هوش مصنوعی

چگونه هوش مصنوعی بر مشاغل 2024-2030 تأثیر می گذارد

 به نظر می رسد هوش مصنوعی مانند ChatGPT در حال حاضر همه سرفصل ها را می دزدد، گوگل از نرم افزار هوش مصنوعی جدید برای ساختن ارائه ها، تجزیه و تحلیل و وارد کردن داده ها، و نوشتن محتوا رونمایی کرد و ابزارهای هوش مصنوعی بسیار بیشتری مانند Gamma و Numerous AI وجود دارد.

کسانی که به جای سوار شدن بر تاج موج، مقاومت می کنند، در حالی که خورشید می تابد، وقتی نوبت به یافتن مشاغل پرتقاضا در 6 سال آینده و لذت بردن از رشد شغلی می رسد، هیاهو نمی کنند.

 هوش مصنوعی برخی از مشاغل را خواهد گرفت، اما مشاغل جدیدی ایجاد خواهد کرد!  

در اینجا محتمل ترین مشاغلی که هوش مصنوعی از سال 2024 تا 2030 بر آنها تأثیر می گذارد آورده شده است:

هوش مصنوعی چگونه جهان را تغییر خواهد داد

آیا هوش مصنوعی به دنیا کمک می کند یا به آن آسیب می رساند؟

مانند هر موضوع بحث برانگیز، همیشه کسانی هستند که موافق آن هستند و کسانی که مخالف آن هستند.

 هوش مصنوعی هم تفاوتی ندارد. در واقع، با معرفی ابزارهای جدید ai و افزایش اخبار پیرامون آنها، اختلاف بین دو اردوگاه نیز با آن افزایش خواهد یافت.

 بسیاری از تحلیلگران تحقیقات بازار می گویند که هوش مصنوعی پتانسیل ایجاد تغییرات مثبت متعدد در جامعه از جمله افزایش بهره وری، بهبود مراقبت های بهداشتی و افزایش دسترسی به آموزش را دارد. اما ما باید همین الان خود را وفق دهیم.

دیگران می گویند، عمدتاً کسانی که در انواع مشاغل انسانی کار می کنند که به صورت دستی تکرار می شوند، هوش مصنوعی و رباتیک یک نیروی مخرب است و وقتی صحبت از آینده شغل می شود، صرفاً در خدمت سرقت مشاغل است.

 اما ربات‌ها و فناوری‌های هوش مصنوعی می‌توانند مشاغل جدید بسیاری ایجاد کنند و به حل مشکلات پیچیده کمک می‌کنند و زندگی روزمره ما را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کنند.

 هیئت منصفه هنوز در این مورد تصمیمی نگرفته است، اما بیشتر به سمت این است که ai یک نیروی مثبت باشد تا یک نیروی منفی.

هوش مصنوعی چگونه بر مشاغل و اقتصاد تأثیر می گذارد؟

موسسه جهانی مک‌کینزی می‌گوید که در سطح متوسط ​​جهانی پذیرش و جذب و پیشرفت‌های هوش مصنوعی ناشی از شبیه‌سازی آن‌ها، هوش مصنوعی تأثیر عمیقی برای ارائه فعالیت‌های اقتصادی جهانی بیشتر در حدود 13 تریلیون دلار در آینده قابل پیش‌بینی و تا سال 2030 یا حدود 16 درصد دارد.

تولید ناخالص داخلی تجمعی بالاتر در مقایسه با امروز. این به 1.2 درصد افزایش تولید ناخالص داخلی در سال است.

 در صورت ارائه، این تاثیر به خوبی با دیگر فناوری‌های همه منظوره در طول تاریخ مقایسه می‌شود.

 این امر عمدتاً از جایگزینی نیروی کار با اتوماسیون و افزایش نوآوری در محصولات و خدمات ناشی می شود.

همان گزارش ادامه داد که تا سال 2030، میانگین شبیه‌سازی نشان می‌دهد که حدود 70 درصد از شرکت‌ها انقلاب هوش مصنوعی را پذیرفته و حداقل یک نوع فناوری هوش مصنوعی را به کار خواهند گرفت، اما کمتر از نیمی از این پنج دسته را به طور کامل جذب خواهند کرد.

 فوربس می‌گوید Ai این پتانسیل را دارد که یکی از مخرب‌ترین فناوری‌هایی باشد که در اقتصادهای جهانی توسعه خواهیم داد.

هوش مصنوعی چه تاثیری بر جامعه و آینده خواهد داشت؟

فوربس می گوید که آینده هوش مصنوعی امکانات و برنامه های بی پایانی را به ارمغان می آورد که به ساده سازی زندگی ما تا حد زیادی کمک می کند.

 این به شکل گیری مثبت آینده و سرنوشت بشریت کمک می کند، در حالی که برنارد مار و شرکت می گوید که تأثیر تحول آفرین هوش مصنوعی بر جامعه ما پیامدهای اقتصادی، قانونی، سیاسی و نظارتی گسترده ای بر انواع مشاغل و صنایعی که ما داریم خواهد داشت.

نیاز به بحث و آمادگی برای افراد دیگری که می‌دانند می‌گویند که هوش مصنوعی پتانسیل ایجاد تغییرات مثبت متعدد در جامعه را در حال حاضر و آینده دارد، از جمله افزایش بهره‌وری، بهبود مراقبت‌های بهداشتی و افزایش دسترسی به آموزش.

 فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی همچنین می‌توانند به حل مشکلات پیچیده کمک کنند و زندگی روزمره ما را آسان‌تر و راحت‌تر کنند.


جایگزین مشاغل و مشاغل انسانی خواهد شد

چگونه هوش مصنوعی بر مشاغل تأثیر می گذارد – تا سال 2030 چند شغل جایگزین هوش مصنوعی خواهد شد

بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس گزارش داد که هوش مصنوعی (AI) می تواند جایگزین 300 میلیون شغل تمام وقت شود .

 این می تواند جایگزین یک چهارم وظایف کاری در ایالات متحده و اروپا شود، اما ممکن است به معنای مشاغل جدید و رونق بهره وری نیز باشد.

 و در نهایت می تواند ارزش کل سالانه کالاها و خدمات تولید شده در سطح جهان را 7 درصد افزایش دهد.

 این گزارش همچنین پیش‌بینی می‌کند که دو سوم مشاغل در ایالات متحده و اروپا «در معرض درجاتی از اتوماسیون هوش مصنوعی هستند» و حدود یک چهارم تمام مشاغل می‌توانند به طور کامل توسط هوش مصنوعی انجام شوند.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا و OpenAI دریافتند برخی از کارگران تحصیلکرده یقه سفید که تا 80000 دلار در سال درآمد دارند، بیشتر از همه تحت تأثیر اتوماسیون نیروی کار قرار می گیرند.

فوربس همچنین می گوید که طبق گزارش MIT و دانشگاه بوستون، هوش مصنوعی تا سال 2025 جایگزین دو میلیون کارگر تولیدی خواهد شد.

مطالعه ای توسط  موسسه جهانی مک کینزی گزارش می دهد که تا سال 2030، حداقل 14 درصد از کارمندان در سراسر جهان ممکن است به دلیل دیجیتالی شدن، رباتیک و پیشرفت های هوش مصنوعی نیاز به تغییر شغل خود داشته باشند.


چه مشاغلی بیشتر احتمال دارد که خودکار شوند؟

1. نماینده خدمات مشتری

بیشتر تعاملات انسانی با خدمات مشتری دیگر از طریق تلفن و با کارکنان انسانی که در خطوط حضور دارند انجام نمی شود. اغلب اوقات، سوالات و مشکلات مشتریان تکراری است.

 پاسخ به این سوالات نیازی به هوش هیجانی یا اجتماعی بالایی ندارد.

 بنابراین، هوش مصنوعی می تواند برای ارائه پاسخ های خودکار به سوالات متداول استفاده شود.

2. پذیرش

اکثر شرکت ها در سراسر جهان در حال حاضر از روبات ها در پذیرش خود استفاده می کنند. حتی تماس‌ها هم اکنون توسط هوش مصنوعی مدیریت می‌شوند.

 به عنوان مثال، AimeReception می تواند ببیند، گوش دهد، بفهمد و با مهمانان و مشتریان صحبت کند.

3. حسابداران / حسابداران 

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها از اتوماسیون و هوش مصنوعی برای شیوه های حسابداری خود استفاده می کنند.

 خدمات حسابداری مبتنی بر هوش مصنوعی با توجه به اینکه به عنوان خدمات مبتنی بر ابر در دسترس هستند، یک سیستم حسابداری کارآمد و انعطاف پذیری و امنیت را ارائه می دهند.

 با استفاده از الگوریتم‌های AI، هوش مصنوعی اطمینان حاصل می‌کند که داده‌ها به درستی جمع‌آوری، ذخیره و تحلیل می‌شوند.

 استفاده از خدمات حسابداری هوش مصنوعی به طور قابل توجهی کمتر از پرداخت حقوق یک کارمند برای انجام همان کار است.

4. فروشندگان 

دورانی که شرکت ها برای فعالیت های تبلیغاتی و خرده فروشی به فروشندگان نیاز داشتند، گذشته است. تبلیغات به سمت وب و مناظر رسانه های اجتماعی تغییر کرده است.

 قابلیت‌های بازاریابی هدف داخلی در رسانه‌های اجتماعی به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد محتوای سفارشی برای انواع مختلف مخاطبان ایجاد کنند.

چگونه هوش مصنوعی بر مشاغل 2024-2030 تأثیر می گذارد

5. تحقیق و تحلیل

زمینه های تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات حوزه هایی هستند که در حال حاضر استفاده از هوش مصنوعی را به عنوان روشی برای ساده سازی فرآیند و شناسایی داده های جدید بدون کمک انسانی اجرا می کنند. قدرت پردازش کامپیوترهای مدرن امکان مرتب‌سازی، برون‌یابی و تحلیل کارآمد داده‌ها را فراهم می‌کند.

 با ادامه پیشرفت هوش مصنوعی، ممکن است نیازی به ایفای نقش انسان در تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات نباشد.

6. کار در انبار

فروش آنلاین صنعتی است که به طور پیوسته در حال رشد است و با نیاز روزافزون به فرآیندها و سیستم های خودکاری همراه است که به طور موثر سفارشات را برای تحویل به کامیون ها ارسال می کند. یکی از حوزه‌های تمرکز برای ساده‌سازی فرآیند، استفاده از اتوماسیون بوده است.

 اتوماسیون اولیه و پیاده سازی مصنوعی در یک انبار امکان دسترسی آسان به سیستم های کامپیوتری را برای مکان یابی بسته ها و هدایت کارکنان فراهم می کند و هوش مصنوعی آینده حتی ممکن است برای افزایش ظرفیت حمل و نقل، بازیابی و بارگیری مکانیزه را انجام دهد.

7. پذیره نویسی بیمه

هنگام ارزیابی دوام متقاضیان بیمه، مهمترین کار اغلب در تجزیه و تحلیل داده های موجود و اعمال آن در مجموعه ای از فرمول ها یا ساختارها است.

 اتوماسیون می تواند به راحتی این وظایف را تکمیل کند و به طور مداوم برای انجام وظایف پیچیده تر سازگار می شود، که ممکن است تعداد بیمه گران مورد نیاز یک شرکت را کاهش دهد.

8. خرده فروشی

ایستگاه‌های تسویه‌حساب در فروشگاه‌ها نمونه‌ای از اتوماسیون در حوزه خرده‌فروشی هستند و در خواربارفروشی‌ها و فروشگاه‌های باکس بزرگ شهرت یافته‌اند.

 هنگامی که یک شرکت از مناطق خود پرداخت استفاده می کند، از تجزیه و تحلیل هزینه-فایده ناشی می شود.

 اگرچه اجازه دادن به مشتریان برای اسکن اقلام خود می تواند موارد سرقت را افزایش دهد، این شرکت با کاهش نیاز به کارمندان ثبت نام، در هزینه های بیشتری صرفه جویی می کند.


چگونه به سرعت حرفه خود را تغییر دهیم

کارشناسان می گویند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی با ایجاد مشاغلی بیشتر از جایگزینی به کارگران کمک می کند.

 گفتنی است، برای سوار شدن بر موج و ایجاد یک حرفه جدید، باید مهارت های لازم برای انجام کار را کسب کرده باشید.

 اگر در معرض هوش مصنوعی هستید و به دنبال تغییر در نقشی متمرکز بر هوش مصنوعی هستید، نشان دادن دانش و تجربه خود در زمینه توسعه هوش مصنوعی می تواند به شما برتری دهد.

چرا مقاله 10 شغل برتر هوش مصنوعی ما را در اینجا بخوانید .

برای به دست آوردن مهارت هایی که از دیگران متمایز شوید، باید: مهارت های فنی خود را افزایش دهید، دوره های آنلاین را کامل کنید، صنعت را درک کنید، تجربه کاری کسب کنید و مهارت های نرم خود را توسعه دهید.

 هوش مصنوعی به تحقیقات و همکاری گسترده نیاز دارد زیرا هنوز یک حوزه در حال ظهور است.

 مهارت های نرم به شما کمک می کند تا شما را از سایر توسعه دهندگانی که فقط مهارت های فنی دارند متمایز کنید.


چگونه به سرعت حرفه خود را تغییر دهیم
چگونه به سرعت حرفه خود را تغییر دهیم

کدام مشاغل با ai جایگزین نمی شوند؟

به طور گسترده ای تبلیغ می شود که ai شغل بیشتری نسبت به جایگزینی ایجاد می کند.

 علاوه بر این، بسیاری از صنایع خاص نفس راحتی می کشند که او شغل و معیشت آنها را تهدید نمی کند.

 اینها از جمله مشاغلی هستند که شامل کارهای تکراری نمی شوند و مستعد اختلال هستند.

 این بدان معنی است که ai جایگزین کسانی که آنها را در بازار کار آزاد انجام می دهند، نخواهد شد.

چگونه هوش مصنوعی بر مشاغل 2024-2030 تأثیر می گذارد

1. معلمان

معلمان اغلب یک نقطه مرجع برای بسیاری از ما هستند. اغلب، تصمیمات تحصیلی ما تا حدی بر اساس میزان الهام بخشی یک معلم خاص با ما در سال های قبل است.

 به همه این دلایل، تقریبا غیرممکن است که در آینده تجربه تدریس کاملا دیجیتالی داشته باشیم. 

2. وکلا و قضات

این مواضع دارای یک جزء قوی از مذاکره، استراتژی و تجزیه و تحلیل موردی هستند. بسیاری بر اساس تجربه شخصی و دانش هر متخصص است.

 این امر مستلزم مجموعه خاصی از مهارت‌ها است تا بتوان در سیستم‌های حقوقی پیچیده پیمایش کرد و در دفاع از موکل در دادگاه استدلال کرد.

 در مورد بررسی تمام جنبه های مختلف محاکمه و تصمیم گیری نهایی که در مورد یک قاضی می تواند به سال ها زندان تبدیل شود، یک عامل انسانی دخیل است.

3. مدیران، مدیران و مدیران عامل

مدیریت تیم ها در داخل یک سازمان یک امر رهبری است و این مجموعه ای از رفتارها نیست که بتوان آن را در یک کد نوشت و به صورت خطی پردازش کرد.

 مدیر عامل همچنین فردی است که مسئول به اشتراک گذاشتن ماموریت و ارزش شرکت برای تیم است.

 خیلی بعید است که سرمایه‌گذاران در شرکتی که توسط روبات‌ها یا الگوریتم‌ها مدیریت می‌شود، احساس راحتی کنند.

4. مدیران منابع انسانی 

اگرچه ai به فرآیند استخدام کمک می‌کند تا بررسی رزومه‌ها را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر کند، اما مدیران منابع انسانی همچنان وظایف بسیار مهمی را در داخل سازمان پوشش می‌دهند.

 استخدام متخصصان جدید تنها بخشی از اختیارات آنهاست.

 آنها همچنین یک موقعیت کلیدی در داخل سازمان برای حفظ انگیزه کارکنان، تشخیص زودهنگام علائم نارضایتی و مدیریت آنها در صورت امکان هستند. 

5. روانشناسان و روانپزشکان 

اگرچه بسیاری از فناوری‌های تشخیص چهره در حال حاضر برای توسعه مراقبت و پشتیبانی اولیه مشاوره هوش مصنوعی استفاده می‌شوند، با توجه به تقاضای رو به رشد، سلامت روان موضوع بسیار حساسی است.

 وقتی صحبت از حمایت از افراد برای موفقیت در زندگی در تمام جنبه هایی که می تواند مستلزم آن باشد، لمس انسان ضروری است.

6. جراحان

مطمئناً، فناوری به طور جدی دقت را افزایش داده است که امروزه ما قادر به تشخیص و تشخیص بیماری ها در هر گزارش پزشکی هستیم.

 میکرو رباتیک همچنین دقت جراحان را هنگام انجام عمل افزایش می دهد و روش های کمتر تهاجمی را امکان پذیر می کند.

 اما جراح بودن مستلزم توانایی برقراری ارتباط با بیمار در سطوح مختلف مختلف و در عین حال در نظر گرفتن تعداد زیادی از فاکتورهای تحت بررسی است.

 تجربه، دانش و مهارت های به دست آمده در طول سال ها همه عواملی هستند که باید در چند دقیقه در طول یک عملیات فشرده شوند.

7. تحلیلگران سیستم کامپیوتری

مهم نیست چقدر خودکار می شویم، همیشه نیاز به حضور انسانی وجود خواهد داشت که بتواند کارهای تعمیر و نگهداری، به روز رسانی، بهبود، تصحیح و راه اندازی سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری پیچیده ای را که اغلب به هماهنگی بین بیش از یک متخصص نیاز دارد، انجام دهد.

به درستی کار کند بررسی قابلیت‌های سیستم، کنترل گردش کار و بهبود زمان‌بندی و افزایش اتوماسیون تنها بخشی از یک تحلیلگر سیستم کامپیوتری است، حرفه‌ای که در سال‌های اخیر تقاضای زیادی داشته است.

8. هنرمندان و نویسندگان

به خصوص نوشتن چنین هنر زیبای تخیلی است، و توانایی قرار دادن مجموعه ای خاص از کلمات در ترتیب درست قطعاً یک تلاش چالش برانگیز است.

 بنابراین حتی اگر هوش مصنوعی از نظر فنی توانایی جذب محتوای بیشتر کتاب‌های جهان را داشته باشد، احتمالاً به هر زبانی و سبک ارتباطی تا حدی شخصی را ارائه دهد، جادو و هیجان خلق هنری با کلمات چیزی است که تقریباً بسیار زیاد است. در سال های آینده در حوزه رقابت خود استراحت خواهیم کرد. 


تا سال 2025 چند شغل از دست خواهد رفت؟

مجمع جهانی اقتصاد تخمین زده است که هوش مصنوعی تا سال 2025 جایگزین حدود 85 میلیون شغل خواهد شد .

 Freethink می گوید که 65 درصد مشاغل خرده فروشی می توانند تا آن سال خودکار شوند و می گوید که این تا حد زیادی به دلیل پیشرفت های فناوری، افزایش هزینه ها و دستمزدها، نیروی کار فشرده است. بازارها و کاهش هزینه های مصرف کننده. 

تا سال 2030 چند شغل از دست خواهد رفت؟

PwC تخمین می‌زند که تا اواسط دهه 2030، تا 30 درصد مشاغل می‌توانند خودکار شوند و مردان کمی بیشتر در درازمدت تحت تأثیر قرار می‌گیرند زیرا وسایل نقلیه خودران و سایر ماشین‌ها جایگزین بسیاری از کارهای دستی می‌شوند که سهم آنها از اشتغال بالاتر است.

 در طول موج اول و دوم، آنها تخمین می زنند که زنان به دلیل حضور بالاتر در امور اداری و سایر وظایف اداری می توانند در معرض خطر بیشتری از اتوماسیون باشند.


چگونه هوش مصنوعی را در آغوش بگیریم و مهارت هایی را برای استفاده از این فناوری جدید بیاموزیم
چگونه هوش مصنوعی را در آغوش بگیریم و مهارت هایی را برای استفاده از این فناوری جدید بیاموزیم

چگونه هوش مصنوعی بر مشاغل 2024-2030 تأثیر می گذارد

ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید در کار خود با هوش مصنوعی آشنا شوید تا به پیشرفت شغلی خود کمک کنید.

 لینکدین می گوید که خبر خوب این است که شما احتمالاً قبلاً با هوش مصنوعی تجربه دارید، چه بلد باشید چه ندانید.

 برای مثال پرسیدن سوالات از دستیارهای صوتی مانند الکسا و سیری از هوش مصنوعی استفاده می کند. بسیاری از برنامه های موجود در تلفن شما نیز از هوش مصنوعی استفاده می کنند.

 هوش مصنوعی مولد، که اخیراً همه خبرها را به خود اختصاص داده است، واقعاً گام بعدی برای این فناوری است.

این شرکت ادامه داد که برای جلوتر ماندن در عصر هوش مصنوعی، توسعه مهارت‌های جدید و انطباق با بازار کار در حال تغییر ضروری است. در اینجا چند استراتژی برای پیشرو ماندن در عصر هوش مصنوعی آورده شده است:

1. از یادگیری مادام العمر استقبال کنید

در عصر هوش مصنوعی، یادگیری مداوم و انطباق با فناوری‌ها و روش‌های جدید کار بسیار مهم است. این به معنای شرکت در دوره‌ها، شرکت در کارگاه‌ها و کنفرانس‌ها و به‌روز ماندن از آخرین روندهای صنعت خود است.

2. مهارت های نرم را توسعه دهید

در حالی که هوش مصنوعی در انجام کارهای روتین عالی است، اما هنوز از تکرار هوش هیجانی و خلاقیت انسان فاصله زیادی دارد. توسعه مهارت های نرم مانند ارتباط، حل مسئله و همکاری در عصر هوش مصنوعی بسیار مهم خواهد بود.

3. چابک باشید

در عصر هوش مصنوعی، توانایی انطباق سریع با شرایط در حال تغییر کلید خواهد بود. این بدان معناست که مایل به یادگیری مهارت های جدید، پذیرفتن مسئولیت های جدید و چرخش به مسیرهای شغلی جدید باشید.

4. تخصص

با فراگیرتر شدن هوش مصنوعی، تقاضا برای کارگرانی با مهارت ها و دانش تخصصی افزایش می یابد. با توسعه تخصص در یک زمینه خاص، می توانید ارزش خود را برای کارفرمایان افزایش دهید و خود را در بازار کار متمایز کنید.


چگونه هوش مصنوعی بر مشاغل 2024-2030 تأثیر می گذارد

از دانشگاه نسل بعدی که تغییرات را پذیرا است بیاموزید

اگر برای گذار از بازار کار فعلی به نظم جهانی جدید بازار کار متاثر از هوش مصنوعی باید یک کلمه را کنار بگذارید، کلمه «چابکی» است. دیگری «مهارت ها» و توسعه مهارت ها در آن است. 

علاوه بر یادگیری در حین کار، که می‌تواند زمان و تلاش زیادی را برای همه افراد درگیر کند، بسیاری از کسانی که به دنبال تغییر شغل یا شروع شغل جدید هستند، به دنبال دانشگاه‌های نسل بعدی آنلاین هستند که می‌توانند با یک پنی چرخش کنند و برنامه‌های خود را در یک دوره زمانی خاص برای استفاده از انگیزه به سمت تعداد بیشتری از مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی

در اینجا در دانشگاه نکسفورد، ما مدرک BBA با تخصص در هوش مصنوعی ارائه می دهیم .

انجام این مدرک به این معنی است که یادگیرندگان بر اساس آخرین نیازهای کارفرما و روند بازار، مهارت‌هایی را یاد می‌گیرند و توسعه می‌دهند – این همان چیزی است که دانشگاه آموزش آنلاین 100% آن را مدل همسویی محل کار می‌نامد که برای تجهیز آن یادگیرندگان به مهارت‌های مورد نیاز و آنچه کارفرمایان طراحی شده است. به دنبال.

ما همچنین مدرک MBA با تخصص در هوش مصنوعی پیشرفته را برای کسانی که به دنبال تحصیلات تکمیلی هستند ارائه می دهیم.


نتیجه 

همسایه‌ها ظاهراً به این نتیجه رسیده‌اند که ai میلیون‌ها شغل را می‌گیرد و مردم را به خیابان می‌کشد، در حالی که آنهایی که برای آن هیجان‌زده هستند و آماده پذیرش تغییر هستند، می‌گویند که ai توانایی ایجاد انواع شغل‌های جدید بیشتری نسبت به آن دارد. جایگزین می کند. 

با این حال، به نظر می رسد که مقاومت بیهوده است و مردم باید بپذیرند که هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به بخشی از زندگی روزمره ما است.

 هر نقش شغلی باید با در نظر گرفتن راه حل های کارآمد و مقرون به صرفه ای که به ارمغان می آورد، آن را بپذیرد.

 این به افراد اجازه می دهد تا با خودکار کردن فرآیندهای تصمیم گیری و کارهای خسته کننده بر روی اهداف خلاقانه تر تمرکز کنند.

هوش مصنوعی نوید بزرگی را برای پیشبرد کسب و کارها، خودکارسازی فرآیندهای تولید و ارائه بینش های ارزشمند ارائه می دهد.

 هوش مصنوعی به طور فزاینده ای در صنایع مختلف از جمله لجستیک، تولید و امنیت سایبری استفاده می شود.

 کسب‌وکارهای کوچک نیز در ایجاد نرم‌افزار تشخیص گفتار برای دستگاه‌های تلفن همراه پیشرفت سریعی داشته‌اند.

برای جلوتر ماندن در عصر هوش مصنوعی، پذیرش یادگیری مادام‌العمر، توسعه مهارت‌های نرم، چابک بودن و تخصص در یک زمینه خاص ضروری است. با توسعه این مهارت ها و انطباق با بازار کار در حال تغییر، کارگران می توانند در عصر هوش مصنوعی پیشرفت کنند و از فرصت هایی که ارائه می دهد استفاده کنند.

چگونه هوش مصنوعی بر مشاغل 2024-2030 تأثیر می گذارد

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
از طريق
منبع
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا