اینترنتاینترنت اشیامهندسیهوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -پردازش زبان طبیعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -پردازش زبان طبیعی درک کامپیوترها از زبان انسان فرمول موفقی برای توسعه بسیاری از برنامه ها و نرم افزارها بوده است که به ما در نوآوری هوش مصنوعی و ML کمک کرد.

 پردازش زبان طبیعی یک رویکرد پیشرفته برای درک برنامه های کاربردی هدف نیازهای انسانی، تجزیه و تحلیل و تخمین نتایج قابل پیش بینی است.

 برنامه‌های کاربردی در حوزه‌های مختلف، مانند ربات‌های گفتگو، خدمات ترجمه و غیره، شروع به استفاده از NLP برای درک زبان انسانی و پاسخ‌دهی متناسب با آن برای ارائه خدمات تجاری بهتر کردند.

 تجربه کاربری پیشرفته، استفاده از قدرت BI و تجزیه و تحلیل، دسترسی، و یادگیری ماشین پیشرفته و استفاده از هوش مصنوعی به NLP کمک می کند تا خدمات نسل بعدی را به روشی پیشرفته و معنادار ارائه دهد.

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک حرفه ای NLP
مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک حرفه ای NLP

روند NLP

NLP با کمک هوش مصنوعی و ML برای پردازش داده ها و تصمیم گیری بهتر به سرعت در حال تکامل است. در اینجا روندهای برتر در NLP به زودی وجود دارد.

 • تشخیص و ترکیب صدا یک رویکرد پیشرفته برای درک دقت صدا است و همچنان به بهبود برنامه های مبتنی بر صدا برای تعامل آسان با انسان ادامه می دهد. برنامه های کاربردی مبتنی بر صدا باید بهترین خدمات را برای افراد دارای معلولیت و تعامل بدون دردسر ارائه دهند.
 • تجزیه و تحلیل احساسات و درک عاطفی پاسخ های برنامه را نزدیک به رفتار انسان افزایش می دهد و به ارائه محتوای معنادارتر به کاربران کمک می کند و عملکرد را بهبود می بخشد.
 • هوش مصنوعی مکالمه و ربات‌های چت به یادگیری بیشتر از هوش مصنوعی ادامه می‌دهند و پاسخ‌های دقیق‌تری را به کاربران نیازمند با برنامه‌ها ارائه می‌کنند. 

آینده NLP

 • NLP با 35% CAGR در حال رشد است. گزارش ها نشان می دهد ارزش بازار تا سال 2032 به 25 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
 • در بسیاری از صنایع، NLP با بهبود بهره‌وری، دقت و پیشرفت‌ها و فراهم کردن فرصت‌های جهانی، نشان خود را خواهد گذاشت.
 • برنامه های کاربردی بین رشته ای، پردازش زبان در زمان واقعی، ایجاد محتوای اخلاقی و مسئولانه، و کمک صوتی بهبود یافته زمینه های ارزشمندی هستند که پذیرش NLP می تواند با رشد سریع افزایش یابد.

فرصت های شغلی برای NLP

موارد زیر برخی از محبوب ترین فرصت های شغلی حرفه ای های NLP هستند.

 هر نقش شغلی دارای مجموعه مهارت های خاصی برای تسلط و اجرا خواهد بود.

 • تحلیلگر تحقیقات NLP
 • توسعه دهنده نرم افزار NLP
 • یادگیری ماشین با تخصص NLP
 • معماری Ai با تخصص NLP
 • مدیر محصول NLP
 • مشاور NLP
 • تحلیلگر گفتار

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک حرفه ای NLP

متخصصان NLP باید تخصص زبان برنامه نویسی را در هر یک از زبان های محبوب مانند پایتون با کتابخانه های پیشرفته (NLTK، spaCy و Genism)، جاوا و C++، همراه با یادگیری ماشین و درک هوش مصنوعی، کار عملی با درک زبان طبیعی (NLU) داشته باشند. ) و تولید زبان طبیعی (NLG)، متن و تجزیه و تحلیل آماری با پردازش داده ها و مهارت های یادگیری عمیق. 

مهارت های افزودنی

در کنار مهارت‌های فنی، یک متخصص NLP باید مهارت‌های حل مسئله، مدیریت پروژه، داده‌های بزرگ و پردازش صدا را داشته باشد تا در حرفه NLP به اوج برسد.

برای آموزش رایگان هوش مصنوعی به کانال مهندس حمید تدینی در یوتیوب بپیوندید

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -پردازش زبان طبیعی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا