لبنیات

لبنیات

لبنیات- مزایای غذاهای لبنی در الگوی تغذیه سالم چیست؟ غذاهای موجود در گروه مواد غذایی لبنی، بسته ای منحصر به فرد از مواد مغذی را ارائه می دهند.

این مواد مغذی با هم کار می کنند تا فواید سلامتی متعددی از جمله رشد و تکامل مطلوب در کودکان و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن را ارائه دهند.


 این مواد مغذی شامل کلسیم، ویتامین D، پروتئین، پتاسیم، منیزیم، ویتامین A، ویتامین B12، ریبوفلاوین و غیره است.

مواد غذایی در گروه غذایی لبنیات بسته ای منحصر به فرد از مواد مغذی را ارائه می دهند.

چه تعداد از غذاهای لبنی توصیه می شود؟ 

توصیه روزانه 
سنتعداد وعده ها
2-3 سال2 فنجان
4-8 سال2 1/2 فنجان
9+ سال3 فنجان
باردار و شیرده3 فنجان

شواهد روزافزونی وجود دارد که مصرف شیر و غذاهای لبنی را به طیف وسیعی از فواید سلامتی مرتبط می‌سازد، از ارتباطات کاملاً مطالعه‌شده‌ای مانند کنترل فشار خون و بهبود سلامت استخوان تا ارتباط‌های جدیدتر مانند کاهش خطر دیابت و بیماری‌های قلبی.

  • بهبود سلامت استخوان ها : غذاهای لبنی به دلیل داشتن پروتئین، ویتامین D و کلسیم بالا، انتخاب خوبی برای حفظ استخوان های قوی هستند.
  •  کلسیم موجود در شیر به راحتی جذب می شود و در بدن استفاده می شود، به همین دلیل شیر و لبنیات منابع قابل اطمینان کلسیم هستند.
  •  دریافت تعداد وعده های توصیه شده لبنیات در روز می تواند به ساخت توده استخوانی کمک کند و منجر به بهبود سلامت استخوان مادام العمر شود.
  • کاهش فشار خون : یک الگوی غذایی غنی از میوه ها، سبزیجات و غذاهای لبنی کم چرب، با کاهش چربی اشباع کلی، به اندازه برخی داروها در کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون موثر است. 
  • کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 : تحقیقات نشان می دهد که الگوهای غذایی شامل غذاهای لبنی با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و محافظت در برابر بیماری قلبی مرتبط است. 
  • بهبود سلامت گوارش : غذاهای لبنی کشت شده مانند ماست حاوی پروبیوتیک هستند که طیف وسیعی از فواید سلامتی را ارائه می دهند.
  •  پروبیوتیک ها در رژیم غذایی می توانند باکتری های خوب در دستگاه روده را تقویت کنند، سلامتی را بهبود بخشند و خطر ابتلا به برخی بیماری ها را کاهش دهند.  

راه های زیادی برای گنجاندن شیر و غذاهای لبنی در الگوی غذایی سالم وجود دارد. روز را با یک صبحانه سالم از غلات، شیر و میوه شروع کنید.

 در وعده ناهار پنیر را در سالاد یا ساندویچ قرار دهید. از ماست برای میان وعده بعد از ظهر لذت ببرید.  با مراجعه به صفحه تغذیه اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

منبع


مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا