هوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -نوآوری های امنیت سایبری

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -نوآوری های امنیت سایبری با ظهور خدمات اینترنت اشیا و 5G، حفاظت از دسترسی فرد به دنیای دیجیتال از طریق نوآوری های امنیت سایبری برای رفاه انسان ضروری است.

 نوآوری به ما کمک می‌کند شبکه‌ها، دستگاه‌ها، داده‌ها، سیستم‌ها و انسان‌ها را تا حدی به هم متصل کنیم. این شبکه ها در برابر حملات سایبری آسیب پذیرتر هستند. 

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -نوآوری های امنیت سایبری
فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -نوآوری های امنیت سایبری

روندهای فناوری امنیت سایبری

  • عملیات امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی، تشخیص تهدید در زمان واقعی را با استفاده از هوش مصنوعی و ML افزایش می‌دهد و پاسخ‌های خودکار به حملات سایبری پیچیده را تعریف می‌کند.
  • پذیرش معماری اعتماد صفر با استفاده از امنیت سایبری تضمین می‌کند که هیچ اعتمادی فرض نمی‌شود و همه افرادی که به منابع دسترسی دارند یا فعالیت‌های شبکه را انجام می‌دهند باید تأیید شوند.
  • فناوری‌های تقویت‌شده حریم خصوصی یا PET به محدود کردن محدودیت‌های حریم خصوصی داده‌ها و نگرانی‌های فزاینده در مورد امنیت داده‌های شخصی کمک می‌کنند.

آینده امنیت سایبری

  • سرمایه گذاری سایبری امنیت پیش بینی می کند که هزینه جرایم سایبری از 3 تریلیون دلار در سال در سال 2015 به 10 تریلیون دلار در سال تا سال 2025 افزایش خواهد یافت.
  • همین گزارش همچنین ادعا می‌کند که فرکانس حملات باج‌افزار افزایش می‌یابد، زیرا تا سال 2025، کسب‌وکارها هر 11 ثانیه قربانی خواهند شد. در اوایل سال 2019، این نرخ حدود 14 ثانیه بود.
  • طبق ISC، تقاضا برای متخصصان امنیت سایبری با افزایش شکاف مهارت به 1.9 میلیون تا سال 2024 افزایش خواهد یافت.

فرصت های شغلی

تحقیقات نشان می‌دهد که شکاف مهارتی و تقاضا برای متخصصان امنیت سایبری افزایش می‌یابد و کسانی که خود را با مهارت‌های لازم ارتقا می‌دهند، می‌توانند یکی از بسیاری از حرفه‌های امنیت سایبری را به دست آورند که در زیر جذاب‌ترین نقش‌های شغلی آن‌ها است:

  • تحلیلگران امنیت سایبری
  • معماران امنیتی
  • تسترهای نفوذ
  • افسران انطباق

مهارت های مورد نیاز:

برای تبدیل شدن به یک متخصص امنیت سایبری حرفه ای، باید خود را به امنیت شبکه، هک اخلاقی، رمزنگاری و دانش صحیح مدیریت ریسک مجهز کرد.

مهارت های افزودنی

امنیت سایبری شامل مسائل پیچیده در زمان واقعی است که نیازمند حل مشکل قوی، دانش الزامات قانونی و مقرراتی و مهارت های ارتباطی است.

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -نوآوری های امنیت سایبری

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا