هوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -علم داده

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -علم داده ما در جهانی مبتنی بر اطلاعات زندگی می کنیم که در آن هر آنچه در پلتفرم های دیجیتال می بینیم خروجی تحلیلی تعاملات قبلی ما با اینترنت است.

 علم داده به ارائه خدمات مناسب به تمام صنایع با هدف ارائه تجربه عالی برای مشتری کمک می کند.

 استخراج دانش از مجموعه داده‌های ساخت‌یافته و بدون ساختار با استفاده از ML و آمار برای هدایت کسب‌وکارها در تصمیم‌گیری بهینه، علم داده را امیدوارکننده‌ترین روند برای فاز فعلی IT کرد.

 رشد تصاعدی در ایجاد داده توسط افراد و ماشین‌ها از فرصت‌های بزرگ علم داده متناسب با رشد داده استقبال می‌کند.

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -علم داده
فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -علم داده

روند علم داده برای سال 2024

 • ادغام هوش مصنوعی و ML در مشاغل به اتوماسیون کمک می کند. این به شرکت ها کمک می کند تا با استفاده از الگوریتم های ML بیشترین بهره را از داده ها ببرند و استراتژی هایی را برای اجرای عملیات آزمایشی و در مقیاس کامل تعریف کنند.
 • روند تجزیه و تحلیل افزوده به شرکت ها اجازه می دهد تا به طور خودکار هوش انسانی تقویت شده را برای استخراج بینش ارزشمند از داده ها ارائه کنند.
 • هوش مصنوعی اخلاقی و علم داده های مسئولانه به زودی با افزایش نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و اخلاقی، موضوعی داغ خواهد بود. کارشناسان سیستم‌های هوش مصنوعی را با شفافیت و تعصبات آزاد توسعه می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که داده‌های کاربر با مقررات حفظ حریم خصوصی داده‌ها همسو هستند.

آینده علم داده

 • ارزش بازار علم داده 95.3 میلیارد دلار در سال 2022 است و شرکت تحقیقات تجاری تخمین می زند که تا سال 2026 با 35.2 درصد CAGR به 322.9 میلیارد دلار افزایش یابد.
 • لینکدین «دانشمند داده» را امیدوارکننده‌ترین فرصت شغلی گزارش می‌کند، و IBM هشدار می‌دهد که ایالات متحده 2.7 میلیون شغل مشابه ایجاد خواهد کرد و از نظر متخصصان ماهر کم خواهد بود. زمان مناسب برای ارتقاء مهارت و حرفه ای شدن در علم داده همین حالا است.
 • بر اساس گزارش نظرسنجی سالانه مدیران عامل PwCs، 85 درصد از مدیران عامل جهانی علاقه مند به پذیرش هوش مصنوعی و علم داده در کسب و کار خود برای افزایش عرضه کسب و کار خود هستند.

فرصت های شغلی

علم داده فرصت های شغلی زیادی را در رئوس دامنه های مختلف فراهم می کند. موارد زیر محبوب ترین نقش های شغلی هستند که باید تماشا کنید:

 • تحلیلگر داده
 • مهندس یادگیری ماشین
 • مهندس داده
 • متخصص هوش مصنوعی
 • دانشمند پژوهشگر
 • معمار داده ها

مهارت های تبدیل شدن به یک دانشمند داده

یک دانشمند داده باید دارای مهارت های اصلی مانند تجزیه و تحلیل آماری و ریاضیات با دانش صحیح در زبان های برنامه نویسی مانند پایتون یا R، تجسم داده ها، داده های بزرگ، یادگیری ماشینی و پیش پردازش داده ها باشد. 

مهارت ها را اضافه کنید

جدا از مجموعه مهارت های اجباری، فرد باید مهارت های حل مسئله، تحلیلی، اخلاقی و مهارت های ارتباطی قوی داشته باشد تا بتواند به عنوان یک دانشمند داده برتری یابد.

برای آموزش هوش مصنوعی به کانال مهندس حمید تدینی در یوتیوب بپیوندید

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -علم داده

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا