سبک زندگیسلامت

می خواهید بیشتر زندگی کنید؟ خوب بخوابید

می خواهید بیشتر زندگی کنید؟ خوب بخوابید -خواب خوب می تواند سال ها به زندگی شما اضافه کند -داشتن پنج عادت خواب کم خطر ممکن است فواید طولانی مدت داشته باشد.

بر اساس تحقیقات جدیدی که در نشست علمی سالانه کالج قلب و عروق آمریکا همراه با کنگره جهانی قلب و عروق ارائه شده است، خواب خوب می تواند در حمایت از قلب و سلامت کلی شما و شاید حتی مدت زمان زندگی شما نقش داشته باشد.

 این مطالعه نشان داد که افراد جوانی که عادات خواب مفیدتری دارند به تدریج کمتر احتمال دارد زودتر بمیرند. علاوه بر این، داده ها نشان می دهد که حدود 8 درصد از مرگ و میرها به هر دلیلی می تواند به الگوهای خواب ضعیف نسبت داده شود.

فرانک کیان، پزشک متخصص داخلی، گفت: «ما یک رابطه دوز-پاسخ واضح دیدیم، بنابراین هر چه یک فرد از نظر کیفیت خواب بالاتر عوامل مفیدتری داشته باشد، مرگ و میر ناشی از همه علل و قلبی عروقی را نیز کاهش می‌دهد.»

مرکز پزشکی، همکار بالینی پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد و یکی از نویسندگان این مطالعه. فکر می‌کنم این یافته‌ها تأکید می‌کنند که فقط ساعت‌های خواب کافی کافی نیست.

 شما واقعاً باید خوابی آرام داشته باشید و برای افتادن و خوابیدن مشکل زیادی نداشته باشید.»

کیان و تیم برای تجزیه و تحلیل خود، داده‌های 172321 نفر (میانگین سنی 50 و 54 درصد زن) را که بین سال‌های 2013 تا 2018 در نظرسنجی مصاحبه ملی سلامت شرکت کردند، وارد کردند.

این نظرسنجی هر ساله توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) انجام می‌شود. ) و مرکز ملی آمار سلامت برای کمک به سنجش سلامت جمعیت ایالات متحده و شامل سؤالاتی در مورد خواب و عادات خواب است.

 کیان گفت این اولین مطالعه‌ای است که از دانش او استفاده می‌کند تا از یک جمعیت نماینده ملی استفاده کند تا ببیند چگونه چندین رفتار خواب، و نه فقط مدت خواب، ممکن است بر امید به زندگی تأثیر بگذارد.

حدود دو سوم از شرکت کنندگان در مطالعه خود را سفیدپوست، 14.5٪ اسپانیایی تبار، 12.6٪ سیاه پوست و 5.5٪ آسیایی گزارش کردند.

 از آنجایی که محققان توانستند شرکت‌کنندگان را به سوابق شاخص ملی مرگ (تا 31 دسامبر 2019) مرتبط کنند، می‌توانستند ارتباط بین عوامل خواب فردی و ترکیبی و مرگ‌ومیر همه علت‌ها و علل خاص را بررسی کنند.

 شرکت‌کنندگان به‌مدت میانگین 4.3 سال پیگیری شدند که طی آن 8681 نفر فوت کردند.

 از این تعداد مرگ 2610 مورد (30%) ناشی از بیماری قلبی عروقی ، 2052 مورد (24%) ناشی از سرطان و 4019 مورد (46%) به دلایل دیگر بوده است.

می خواهید بیشتر زندگی کنید؟ خوب بخوابید

می خواهید بیشتر زندگی کنید؟ خوب بخوابید

محققان پنج عامل مختلف خواب با کیفیت را با استفاده از نمره خواب کم خطری که بر اساس پاسخ های جمع آوری شده به عنوان بخشی از نظرسنجی ایجاد کردند، ارزیابی کردند.

 عوامل شامل: 1) مدت خواب ایده آل هفت تا هشت ساعت در شب.

 2) مشکل به خواب رفتن بیش از دو بار در هفته.

 3) مشکل در خواب ماندن بیش از دو بار در هفته.

 4) عدم استفاده از داروهای خواب.

  5) احساس استراحت خوب پس از بیدار شدن حداقل پنج روز در هفته.

می خواهید بیشتر زندگی کنید؟ خوب بخوابید

 به هر عامل برای هر کدام صفر یا یک امتیاز، حداکثر برای پنج امتیاز اختصاص داده شد که نشان دهنده بالاترین کیفیت خواب بود.

کیان می‌گوید: «اگر افراد همه این رفتارهای خواب ایده‌آل را داشته باشند، احتمالاً عمر طولانی‌تری خواهند داشت.

 بنابراین، اگر بتوانیم خواب را به طور کلی بهبود بخشیم، و شناسایی اختلالات خواب اهمیت ویژه ای دارد، ممکن است بتوانیم از برخی از این مرگ و میرهای زودرس جلوگیری کنیم.

برای تجزیه و تحلیل، محققان عوامل دیگری را که ممکن است خطر مرگ را افزایش داده باشند، کنترل کردند، از جمله وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین تر، مصرف سیگار و الکل و سایر شرایط پزشکی.

 در مقایسه با افرادی که از صفر تا یک فاکتورهای خواب مطلوب داشتند، افرادی که هر پنج مورد را داشتند 30 درصد کمتر به هر دلیلی جان خود را از دست دادند، 21 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی، 19 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان و 40 درصد بودند.

احتمال مرگ به دلایلی غیر از بیماری قلبی یا سرطان کمتر است. کیان گفت که سایر مرگ‌ها احتمالاً به دلیل تصادفات، عفونت‌ها یا بیماری‌های تخریب‌کننده عصبی مانند زوال عقل و بیماری پارکینسون هستند، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

در میان مردان و زنانی که هر پنج معیار کیفیت خواب را گزارش کردند (امتیاز پنج)، امید به زندگی برای مردان 4.7 سال بیشتر و برای زنان 2.4 سال بیشتر بود در مقایسه با کسانی که هیچ یا تنها یکی از پنج عنصر مطلوب خواب کم را نداشتند.

خطر خواب تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که چرا مردان دارای هر پنج عامل کم خطر خواب در مقایسه با زنانی که خواب با کیفیت یکسانی داشتند، دو برابر افزایش امید به زندگی داشتند.

کیان گفت: «حتی از سنین جوانی، اگر افراد بتوانند این عادات خواب خوب یعنی خواب کافی را ایجاد کنند، مطمئن شوند که بدون حواس‌پرتی می‌خوابند و به طور کلی بهداشت خواب خوبی دارند، می‌تواند برای سلامت کلی درازمدت آنها مفید باشد.»

وی افزود که برای تحلیل حاضر، آنها افزایش امید به زندگی را از سن 30 سالگی تخمین زدند، اما این مدل می تواند برای پیش بینی افزایش در سنین بالاتر نیز استفاده شود.

 برای جوانان مهم است که درک کنند که بسیاری از رفتارهای بهداشتی در طول زمان انباشته می شوند.

 درست همانطور که دوست داریم بگوییم “هیچ وقت برای ورزش کردن یا ترک سیگار دیر نیست”، این نیز هرگز زود نیست. و ما باید بیشتر در مورد خواب صحبت کنیم و آن را ارزیابی کنیم.

این عادات خواب را می توان به راحتی در طول برخوردهای بالینی پرسید، و محققان امیدوارند که بیماران و پزشکان به عنوان بخشی از ارزیابی کلی سلامت و برنامه ریزی مدیریت بیماری شروع به صحبت در مورد خواب کنند.  

یکی از محدودیت های این مطالعه این است که عادات خواب خود گزارش شده است و به طور عینی اندازه گیری یا تأیید نشده است.

 علاوه بر این، هیچ اطلاعاتی در مورد انواع کمک خواب یا داروهای مورد استفاده یا تعداد دفعات یا مدت استفاده شرکت کنندگان از آنها در دسترس نبود.

 تحقیقات آینده برای درک اینکه چگونه این افزایش امید به زندگی ممکن است با افزایش سن افراد ادامه یابد و همچنین بررسی بیشتر تفاوت‌های جنسیتی که مشاهده شد، مورد نیاز است.

مطالعات قبلی نشان داده اند که کم خوابی یا زیاد خوابیدن می تواند بر قلب تأثیر منفی بگذارد.

 همچنین به طور گسترده گزارش شده است که آپنه خواب، یک اختلال خواب که باعث توقف یا توقف تنفس در هنگام خواب می شود، می تواند منجر به تعدادی از بیماری های قلبی از جمله فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی و حملات قلبی شود.

می خواهید بیشتر زندگی کنید؟ خوب بخوابید

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا