اینترنت اشیاعلمفناوریهوش مصنوعی1

چگونه چراغ های LED می توانند اینترنت و انتقال داده را متحول کنند

چگونه چراغ های LED می توانند اینترنت و انتقال داده را متحول کنند.

یک مطالعه نشان می‌دهد که لامپ‌های ال‌ای‌دی، تقویت‌شده با پروسکایت‌های متال هالید، می‌توانند به طور چشمگیری سرعت انتقال داده‌ها را در خانه‌ها و ادارات افزایش دهند و پیشرفت چشمگیری در فناوری‌های ارتباطی را نشان دهند.

محققان دانشگاه ساری و دانشگاه کمبریج کشف کرده‌اند که چگونه لامپ‌های LED با استفاده از پروسکایت‌های متال هالید می‌توانند انتقال سریع داده‌ها را تسهیل کنند. این پیشرفت در فناوری LED می تواند شبکه های خانگی و اداری را متحول کند و به طور قابل توجهی سرعت و کارایی ارتباطات داده را افزایش دهد.
محققان دانشگاه ساری و دانشگاه کمبریج کشف کرده‌اند که چگونه لامپ‌های LED با استفاده از پروسکایت‌های متال هالید می‌توانند انتقال سریع داده‌ها را تسهیل کنند. این پیشرفت در فناوری LED می تواند شبکه های خانگی و اداری را متحول کند و به طور قابل توجهی سرعت و کارایی ارتباطات داده را افزایش دهد.

انتقال سریع داده‌ها می‌تواند در خانه‌ها و دفاتر از طریق لامپ‌های دیود ساطع نور (LED)، تکمیل کننده فناوری‌ها و شبکه‌های ارتباطی موجود باشد.

فناوری‌های جدید اینترنت آینده به‌سرعت توسط دانشگاهیان بهبود می‌یابند و انتظار می‌رود پیوندهای ارتباطی مبتنی بر LED به طور گسترده در خدمات و سناریوهای در حال ظهور متعددی از جمله وفاداری به نور (Li-Fi)، ارتباطات زیر آب، فوتونیک با سرعت متوسط ​​تا بالا مورد استفاده قرار گیرند.

اتصالات و دستگاه های مختلف «اینترنت اشیا» (IoT).

“این یک گام مهم به سمت منابع نور پروسکایت برای ارتباطات داده نسل بعدی است.”

یک مطالعه جدید به رهبری دانشگاه سوری و دانشگاه کمبریج چگونگی آزادسازی منابع فوتونیک پرسرعت را با استفاده از پروسکایت های متال هالید بررسی کرده است.

 اینها نیمه هادی هایی هستند که با LED ها به دلیل خواص اپتوالکترونیکی عالی و روش های پردازش کم هزینه مورد تحقیق قرار می گیرند.

دکتر وی ژانگ، نویسنده اصلی این مطالعه و دانشیار موسسه فناوری پیشرفته دانشگاه ساری، گفت:

میلیاردها دستگاه متصل به اینترنت اشیا پتانسیل افزودن ارزش قابل توجهی به صنعت و اقتصاد جهانی را دارند.

 در این بازار هزینه ها و سازگاری اغلب بر سرعت انتقال داده ها در اولویت قرار می گیرند و دانشمندان به دنبال راه های جایگزین برای کاهش مصرف انرژی در هر بیت و بهبود فشردگی و همزمان کار بر روی بهبود سرعت اتصال داده هستند.

در مطالعه خود، ما جهشی بزرگ به جلو انجام دادیم و نشان دادیم که چگونه پروسکایت های متال هالید می توانند راه حلی مقرون به صرفه و قدرتمند برای ساخت LED هایی که پتانسیل زیادی برای افزایش پهنای باند خود در سطوح گیگاهرتز دارند، ارائه دهند.

 بینش به دست آمده از این تحقیق بدون شک آینده ارتباطات داده را شکل خواهد داد.

علاوه بر این، تحقیقات ما توسعه آشکارسازهای نوری پروسکایتی پرسرعت و لیزرهای پروسکایت پمپ شده با موج پیوسته را تسریع می‌کند و در نتیجه راه‌های جدیدی را برای پیشرفت در فناوری‌های اپتوالکترونیکی باز می‌کند.

هائو وانگ، نویسنده اول و دکترا. دانشجوی دانشگاه کمبریج گفت:

ما اولین مطالعه را برای روشن کردن مکانیسم‌های دستیابی به ال‌ای‌دی‌های پروسکایتی پرسرعت ارائه کردیم که نشان‌دهنده گام مهمی در جهت تحقق منابع نور پروسکایت برای ارتباطات داده‌ای نسل بعدی است.

 توانایی دستیابی به ساطع کننده های پروسکایتی پردازش شده با محلول بر روی بسترهای سیلیکونی همچنین راه را برای ادغام آنها با پلتفرم های میکرو الکترونیکی هموار می کند و فرصت های جدیدی را برای یکپارچه سازی یکپارچه و پیشرفت در زمینه ارتباطات داده ارائه می دهد.

تحقیق منتشر شده در مجله Nature Photonics یک پروژه مشترک با حمایت بیش از 10 آزمایشگاه و موسسه تحقیقاتی از آکسفورد، کمبریج، حمام، وارویک، UCL، EMPA و UESTC بود.

منبع

چگونه چراغ های LED می توانند اینترنت و انتقال داده را متحول کنند

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا