی شروع کنید. اگر برای برنامه ریزی یا تمرین مشکل دارید، از مربی، معلم بدنسازی یا مربی خود راهنمایی بخواهید. اگر نمی‌توانید به باشگاه بروید یا زمان زیادی ندارید، برنامه‌های ورزشی و تمرین‌های آنلاین زیادی وجود دارد که می‌توانید در خانه امتحان کنید.

  یادداشت کنید. اهداف هفته و تمریناتی که قصد انجام آنها را دارید. زمان های تمرین خاصی را برنامه ریزی کنید. این به شما کمک می کند انگیزه داشته باشید و به برنامه ورزشی خود پایبند باشید. همچنین به شما کمک می کند فعالیت هایی را که انجام داده اید پیگیری کنید. اگر تمرین خاصی را دوست داشتید، در کنار آن یادداشت کنید تا بتوانید یک هفته دیگر آن را تکرار کنید.
 2. اهداف واقع بینانه تعیین کنید. در حالی که برای شروع فصل ورزشی خود آماده می شوید، به آنچه می خواهید برسید فکر کنید.
 3. اهداف شما ممکن است کلی باشد، مانند ساختن تیم یا به فرم رسیدن. اما دستیابی به اهداف کوچکتر و خاص آسان تر است و می تواند به سمت هدف بزرگتر شما حرکت کند.
 4. حتماً اهداف خود را یادداشت کنید و آنها را با والدین یا مربی خود در میان بگذارید – آنها می توانند از شما حمایت کنند.
 5. اگر به هدف خود رسیدید، اهداف جدیدی را برای کار در نظر بگیرید. داشتن اهداف می تواند انگیزه بزرگی باشد!
 6. تجهیزات خود را بررسی کنید. اگر به ورزش خود بازمی‌گردید، تجهیزات خود را امتحان کنید تا مطمئن شوید که همچنان برای شما مناسب است و کار می‌کند.
 7. اگر در یک ورزش تازه وارد هستید، از مربی خود بپرسید که به چه چیزی نیاز دارید. برای صرفه جویی در هزینه می توانید وسایل خود را دست دوم بخرید یا از خواهر و برادر یا دوستان خود قرض بگیرید.
 8. مطمئن شوید که تمام وسایل شما تمیز و ایمن برای استفاده است. اگر مطمئن نیستید، از مربی خود بخواهید قبل از اولین روز تمرین به آن نگاه کند.
 9. یک کمپ ورزشی را در نظر بگیرید. اردوهای ورزشی به بازیکنان جدید و باتجربه کمک می کند تا قبل از شروع فصل، مهارت های خود را تمرین کنند. معمولاً بازیکنان کالج، مربیان یا سایر افراد حرفه ای در اردوها تدریس می کنند.
 10. بیشتر شامل جلسات تمرین و سپس درگیری در انتهای روز است. کار مته به بهبود مهارت ها کمک می کند. جست و خیز کردن با دیگر کمپینگ ها به شما امکان می دهد این مهارت ها را در موقعیت های بازی واقعی تمرین کنید.
 11. Scrimmages همچنین می تواند به شما کمک کند تا احساس بازی در یک تیم را داشته باشید، اگر به آن عادت ندارید. بسیاری از مدارس و کالج ها در طول تابستان و در تعطیلات آخر هفته در طول سال تحصیلی، اردوها و کلینیک های ورزشی ارائه می دهند.
 12. به پزشک خود مراجعه کنید. مدرسه یا تیم شما باید قبل از اجازه دادن، ورزشی ورزشی دریافت کنید. شما را امتحان کنید یا بازی کنید. از آنجایی که همه برای بازی کردن باید معاینه شوند، پزشکان در ابتدای فصول ورزشی شلوغ‌تر هستند.

  از مادر یا پدرتان بخواهید قبل از شروع فصل شما یک قرار ملاقات بگذارد. این به پزشک زمان زیادی می دهد تا مدارک شما را پر کند تا بتوانید ورزش خود را به موقع شروع کنید.
 13. اگر از عینک استفاده می کنید، به چشم پزشک مراجعه کنید تا نسخه خود را بررسی کرده و عینک محافظ مناسب تهیه کنید.

چه با یک تیم تمرین کنید یا به تنهایی، به یاد داشته باشید که زمان استراحت را در برنامه خود قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که حداقل 1 تا 2 روز در هفته از ورزش های رقابتی و تمرینات استراحت می کنید.

برای جلوگیری از آسیب های استرس مکرر، هر سال حداقل 2 ماه از ورزش خاصی مرخصی بگیرید.

5 راه آماده شدن برای فصل ورزشی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا