تجارت

مفهوم فروش - تعریف، اهمیت و مثال

مفهوم فروش چیست؟

مفهوم فروش – تعریف، اهمیت و مثال -مفهوم فروش اساساً منعکس کننده این تفکر است که مصرف کنندگان به اندازه کافی از محصولات شرکت خریداری نخواهند کرد مگر اینکه تلاش های تبلیغاتی و فروش در مقیاس بزرگ توسط آن انجام شود.

مفهوم فروش یکی از ایدئولوژی های بازاریابی مانند مفهوم تولید، مفهوم محصول، مفهوم کل نگر و غیره است.

مفهوم فروش برای کالاهایی که مشتریان به طور معمول نمی خرند، کالاهای ناخواسته مانند بیمه و غیره استفاده می شود.

این کالاها با ردیابی بخش هدف به شدت فروخته می شوند و بر اساس مزایای محصول فروخته می شوند. هدف نهایی افزایش درآمد فروش و افزایش سود است.

اهمیت مفهوم فروش

تمرکز در مفهوم فروش بیشتر بر فروش محصولات شرکت به مصرف کنندگان بدون درک نیازهای بازار و افزایش معاملات فروش است تا ایجاد و تقویت روابط با مشتریان.

مفهوم فروش - تعریف، اهمیت و مثال
مفهوم فروش – تعریف، اهمیت و مثال

مفهوم فروش با مفروضات ضعیفی کار می کند که اگر مشتریان برای خرید یک محصول ترغیب شوند، لزوماً آن را دوست خواهند داشت. حتی اگر آن را دوست نداشته باشند، در یک دوره زمانی نارضایتی خود را فراموش می کنند و بعداً دوباره محصول را می خرند.

ادامه مطلب

  • فرآیند فروش
  • گرایش فروش

مثال مفهوم فروش

یکی از رایج ترین نمونه های مفهوم فروش، صنعت بیمه است. شرکت های بیمه بودجه زیادی را صرف تبلیغ محصولات بیمه می کنند و تلاش برای فروش بخش بسیار مهمی از آن است.

نمایندگان و مدیران بیمه محصولات را در مقیاس وسیع تبلیغ می کنند و مزایای آن را برای مخاطبین هدف توضیح می دهند. شرکت های بیمه در سطح گروهی با شرکت ها نیز پیوند دارند. 

از این رو، این تعریف مفهوم فروش را همراه با نمای کلی آن به پایان می رساند.

این مقاله توسط تیم مفاهیم تجاری تحقیق و تالیف شده است . توسط تیم MBA Skool بررسی و منتشر شده است. محتوای MBA Skool فقط برای اهداف آموزشی و آکادمیک ایجاد شده است.

تعریف و معنای اصطلاحات مشابه بیشتری را مرور کنید. فرهنگ لغت مدیریت بیش از 1800 مفهوم تجاری از 5 دسته را پوشش می دهد.

مفهوم فروش – تعریف، اهمیت و مثال

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا