خودروسازی

10 برند برتر خودرو جهان در سال 2023

10 برند برتر خودرو جهان در سال 2023 -در این مقاله لیست برترین برندهای خودروی 2023 جهان را بر اساس پارامتر کسب و کار Revenue آماده کرده ایم.

برترین شرکت‌های خودروسازی یا تولیدکنندگان خودرو، بخشی از یکی از مهم‌ترین بخش‌های جهان هستند، اگر درآمدهای حاصل از آن‌ها را ببینیم.

این برندهای برتر خودرو شامل طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها و سازمان‌های درگیر در طراحی، توسعه، ساخت، بازاریابی و فروش وسایل نقلیه موتوری هستند.

خودروهای الکتریکی (EV) و خودروهای خود درایو همراه با هوش مصنوعی و اینترنت اشیا همچنان در حال ظهور حوزه تمرکز شرکت‌های خودروسازی جهانی در سال 2023 هستند و این روند ادامه خواهد داشت.

بهترین شرکت های خودروسازی در جهان طیف وسیعی از وسایل نقلیه مانند سدان، هاچ بک، SUV، کامیون، اتوبوس، خودروهای الکتریکی و غیره را به فروش می رسانند.

با ادامه ظهور نوآوری های فناوری، رقابت برای تبدیل شدن به یک برند برتر خودرو در حال افزایش است. خودروهای متصل پیشرو در تعریف عصر بعدی برای این خودروسازان بزرگ هستند.

این برندهای خودرو نه تنها به فروش خودرو می پردازند، بلکه با ارائه یک تجربه مشتری نهایی که همه چیز را از فروش گرفته تا خدمات را در بر می گیرد، در نظر دارند.

برترین برندهای خودرو در جهان در سال 2023 توسط Revenue

لیست برترین برندهای خودرو در جهان شامل فولکس واگن، تویوتا، دایملر، جنرال موتورز و به دنبال آن بی‌ام‌و، فورد، هوندا، SAIC و غیره است.

نگاه سریع:

رتبه 1. فولکس واگن

گروه فولکس واگن یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهان است که دفتر مرکزی آن در ولفسبورگ آلمان است.

تصویر: وب سایت شرکت

این گروه از دو بخش تشکیل شده است: بخش خودرو و بخش خدمات مالی. این شرکت در حال حاضر بزرگترین خودروساز اروپا و یکی از بزرگترین خودروسازهای جهان است.

از امروز، گروه فولکس واگن از 12 برند شامل فولکس واگن، آئودی، پورشه، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی و غیره تشکیل شده است.

این برند در سراسر جهان کارخانه دارد و در بیش از 150 کشور خودرو می فروشد. علیرغم چالش های تجاری، فولکس واگن همچنان به هزینه های خود برای تحقیق و توسعه فناوری های جدید، از جمله خودروهای الکتریکی و هیبریدی، ادامه می دهد.

این شرکت هدف خود را برای خنثی شدن نسبت به کربن تا سال 2050 تعیین کرده است و در تلاش است تا اثرات زیست محیطی خود را از طریق شیوه های تولید و حمل و نقل پایدار کاهش دهد.

درآمد (میلیارد دلار): 284

رتبه 2. تویوتا موتورز

شرکت تویوتا موتور بزرگترین خودروساز جهان است. این یک شرکت چند ملیتی ژاپنی است که حضور جهانی دارد.

تصویر: pixabay

این شرکت با داشتن دفتر مرکزی در آیچی ژاپن، به یکی از بزرگترین شرکت ها از نظر درآمد تبدیل شده است. 

تویوتا موتورز با تولید سالانه بیش از 10 میلیون خودرو در حال حاضر بزرگترین خودروساز جهان از نظر حجم است. سبد محصولات آن شامل سدان، SUV، کامیون و هیبریدی است.

این شرکت به خاطر خودروهای قابل اعتماد و کم مصرف خود شهرت دارد و خودروهای هیبریدی آن از جمله پریوس از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

این شرکت در بیش از 150 کشور فعالیت دارد و دارای نیروی کار قوی بیش از 300000 نفر است. به عنوان بخشی از تحقیق و توسعه رو به رشد خود، این شرکت یکی از اولین کسانی بود که وسایل نقلیه هیبریدی تولید انبوه را معرفی کرد و با توسعه فناوری پیل سوختی همچنان در این زمینه پیشتاز است.

این شرکت اهداف زیست محیطی خاصی را تعیین کرده است، از جمله هدف فروش بیش از 5 میلیون خودروی الکتریکی تا سال 2030 و دستیابی به بی طرفی کربن در فعالیت های خود تا سال 2050. در حال حاضر بیش از 350000 نفر در سراسر جهان مشغول به کار هستند که تلاش می کنند تجربه رانندگی نهایی را از طریق عملکرد ارائه دهند. ، راحتی، کاربر پسند، ایمنی و یک ظاهر طراحی شده است.

درآمد (میلیارد دلار): 260

رتبه 3. دایملر

دایملر AG یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان خودروهای ممتاز و خودروهای تجاری در سراسر جهان است.

تصویر: pixabay

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای لوکس درجه یک، تاریخ دایملر از سال 1886 شروع می شود. دفتر مرکزی آن در اشتوتگارت آلمان قرار دارد.

این شرکت از طریق خودروهای سواری مرسدس بنز، کامیون های دایملر، وانت ها، اتوبوس ها و خدمات مالی حضور پررنگی دارد و این شرکت حضور جهانی خود را در حوزه های مختلف دارد.

سبد محصولات قوی دایملر دارای خط تولید خودروهای لوکس از جمله برند مرسدس بنز و همچنین اتوبوس ها و کامیون های تجاری است.

این شرکت همچنین در زمینه تولید خودروهای الکتریکی و هیبریدی فعالیت دارد و سرمایه گذاری قابل توجهی در فناوری رانندگی خودران انجام داده است.

خودروهای لوکس این شرکت به دلیل کیفیت بالا، ویژگی‌های نوآورانه و فناوری پیشرفته‌شان شناخته می‌شوند. خودروهای تجاری دایملر، از جمله برندهای Freightliner و Western Star نیز در صنعت حمل و نقل محبوب و مورد توجه هستند.

این شرکت قصد دارد تا سال 2039 به بی طرفی کربن در سراسر زنجیره تامین خود دست یابد. همچنین در تلاش است تا استفاده از منابع طبیعی را کاهش دهد و پایداری عملیات تجاری جهانی خود را بهبود بخشد.

دایملر تحت تأثیر تغییر به سمت خودروهای الکتریکی و هیبریدی قرار گرفته است و برای عقب ماندن از رقبا در این زمینه با مشکل مواجه شده است.

علیرغم همه چالش‌ها، دایملر همچنان یک بازیگر مهم در صنعت خودروسازی است و به دلیل تمرکز بر نوآوری، کیفیت و پایداری شهرت دارد.

درآمد (میلیارد دلار): 190

10 برند برتر خودرو جهان در سال 2023

رتبه 4. فورد موتور

شرکت فورد موتور یک خودروساز آمریکایی چندملیتی است که در سال 1919 در دلاور تأسیس شد.

تصویر: pixabay

این شرکت با به دست آوردن تجارت یک شرکت میشیگان، همچنین به عنوان شرکت فورد موتور، که در سال 1903 برای تولید و فروش خودروهای طراحی و مهندسی شده توسط هنری فورد تأسیس شده بود، شروع به کار کرد.

فورد یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو و کامیون در جهان است که دارای خط تولید قوی است که شامل طیف گسترده ای از وسایل نقلیه از جمله اتومبیل، کامیون و شاسی بلند است.

این شرکت به خاطر برندهای محبوبش مانند فورد موستانگ، کامیون های سری F و فورد اکسپلورر شناخته شده است.

این شرکت همچنین در تولید خودروهای تجاری مانند اتوبوس و وانت و همچنین قطعات و سیستم های خودرو فعالیت دارد.

این شرکت در بیش از 100 کشور فعالیت دارد و بیش از 150000 کارمند دارد. این شرکت یکی از اولین شرکت هایی بود که خودروهای تولید انبوه را معرفی کرد و نقش مهمی در توسعه خط مونتاژ داشت که انقلابی در تولید ایجاد کرد.

این شرکت سرمایه گذاری مستمری در تحقیق و توسعه مانند رانندگی مستقل و وسایل نقلیه متصل انجام داده است. فورد روی خنثی شدن کربن تا سال 2050 تمرکز دارد.

فورد همچنین در تلاش است تا پایداری عملیات و محصولات خود را بهبود بخشد، از جمله با افزایش استفاده از مواد بازیافتی و کاهش ضایعات.

این برند به دلیل کیفیت و نوآوری شهرت زیادی دارد و محصولات آن به دلیل قابلیت اطمینان و دوام بسیار شناخته شده هستند.

درآمد (میلیارد دلار): 158

رتبه 5. جنرال موتورز

جنرال موتورز یک شرکت خودروسازی جهانی است که در سال 1908 تأسیس شد.

تصویر: pixabay

این شرکت با دفتر مرکزی جهانی خود در دیترویت، ایالات متحده، در پنج قاره در بسیاری از کشورها فعالیت می کند. این شرکت با 180000 کارمند از بیش از 70 ملیت، تیم بسیار متنوع و اختصاصی دارد.

جنرال موتورز با هشت برند متمایز مشهور در سراسر جهان فعالیت می کند که شامل بیوک، جی ام سی، کادیلاک، هولدن، بائوجون، وولینگ و جیفانگ می شود.

این شرکت وسایل نقلیه اعم از خودروهای الکتریکی گرفته تا کامیون‌های سنگین را ارائه می‌کند که در مورد گستردگی جهانی شرکت صحبت می‌کند.

این شرکت در سال گذشته عملکرد قابل توجهی از خود نشان داده است. این شرکت همچنین یک شورلت بولت برقی مقرون به صرفه را ایجاد کرد که با شارژ کامل تا 230 مایل برد الکتریکی خالص را ارائه می دهد.

این شرکت بارها به دلیل کیفیت و عملکرد خود مورد قدردانی قرار گرفته است. جنرال موتورز مدل های تست تصادف را طراحی کرد که اکنون یک استاندارد جهانی برای تست تصادف از جلو در بین برندهای برتر خودرو در سراسر جهان است.

همچنین این اولین تولیدکننده خودرو در آمریکای شمالی است که یک مرکز آزمایشی رول اوور ساخت. بنابراین جنرال موتورز یک تولید کننده خودرو پیشرو است.

درآمد (میلیارد دلار): 156

رتبه 6. هوندا موتور

شرکت هوندا موتور یک شرکت ژاپنی چند ملیتی خودرو و موتور سیکلت است که در سراسر جهان حضور دارد.

تصویر: pixabay

آنها در زمینه تولید و فروش خودرو، هواپیما و موتور سیکلت و ارائه خدمات مالی که شامل اعتبار و بیمه به مشتریان خود می باشد، فعالیت می کنند.

هوندا حدود 89 کارخانه در 33 کشور دارد و در حدود 140 کشور به فروش می رسد که در مجموع 30000 نفر در سراسر جهان استخدام می کنند.

محبوب‌ترین خودروهای هوندا شامل آکورد و سیویک می‌شوند که با فروش بسیار زیاد در آمریکای شمالی همچنان به جذب بازار ادامه می‌دهند. هوندا موتورز با 69 سال سابقه اولین موتور سیکلت خود را در سال 1949 ساخت.

در سال 1959 با تاسیس کارخانه ای در آمریکا به عنوان شرکت آمریکایی هوندا موتورز بین المللی شد و به بزرگترین خودروی فروش سال 1993 تبدیل شد.

هوندا تاکنون موفق نشده است. متوقف شد و 50 سال زودتر رویای کاهش انتشار CO2 خود را تا سال 2020 به میزان 30 درصد در سر می پروراند و همچنین می خواهند از کروز کنترل در اتومبیل های خود استفاده کنند تا تا سال 2040 تصادف را به گذشته تبدیل کنند.

فلسفه هوندا بر اساس احترام به افراد و سه نفر است. لذت بخشش احترام به فرد شامل سه رکن فرعی ابتکار است: ابتکار برای تفکر خلاقانه و محدود نشدن به ایده های از پیش تعیین شده، برابری رفتار با یکدیگر با احترام و فراهم کردن فرصت های برابر برای همه و سومین رکن اعتماد- اعتماد متقابل برای کمک به یکدیگر برای انجام خواسته های خود.

مسئولیت ها با به اشتراک گذاری دانش سه لذت بخشش شامل لذت خرید و فروش و ایجاد بهترین محصولات توسط شرکت است. بنابراین هوندا یکی از برندهای برتر خودرو در سال 2023 است.

درآمد (میلیارد دلار): 129

10 برند برتر خودرو جهان در سال 2023

رتبه 7. موتور SAIC

SAIC Motor Corporation Limited بزرگترین خودروساز چینی است که در فهرست Fortune 500 جهانی ثبت شده است.

تصویر: وب سایت شرکت

این شرکت برای دوازدهمین بار متوالی به لیست نخبگان راه یافته است که بازتاب تجارت در حال گسترش شرکت است.

این شرکت همچنین به عنوان متعلق به “بیگ 4” برندهای برتر خودروی چینی متعلق به دولت در نظر گرفته می شود و دفتر مرکزی آن در شانگهای چین است اما در سراسر جهان فعالیت می کند.

تجارت اصلی این شرکت شامل وسایل نقلیه، قطعات، تجارت و خدمات خودرو و تامین مالی است. SAIC موتور از سال 2006 بر بازار خودرو در چین تسلط داشته است.

این شرکت یک کارخانه جدید SAIC در تایلند دارد و در ساخت پارک خودرو و قطعات خودرو به زبان اندونزیایی مشارکت دارد.

این شرکت همچنین از طریق سرمایه گذاری مشترک بسیاری با برندهای معروف فعالیت می کند. SAIC همراه با VW بیش از دو میلیون خودرو تنها در چین فروخته است.

این شرکت جایگاه اول را در بازار فروش خودرو در چین حفظ کرد و با موفقیت به چهار شرکت برتر با بیشترین حجم فروش خودروهای سواری در بازار داخلی راه یافت.

درآمد (میلیارد دلار): 114

رتبه 8. هیوندای

خودروساز کره جنوبی، هیوندای در سال 1967 تاسیس شد. دفتر مرکزی آن در سئول، کره جنوبی واقع شده است.

تصویر:pixabay

آنها در بخش تولید و توزیع خودرو، ارائه خدمات مالی به صورت اعتباری و بیمه ای به مشتریان خود و همچنین در ساخت راه آهن هستند.

هیوندای خودروهای محبوبی در هر بخش از خودروهای هاچ بک گرفته تا سدان و شاسی بلندها دارد که شامل سری i10، النترا، اکسنت، سیویک و چندین خودروی دیگر می شود.

این شرکت حدود 60000 کارمند در سراسر جهان دارد. هیوندای با ثبت این شرکت در سال 1967 با سابقه 50 ساله، در چند سال اخیر دستاوردهای زیادی داشته است.

با عرضه پونی، اولین خودروی سواری کره ای در سال 1976 که در سال 1983 وارد بازار کانادا شد، پونی به دلیل اندازه و قیمتش به پرفروش ترین خودرو در هر دو کشور تبدیل شد.

بعداً در سال 1985 با صادرات هیوندای اکسل وارد بازار آمریکا شد. بعداً در سال 1998 موتورهای کیا را خریداری کرد. با فلسفه تحقق رویاهای بشر؛ چشم انداز 2020 خود را به عنوان شریک زندگی در این بخش تعیین می کند و ارزش ها و تجربیات جدیدی را به دلخواه مشتریان خود ارائه می دهد.

فلسفه آن بر ترکیبی از سه عامل بنا شده است، نخست بر عهده گرفتن احساس مسئولیت نامحدود و سپس اقدام و تحقق امکانات برای در نهایت احترام به نوع بشر.

هیوندای یکی از برترین برندهای خودرو در سال 2023 است.

درآمد (میلیارد دلار): 96

رتبه 9. گروه BMW

گروه BMW با نام اختصاری Bayerische Motoren Werke Group یکی از تولیدکنندگان پیشرو در خودروها و موتورسیکلت های درجه یک و یکی از برترین برندهای خودرو در جهان است.

تصویر: pixabay

علاوه بر این، این شرکت همچنین به عنوان ارائه دهنده خدمات مالی و حمل و نقل برتر عمل می کند.

این شرکت در سال 1916 با دفتر مرکزی فعلی خود در مونیخ، آلمان آغاز شد و خود را به عنوان یک شرکت واقعاً جهانی با بیش از 30 امکانات تولید و مونتاژ در بسیاری از کشورها و یک شبکه فروش جهانی تبدیل کرد.

مجموع نیروی کارمندان این شرکت 120000+ است که حدود 90 درصد از کارکنان در بخش خودرو هستند.

مدل‌های اصلی بی‌ام‌و شامل BMWi است که خودروهای الکتریکی پیشرو در قطارهای محرک جایگزین، طراحی سبک‌وزن و آیرودینامیک، BMW M که پیشگام در عملکردهای معتبر مسابقات موتوری با جذابیت‌های زیبایی انحصاری و اسپرت است،

Mini، Mini John Cooper Works، Rolls- است. Royce Motor Cars که یک خودروی پریمیوم بسیار محبوب است و Motorrad، برند موتورسیکلت. این شرکت اولین شرکتی بود که موتور هواپیما با پیستون آلومینیومی را در سال 1917 طراحی کرد.

تمرکز BMW بر خودروهای الکتریکی است که همچنان سال به سال رشد ثابتی دارند. قدرت این شرکت ناشی از فرهنگ قوی آن است.

فرهنگی که شور و لذت، کار تیمی و توسعه فردی، فرصت های برابر، تنوع و باورهای آنها را در خود جای می دهد – اعتقاد به مردم، عملکرد، اثربخشی، انصاف، احترام، پایداری، جامعه و استقلال.

درآمد (میلیارد دلار): 86

10 برند برتر خودرو جهان در سال 2023

رتبه 10. نیسان موتور

نیسان موتور یک خودروساز ژاپنی است که در سال 1933 در شهر یوکوهاما در ژاپن تاسیس شد.

متدولوژی رتبه بندی برندهای برتر خودرو
متدولوژی رتبه بندی برندهای برتر خودرو

تصویر: pixabay

از آن زمان این شرکت خود را به یک شرکت واقعاً جهانی تبدیل کرده است و حضور جهانی قوی در تمام قاره ها دارد.

این شرکت در زمینه فروش و تولید محصولات خودرویی مانند خودرو، کامیون و اتوبوس و همچنین سایر محصولات مرتبط خودرو فعالیت دارد.

این شرکت دارای امکانات تولیدی خود در بیش از 20 کشور در سراسر جهان و مشتریان در بیش از 160 کشور مختلف است.

این شرکت دارای طیف متنوعی از برندهای مشهور جهانی است که برای تولید محصولات متنوعی فعالیت می کند.

محصولات انقلابی شناخته شده این شرکت از نیسان لیف 100% برقی گرفته تا نیسمو با عملکرد فوق العاده می باشد.

این شرکت همچنین به شدت روی مجموعه ای از فناوری های “سبز” سرمایه گذاری می کند که شامل دیزل های تمیز، موتورهای احتراق داخلی کارآمد و هیبریدی می شود.

این شرکت همچنین تمرکز ویژه ای بر تولید وسایل نقلیه آلایندگی صفر دارد، مانند خودروهای الکتریکی و خودروهای سلول سوختی.

نیسان همچنین به دلیل فعالیت های خود از طریق تشکیل اتحادهای استراتژیک شناخته شده است. نیسان موتورز جزو برترین برندهای خودروسازی در جهان است.

درآمد (میلیارد دلار): ~ 75

متدولوژی رتبه بندی برندهای برتر خودرو

1. برندهای مطرح خودرو در جهان محسوب می شوند.

2. پارامترهایی مانند درآمد برای برندهای خودروی فوق در نظر گرفته شد.

3. یک امتیاز نهایی محاسبه شده و رتبه ها ارزیابی می شوند.

10 برند برتر خودرو جهان در سال 2023

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا