هوش مصنوعیهوش مصنوعی1

گوگل قدرتمندترین مدل هوش مصنوعی خود را معرفی کرد

گوگل قدرتمندترین مدل هوش مصنوعی توسعه یافته تا به امروز را معرفی کرد. Gemini Ultra که انتظار می‌رود ChatGPT را از سلطنت خلع کند، با 3 مدل مختلف عرضه می‌شود: Pro و Nano و Ultra .

گوگل قدرتمندترین مدل هوش مصنوعی خود را معرفی کرد – گوگل بیش از یک سال است که برای توسعه فناوری رقابتی است که بتواند با ChatGPT از استارت آپ هوش مصنوعی OpenAI رقابت کند.

این غول فناوری با انتشار نسخه جدیدی از ربات چت خود، Google Bard، گام دیگری در این رقابت برداشت.

این ربات به روز شده که بلافاصله برای انگلیسی زبانان در بیش از 170 منطقه و کشور از جمله ایالات متحده در دسترس است، از فناوری هوش مصنوعی جدید به نام Gemini پشتیبانی می کند که این شرکت از ابتدای سال در حال توسعه آن بوده است.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل گفت که گوگل در ماه های آینده سه نسخه مختلف از این فناوری Ultra، Pro و Nano را در طیف گسترده ای از محصولات و خدمات قرار خواهد داد.

نزدیک به تقلید استدلال انسانی

پیچای و دمیس حسابیس، که مدیریت Google DeepMind را بر عهده دارند، می‌گویند جمینی از فناوری‌های هوش مصنوعی قبلی گوگل قدرتمندتر است و می‌تواند پاسخ‌های دقیق‌تری ارائه دهد و در برخی موارد به تقلید از استدلال انسان نزدیک می‌شود.

وقتی OpenAI در اواخر سال گذشته جهان را با ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT خود مبهوت کرد، گوگل غافلگیر شد.

بیش از 2 هزار محقق و مهندس با هم

در ماه مارس، گوگل ربات چت خود را با نام Bard راه اندازی کرد. یک ماه بعد، این شرکت اعلام کرد که در حال ادغام دو آزمایشگاه هوش مصنوعی – Google Brain و DeepMind – است که بیش از 2000 محقق و مهندس را گرد هم می آورد.

در ماه مه، در کنفرانس اصلی Google I/O خود، اعلام کرد که آزمایشگاه جدید Google DeepMind توسعه Gemini را آغاز کرده است.

GPT-4 را در برخی مناطق پشت سر گذاشت

گوگل نتایج تست بنچمارک را منتشر کرده و ادعا می کند که قدرتمندترین نسخه Gemini آن در چندین زمینه کلیدی از آخرین فناوری OpenAI، GPT-4، بهتر عمل می کند.

پیچای گفت Gemini در تولید کدهای کامپیوتری بهتر از فناوری های قبلی گوگل است و می تواند مقالات خبری و سایر اسناد متنی را با دقت بیشتری خلاصه کند.

گوگل قدرتمندترین مدل هوش مصنوعی خود را معرفی کرد
مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا