فناوری

نحوه یافتن شغل در صنعت فناوری: استخدام کنندگان به دنبال چه چیزی هستند

برخی از ویژگی های یک نامزد موفق ممکن است فراتر از صنایع باشد، در حالی که برخی دیگر به رشته انتخابی شما بستگی دارد.

این پست وبلاگ به این سوال پاسخ خواهد داد: «استخدام کنندگان فناوری به دنبال چه هستند؟» بر اساس ویژگی هایی که متقاضیان را در ارائه دهنده راه حل های فناوری برای مشتریان دولتی، نظامی و بخش خصوصی متمایز می کند.

آنچه که استخدام کنندگان در سراسر صنایع به دنبال آن هستند

در حالی که هیچ رویکرد «یک اندازه متناسب با همه» برای استخدام وجود ندارد، ویژگی‌های خاصی یک متقاضی را برای طیف گسترده‌ای از نقش‌ها و صنایع مناسب می‌سازد، و به جای ویژگی‌های شخصیتی ذاتی، می‌توان این ویژگی‌ها را کسب و توسعه داد.

برای مثال، در یک نظرسنجی Glassdoor در سال 2017، اکثریت قریب به اتفاق استخدام‌کنندگان از «نامزدهای آگاه» طرفداری کردند، آن دسته از کاندیداهایی که زمان صرف کردند تا بفهمند شرکت چه چیزی می‌خواهد و می‌تواند ارائه دهد، و بیان کردند که چگونه مناسب هستند. 

ویژگی‌های اضافی که به نظر می‌رسد موفقیت در طیف وسیعی از صنایع را پیش‌بینی می‌کنند عبارتند از توانایی کار خوب با دیگران، مهارت‌های ارتباطی عالی و انگیزه درونی برای موفقیت.

توسعه این توانایی ها به شما کمک می کند زیرا در بسیاری از موقعیت های کاری، باید انگیزه ای برای پشتکار در موقعیت های استرس زا پیدا کنید، از همکاران خود در پروژه های مشترک حمایت کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز در این اختلاط گم نمی شود.

نامه پوششی و مصاحبه شما ممکن است فرصت هایی را برای شما فراهم کند تا نمونه هایی از تجربیات کاری یا تحصیلی گذشته خود ارائه دهید که توانایی های شما را در این زمینه ها نشان می دهد. 

انگیزه

ناگفته نماند که استخدام‌کنندگان به دنبال کارمندانی با انگیزه بالا هستند، اما همانطور که در بالا ذکر شد، انگیزه باید در درجه اول از درون باشد.

پرشور، مشتاق، مبتکرانی که می خواهند نشان دهند چه کاری می توانند انجام دهند، و در نتیجه شغل خود را پیش ببرند، به خوبی در محیطی پرشتاب جا می گیرند، جایی که ما باید به طور مداوم مهارت های خود را افزایش دهیم و به موقعیت های مختلف پاسخ دهیم.

استخدام‌کنندگان ممکن است بخواهند در مورد حقوق و مزایا به شما بگویند، اما چیزی که استخدام‌کنندگان در متقاضیان به دنبال آن هستند، انگیزه قوی است که از تمایل به انجام بهترین کار و برتری در حرفه‌تان ناشی می‌شود.

انگیزه درونی به شما کمک می کند از کار خود لذت ببرید و از دستیابی به نتایج رضایت داشته باشید، و استخدام کنندگان می توانند این را ببینند. 

مهارت های بین فردی

وقتی این سوال را در نظر می گیرید که «استخدام کنندگان فناوری به دنبال چه چیزی هستند؟» ممکن است تصور نکنید که مهارت های افراد در لیست قرار می گیرد.

با این حال، مهارت های بین فردی لازم در بسیاری از مشاغل نیز در شرکت های فناوری بسیار ارزشمند است.

 برای مثال، تجزیه و تحلیل میلیون‌ها آگهی شغلی برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نشان داد که «کار تیمی/همکاری» یکی از رایج‌ترین «مهارت‌های نرم» است که کارفرمایان به دنبال آن هستند برای کار ما با مشتریان دولتی، نظامی و بخش خصوصی، ههر شرکتی به رهبران و بازیکنان تیم نیاز دارد و اغلب به یک فرد نیاز دارد تا هر دو نقش را در موقعیت‌های مختلف ایفا کند.

یک رهبر بزرگ باید تواضع داشته باشد که یک بازیکن تیمی باشد و یک بازیکن تیمی باید آماده باشد تا در زمانی که آن لحظه به آن نیاز دارد، پیش قدم شود.

علیرغم این کلیشه که کارمندان فناوری ترجیح می دهند به جای ملاقات با مشتریان یا همکاران، پشت صفحه کامپیوتر قرار بگیرند، این مهارت ها هر روز تفاوت زیادی در کار ما ایجاد می کنند. 

رویکرد به کار

بسیاری از نقش‌های کاری مدرن دیگر در حالت سیلو قرار نمی‌گیرند، بنابراین استخدام‌کنندگان مدرن توانایی پوشیدن کلاه‌های زیادی را می‌دانند و هر مسئولیتی که یک پروژه نیاز دارد را بر عهده می‌گیرد.

به عنوان مثال، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار ممکن است مجبور باشد از برنامه‌نویسی فراتر رود تا به‌عنوان مدیر پروژه خدمت کند، در مورد پیشنهادات مشورت کند و به‌عنوان رابط با مشتری عمل کند.

این به طور ذاتی مستلزم درجه ای از انعطاف، در مقابل وسواس سفت و سخت برای باقی ماندن در محدوده تحت اللفظی شرح شغل شما است که به شما اجازه نمی دهد در این شغل و بسیاری از مشاغل به پتانسیل کامل خود برسید.

در نهایت، یک اخلاق کاری قوی برای موفقیت بسیار مهم است. عزم برای به کارگیری مداوم مهارت های خود برای خدمت به اهداف شرکت و مشتری به شما کمک می کند تا در طول زمان یک شغل موفق بسازید.

نحوه یافتن شغل در صنعت فناوری

آنچه که استخدام کنندگان به دنبال آن هستند ممکن است به پایگاه مشتری شرکت آنها بستگی داشته باشد

استخدام کنندگان فناوری در بهترین نامزدهای خود به دنبال چه چیزی هستند؟

استخدام برای نقش های فنی به طور طبیعی مستلزم تأکید بر یک مجموعه مهارت خاص است که ممکن است با سایر صنایع متفاوت باشد.

نقش های فنی نیاز به دقت علمی، توجه به جزئیات، رویکردهای خلاقانه به چالش های جدید و بسیاری از مهارت های دیگر دارند. 

مهارت‌های فنی و پیش‌زمینه مطلوب در کارکنان شامل ذهن‌های کنجکاو، متفکران تحلیلی، حل‌کننده‌های مشکل است.

ذهن‌های کنجکاو از یک چالش فکری لذت می‌برند و متفکران تحلیلی ایده های خود را اصلاح می کنند، فرضیه های خود را آزمایش می کنند و به طور مداوم نتایج خود را بهبود می بخشند.

هنگام کار نزدیک با فناوری، حل‌کننده‌های مشکل از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، زیرا با توسعه فناوری جدید، مشکلات جدید به توسعه خود ادامه می‌دهند و حل‌کننده‌های واقعی به طور مداوم راه‌حل‌های نوآورانه ایجاد می‌کنند.  

آنچه که استخدام کنندگان به دنبال آن هستند ممکن است به پایگاه مشتری شرکت آنها بستگی داشته باشد

تحصیلات، تجربه یا مهارت های اضافی که استخدام کنندگان به دنبال آن هستند ممکن است به نیازهای مشتریان سازمانشان بستگی داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر شرکت فناوری که می خواهید در آن کار کنید، فقط به بخش خصوصی خدمت می کند، استخدام کننده ممکن است به دنبال تجربه در آن عرصه باشد.

در مقابل، اگر شرکت به مشتریان نظامی یا دولتی خدمت می کند، خدمت سربازی یا خدمات عمومی ممکن است در فرآیند درخواست مزیتی به شما بدهد.

به خاطر داشته باشید که توانایی دریافت مجوزهای امنیتی در سطح مربوطه برای موقعیت شما نیز ممکن است ضروری باشد. 

کار در صنعت فناوری نیازمند یادگیری مستمر برای به روز ماندن است. می‌توانید با داشتن گواهی‌نامه‌ها و مهارت‌هایی که کارفرمای آینده‌تان به آن نیاز دارد، در فرآیند درخواست برتری داشته باشید.

در حال حاضر، برای یک مهندس نرم افزار، جاوا و ++C ضروری هستند، اما تجربه با MATLAB، Python، GIT، و AgileMATLAB، Python، GIT و Agile می تواند برنامه شما را قوی تر کند.

برای نقش مدیر ارشد سیستم، به گواهینامه های سطح حرفه ای و فروشندگان خاص از Microsoft، Azure و AWS نیاز دارید، اما نامزد مطلوب تر MCP یا MCSE با تجربه Hyper-V داشته باشد.

این صلاحیت ها در طول زمان تغییر خواهند کرد، بنابراین باید تمایل داشته باشید که به طور مداوم مهارت های خود را بسازید.

اگر یک نامزد بتواند نشان دهد که اصول راهنما یکسانی دارد، این به شرکت کمک می کند تا ببیند که چگونه با سازمان تناسب دارد.

این توصیه برای سایر شرکت ها و صنایع نیز اعمال می شود. اطلاعات تحقیق مانند ارزش‌ها، مأموریت و هر گونه اطلاعات دیگری در مورد فرهنگ هنگام درخواست شرکت و مطمئن شوید که نامه و مصاحبه شما منعکس کننده درک شما از این موارد است. 

احتمالاً قبلاً شنیده‌اید که شبکه‌سازی اهمیت دارد و این که ارتباطات تفاوت بزرگی در ایجاد شغل افراد ایجاد می‌کند.

«روش مورد علاقه من برای شناسایی نامزدهای قوی از طریق شبکه سازی و ارجاع کارمندان است. آدم های خوب آدم های خوب را می شناسند.

وقتی کارمندان ما به شرکت ما خیلی فکر می کنند و می خواهند یک همکار سابق را وارد هیئت مدیره کنند، چیزهای زیادی در مورد شرکت می گوید.

دریافت این توصیه از یک استخدام کننده فناوری باید بر اهمیت مهارت های افراد در به دست آوردن موقعیت در یک شرکت فناوری و پیشرفت پس از رسیدن به آنجا تأکید کند. 

نحوه یافتن شغل در صنعت فناوری

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا