فناوری

ویژگی جدید صرفه جویی در انرژی ویندوز 11 در راه است!

ویژگی جدید صرفه جویی در انرژی ویندوز 11 در راه است! ویژگی ذخیره انرژی یک نسخه توربوشارژ از حالت ذخیره باتری است که در حال حاضر در حال آزمایش است.

لپ‌تاپ‌هایی که از ویندوز 11 بهره می‌برند، به لطف ویژگی جدید «صرفه‌جویی در انرژی» که در حال حاضر در مرحله آزمایش است، ممکن است به زودی عمر باتری بهتری داشته باشند.

 مایکروسافت این را به عنوان یک توسعه حالت صرفه جویی در باتری توصیف می کند و به طور خودکار عملکرد سیستم را تنظیم می کند تا عمر باتری بیشتری به شما بدهد.

در حالی که این ویژگی فعال است، برخی از برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه را محدود یا متوقف می‌کند.

 به همین دلیل، کامپیوتر شما کمی کندتر کار می کند یا فایل هایی که باز می کنید بعدا باز می شوند.

 با این حال، به این ترتیب، عمر باتری کامپیوتر شما بسیار بیشتر از قبل خواهد بود.

چگونه از قابلیت ذخیره انرژی استفاده کنیم؟

وقتی درصد باتری شما به زیر سطح معینی می‌رسد، می‌توانید بهینه‌سازی انرژی را تنظیم کنید، یا می‌توانید آن را به صورت دستی نیز انتخاب کنید.

 اگر آن را به صورت دستی انتخاب کنید، باید با کلیک بر روی نماد باتری در سمت راست نوار وظیفه، آن را به صورت دستی علامت گذاری کنید.

همچنین قابلیت روشن یا خاموش کردن VPN خود را با یک کلیک دارد. اکنون می توانید VPN خود را با یک کلیک از تنظیمات سریع فعال کنید.

 البته، از آنجایی که این ویژگی ها هنوز وارد نشده اند، هیچ اطلاعات قطعی در مورد میزان اثربخشی و عملکرد آنها وجود ندارد.

 با این حال، مایکروسافت از این ویژگی استفاده می‌کند تا با صرفه‌جویی بهتر در مصرف باتری، رایانه‌ها را قادر به کارکرد طولانی‌تر کند.

آیا ویژگی صرفه جویی در انرژی فقط در لپ تاپ ها در دسترس خواهد بود؟

نکته جالب در مورد این ویژگی این است که اگرچه برای لپ تاپ ها طراحی شده است، اما مایکروسافت این ویژگی را برای رایانه های رومیزی نیز در دسترس قرار داده است.

 به این ترتیب افرادی که مجبورند در بیشتر ساعات روز کامپیوتر خود را روشن بگذارند و یا برای مدت طولانی جلوی کامپیوتر هستند با صرفه جویی در مصرف انرژی تا حدودی آسایش مالی داشته باشند.

داشتن این ویژگی برای بسیاری از کاربران یا افرادی که جلوی رایانه کار می کنند گزینه مفیدی به نظر می رسد، زیرا باعث می شود قبض برق تا حدودی کمتر شود.

ویندوز 11 یک سیستم عامل است که در 5 اکتبر 2021 منتشر شد.

 با این به روز رسانی ها و مشابه که از این تاریخ ادامه دارد، به کاربران اجازه می دهد تا راحت تر عمل کنند. گفته می شود ویندوز 12 در اواسط یا اواخر سال 2024 معرفی خواهد شد و نسخه کامل آن در سال 2025 منتشر خواهد شد.

ویژگی جدید صرفه جویی در انرژی ویندوز 11 در راه است!
مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا