سلامت روان

کشف اهداف مثبت در زندگی

کشف اهداف مثبت در زندگی- این تمرین ها را امتحان کنید تا تجربیات، توانایی ها و علایق خود را بازتاب دهید و راه جدیدی برای معنادار کردن زندگی کشف کنید.

فرسودگی شغلی، تنهایی، بازنشستگی، از دست دادن شریک زندگی – هر یک از این موارد می تواند باعث شود که احساس کنید هدف یا دلیل خود را برای بیدار شدن هر روز صبح از دست داده اید.

 این یک تجربه رایج است، مخصوصاً با افزایش سن.

«وقتی چیزی را از دست می دهید که به شما شکل داده است، تهدیدی برای هویت شما است و شما متعجب می شوید که بدون آن کی هستید.

 سوال این است که آیا کاری در مورد آن انجام خواهید داد یا در یک خلاء فرو خواهید رفت؟ پاسخ شما می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد.

اهمیت هدف

داشتن حس هدفمندی با بسیاری از فواید سلامتی، مانند حافظه دقیق و مهارت های تفکر، کنترل خلق و خو، کاهش خطرات بیماری های مزمن و ناتوانی و طول عمر همراه است.

چرا هدف اینقدر قدرتمند است؟

 چندین مطالعه نشان می‌دهد که در مقایسه با افرادی که احساس هدف ندارند، افرادی که این کار را انجام می‌دهند عوامل استرس‌زا را کمتر دشوار می‌دانند و بهتر با استرس کنار می‌آیند.

این ممکن است به آنها کمک کند تا از برخی از اثرات فیزیولوژیکی استرس مزمن اجتناب کنند. این به حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ زودرس کمک می‌کند.

و برخی از مطالعات نشان داده‌اند که افراد هدفمند احتمالاً رفتارهای سالمی مانند همگام شدن با غربالگری‌های سلامت دارند.

کشف اهداف مثبت در زندگی

یافتن هدف

هدف می‌تواند از چیز ساده‌ای، مانند سرگرمی، یا پیچیده‌تر، مانند کمک به خدمات خود به جامعه‌تان سرچشمه بگیرد.

 در حالی که هیچ فرمولی برای یافتن آن الهام وجود ندارد، راه هایی برای پرورش آن وجود دارد.

 در اینجا 10 پیشنهاد برای شروع ارائه شده است که از گزارش بهداشتی ویژه هاروارد اقتباس شده است.

1. نقاط قوت خود را به صفر برسانید. از دوستان، خانواده و شریک زندگی خود بپرسید که وقتی به شما فکر می کنند چه چیزی به ذهنشان می رسد.

 آیا آنها شما را سرگرم کننده، دلسوز یا هنری می دانند؟

 از بازخورد آنها استفاده کنید تا به این فکر کنید که چگونه می توانید این ویژگی ها را به گونه ای اعمال کنید که به زندگی خود و زندگی دیگران معنا ببخشد.

2. به موانعی که در زندگی خود بر آن غلبه کرده اید فکر کنید. آیا می‌توانید راه‌هایی برای کمک به دیگرانی که دچار همین مشکل هستند پیدا کنید؟

«این می تواند عمیق باشد. “تجربه زندگی شما می تواند به دیگران کمک کند، که ذاتا هدفمند است.”

3. جدول زمانی هدف را ترسیم کنید. هدف شما با افزایش سن تغییر می کند. به این فکر کنید که در مقاطع مختلف زندگی شما چه بوده است، با تمرکز ویژه بر دوره های تکامل یا انتقال.

 آیا درسی یاد گرفتید که بتوانید در موقعیت فعلی خود به کار ببرید؟

4. به دنبال الگو باشید. آیا افرادی هستند که کارشان را تحسین می کنید؟ آیا می توانید یاد بگیرید که چگونه کاری مشابه انجام دهید؟

5. یک مربی شوید و دانش و مهارت های خود را به اشتراک بگذارید. مردم اغلب به تشویق و خردی که از دیگرانی که برای مراقبت از شغل خود وقت گذاشته اند، استناد می کنند.

 «روابط مربیگری، رابطه‌ای مراقبتی است که ما را قادر می‌سازد عشق بدهیم و دریافت کنیم». “روابط متقابل و مراقبتی اغلب چیزی است که با افزایش سن ما از بین می رود.”

6. به آنچه دنیا نیاز دارد فکر کنید. نیازهای زیادی در این سیاره وجود دارد و افراد مختلف نیازهای مختلفی را در اولویت قرار می دهند.

 آیا نگران گرسنگی جهان هستید؟ تغییر آب و هوا؟ بی عدالتی؟ علتی را که برای شما معنادار است شناسایی کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانید کمک کنید.

“احتمالاً یک میلیون نیاز در جامعه شما وجود دارد که برآورده نمی شود.

شاید برخی از این نیازها به مجموعه مهارت شما نیاز داشته باشند.”

چرا با یک گروه محلی که به شما علاقه مند است تماس نمی گیرید و در مورد فرصت های داوطلبانه سوال نمی کنید؟ یا از مسابقه داوطلبانه برای ایده دیدن کنید.

7. کتاب بخوانید . این یک خواندن سریع و آسان است و برای چندین دهه به مردم کمک می کند.

 فرانکل در اردوگاه‌های مرگ نازی متوجه شد که افرادی که سخاوتمند بودند، با دیگران ارتباط برقرار می‌کردند و راه‌های معناداری برای حمایت از دیگران پیدا می‌کردند حیاتی‌تر بودند و بیشتر زنده می‌ماندند.

8. داستان خود را بنویسید. تجربه زیستی خود شما نیز ارزشمند است. بهترین داستان های دوران کودکی خود را به یاد بیاورید و آنها را با تمام جزئیاتی که فکر می کنید بنویسید.

 پاسخ به سؤالات مهم در مورد خودتان را بگنجانید – سوالاتی که دوست داشتید از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود می پرسیدید. داستان ها را به فرزندان و نوه های خود بدهید.

9. سرگذشت خود را بنویسید. شما می توانید این کار را در هر سنی انجام دهید، شاید نه برای انتشار – فقط برای خودتان یا خانواده تان. برای چه می خواهید به خاطر بسپارید؟

 آیا هر یک از آن ها می تواند هدف شما را در حال حاضر مشخص کند؟ اگر هنوز به چیزی که به آن افتخار می کنید نرسیده اید، به یاد داشته باشید که هنوز دیر نشده است.

10. تصور کنید که در قرعه کشی برنده شده اید. بدون نگرانی های مالی که مانع باشد، چه کاری انجام می دهید؟ آیا به دنیا سفر می کنید؟ داوطلب؟ 

راه‌هایی را بیابید که می‌توانید عناصر همان کارها را بدون درآمد بادآورده مالی انجام دهید.

 به عنوان مثال، اگر همیشه می خواستید مسافرت کنید، ببینید آیا می توانید در یک سازمان داوطلبانه مانند کمک رسانی به مناطق محروم یا مناطق سیل و زلزله زده ثبت نام کنید (محدودیت سنی وجود ندارد!).

چگونه شروع کنیم

احساس بد بینی نکنید «احتمالات را کاوش کنید. “این شما را دوباره به حرکت وا می دارد، و شتاب می تواند شما را به راه هایی فراتر ببرد که ممکن است غنی، ارزشمند و حتی غافلگیر کننده باشید.”

کشف اهداف مثبت در زندگی

منبعمهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا