هوش مصنوعی

مایکروسافت دکمه هوش مصنوعی را به صفحه کلیدها اضافه می کند تا ربات های چت را احضار کند

مایکروسافت دکمه هوش مصنوعی را به صفحه کلیدها اضافه می کند تا ربات های چت را احضار کند -فشار دادن یک دکمه یکی از راه‌های احضار یک عامل هوش مصنوعی خواهد بود زیرا مایکروسافت از نفوذ صنعت کامپیوتر خود برای تغییر شکل نسل بعدی صفحه‌کلیدها استفاده می‌کند.

از این ماه، برخی از رایانه‌های شخصی جدید که سیستم عامل ویندوز مایکروسافت را اجرا می‌کنند دارای یک «کلید Copilot» خواهند بود که ربات چت هوش مصنوعی غول نرم‌افزاری را راه‌اندازی می‌کند.

واداشتن سازندگان کامپیوتر شخص ثالث به افزودن دکمه هوش مصنوعی به لپ‌تاپ‌ها، آخرین اقدام مایکروسافت برای سرمایه‌گذاری از همکاری نزدیک خود با سازنده ChatGPT OpenAI است و خود را به دروازه‌ای برای کاربردهای فناوری هوش مصنوعی مولد تبدیل می‌کند.

اگرچه اکثر مردم اکنون به جای کامپیوتر به اینترنت و برنامه‌های هوش مصنوعی وصل می‌شوند، اما این یک شروع نمادین برای سالی است که انتظار می‌رود یک سال رقابتی شدید باشد زیرا شرکت‌های فناوری در حال رقابت برای پیشی گرفتن از یکدیگر در برنامه‌های هوش مصنوعی هستند، حتی در حالی که هنوز این کار را نکرده‌اند.

تمام پیامدهای اخلاقی و قانونی را برطرف کرد. نیویورک تایمز ماه گذشته از OpenAI و مایکروسافت شکایت کرد و مدعی شد که ابزارهایی مانند ChatGPT و Copilot – که قبلا به نام بینگ چت شناخته می شد – با نقض مقالات خبری دارای حق چاپ ساخته شده اند.

طراحی مجدد صفحه کلید بزرگترین تغییر مایکروسافت در صفحه کلیدهای رایانه شخصی از زمان معرفی یک کلید ویژه ویندوز در دهه 1990 خواهد بود.

 طراحی لوگوی چهار مربعی مایکروسافت تکامل یافته است، اما این کلید نزدیک به سه دهه است که در صفحه کلیدهای ویندوز گرا ثابت بوده است.

جدیدترین دکمه هوش مصنوعی با لوگوی روبان مانند Copilot مشخص می شود و در نزدیکی نوار فاصله قرار می گیرد.

 در برخی از رایانه ها جایگزین کلید سمت راست “CTRL” می شود، در حالی که در برخی دیگر جایگزین کلید منو می شود.

مایکروسافت تنها شرکتی نیست که دارای کلیدهای سفارشی شده است.

 اپل این مفهوم را در دهه 1980 با کلید “Command” خود که با طراحی مربع حلقه ای مشخص شده بود، پیشگام کرد (همچنین برای مدتی دارای لوگوی اپل بود).

 گوگل یک دکمه جستجو در کروم بوک های خود دارد و اولین بار بود که با یک کلید مخصوص هوش مصنوعی آزمایش کرد تا دستیار صوتی خود را روی Pixelbook که اکنون تولید نشده است راه اندازی کند.

مایکروسافت دکمه هوش مصنوعی را به صفحه کلیدها اضافه می کند تا ربات های چت را احضار کند
مایکروسافت دکمه هوش مصنوعی را به صفحه کلیدها اضافه می کند تا ربات های چت را احضار کند

اما مایکروسافت از طریق قراردادهای مجوز خود با سازندگان شخص ثالث مانند Lenovo، Dell و HP، قدرت بسیار بیشتری در بازار رایانه های شخصی دارد.

 به گفته شرکت تحقیقات بازار IDC، حدود 82 درصد از کل رایانه‌های رومیزی، لپ‌تاپ‌ها و ایستگاه‌های کاری از ویندوز استفاده می‌کنند، در مقایسه با 9 درصد برای سیستم عامل داخلی اپل و کمی بیش از 6 درصد برای Google.

مایکروسافت هنوز نگفته است که کدام سازندگان کامپیوتر دکمه Copilot را فراتر از خط تولید داخلی مایکروسافت از دستگاه‌های سرفیس ممتاز نصب می‌کنند.

 در این بیانیه آمده است که انتظار می رود برخی از شرکت ها از مدل های جدید خود در نمایشگاه گجت CES هفته آینده در لاس وگاس رونمایی کنند.

مایکروسافت دکمه هوش مصنوعی را به صفحه کلیدها اضافه می کند تا ربات های چت را احضار کند

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا