هوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -هوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -هوش مصنوعی _با وجود فناوری‌های جدید که ارزش زیادی برای دنیای دیجیتال در حوزه‌های مختلف ارائه می‌کنند، بسیاری از شرکت‌های چندملیتی جهانی نیروی کار خود را کاهش داده‌اند که در نتیجه تنها در سال 2023 بیش از 2 میلیون شغل از دست رفته است.

 عوامل زیادی در پس کاهش مشاغل وجود دارد. با این حال، برای مبارزه با نگرانی از دست دادن شغل در سال 2024، هر متقاضی شغلی باید مهارت‌های خود را ارتقا دهد و پتانسیل خود را ارتقا دهد، با خود رقابت کند و آنها را با فناوری‌های جدید و نوظهور هماهنگ نگه دارد.

اکنون اجازه دهید به طور خلاصه در مورد هر یک از فناوری های جدیدی که باید در سال 2024 دنبال کنید بخوانید.

گرایش فنی شماره 1. هوش مصنوعی (AI)

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی آینده صنعت IT است و در حال حاضر تأثیر خود را بر زندگی روزمره نشان می دهد. با ظهور هوش مصنوعی، بسیاری از فن‌آوری‌های دیگر که کمک می‌کنند، بهبود فوق‌العاده‌ای را در عملکرد ثابت کرده‌اند. هر فناوری دیگری با هوش مصنوعی جفت می شود تا آنچه را که ما هرگز فکر نمی کردیم وجود داشته باشد به جهان نشان دهد. بله، شرکت هایی که هوش مصنوعی را به عنوان بخشی از نیروی کار خود اتخاذ می کنند، می توانند بر فرصت های شغلی جدید و موجود تأثیر بگذارند. با این حال، به یاد داشته باشید که هوش مصنوعی یک اختراع انسانی است و هرگز نمی تواند فردی را که غیرت یادگیری و دستیابی به چیزهای بیشتری دارد شکست دهد. اگر به دنبال تبدیل شدن به یک متخصص در زمینه هوش مصنوعی هستید، باید دانش برنامه نویسی پایتون ، ریاضیات، یادگیری عمیق و یادگیری ماشین را داشته باشید.

هوش مصنوعی در همه جا وجود دارد و با بهبود عملکرد هر حوزه ای که اعمال می کند، قدرت خود را ثابت می کند. مراقبت‌های بهداشتی، تولید، NLP، امنیت سایبری و سایر حوزه‌های حیاتی فناوری اطلاعات از پتانسیل هوش مصنوعی برای دستیابی به نقاط عطف باورنکردنی‌تر در سال استفاده می‌کنند. 

روندهای جالب هوش مصنوعی که باید منتظر آنها بود:

  • هوش مصنوعی مولد به دلیل پتانسیل استثنایی خود برای توسعه رویکردهای نوآورانه برای ساخت برنامه های کاربردی مختلف برای ایجاد محتوا و افزایش داده ها، بهبود کارایی و اتوماسیون و افزایش خلاقیت در حال پیشرفت است.
  • هوش مصنوعی قابل ارتقا، که عموماً با نام XAI شناخته می شود، در مورد چگونگی تصمیم گیری هوش مصنوعی و حفظ شفافیت در مورد مدل های هوش مصنوعی مورد استفاده در تصمیم گیری های حیاتی صحبت می کند.
  • هوش مصنوعی Edge با انتقال پردازش هوش مصنوعی به لبه شبکه با تصمیم‌گیری سریع‌تر و کاهش تأخیر سروکار دارد و به دستگاه‌های اینترنت اشیا اجازه می‌دهد تا در زمان واقعی تصمیم‌های بهینه بگیرند.
  • هوش مصنوعی در زمینه خلاق به هنر، موسیقی و ایجاد محتوا با استفاده از هوش مصنوعی با اعلان‌ها و ارائه نسخه واقعی از دنیای خیالی کمک می‌کند. به عنوان مثال، یک پیام متن به تصویر می تواند یک تصویر هوش مصنوعی را فورا ایجاد کند.

آینده هوش مصنوعی

کارشناسان نوآوری ها را تجزیه و تحلیل می کنند و آینده فناوری و تاثیر آن بر دنیای واقعی را با عملکرد و پتانسیل خود پیش بینی می کنند. در اینجا برخی از پیش بینی های هیجان انگیز توسط پلتفرم های پیش بینی خبره آورده شده است.

  • رشد بازار جهانی پیش‌بینی می‌کند که بازار هوش مصنوعی در پنج سال آینده به نزدیک به 750 میلیارد دلار خواهد رسید، با CAGR بالای 40 درصد از سال 2020.
  • گارتنر گزارش می دهد که پیشرفت در NLP تقریباً 80٪ از مکالمات در محل کار را تا سال 2025 ضبط می کند.
  • هوش مصنوعی در ایجاد شغل اضطراب را افزایش می دهد، زیرا این مطالعه می گوید که هوش مصنوعی شغل بیشتری نسبت به جایگزینی آن ایجاد می کند. مجمع جهانی اقتصاد بیان می کند که نزدیک به 100 میلیون شغل جدید توسط هوش مصنوعی ایجاد خواهد شد که ممکن است جایگزین حدود 80 میلیون شغل شود.

فرصت های شغلی:

یادگیری مهارت های هوش مصنوعی نقش های شغلی مختلفی را ارائه می دهد. در اینجا چند فرصت شغلی جذاب و معروف هوش مصنوعی که کارفرمایان در حال حاضر در پورتال های شغلی معروفی مانند Dice، Naukri، Indeed و Google Jobs به دنبال آن هستند، آورده شده است:

مهارت های مورد نیاز:

هوش مصنوعی با یادگیری ماشین، پایتون یا هر زبان برنامه‌نویسی، شبکه‌های عصبی، NLP و تجزیه و تحلیل داده‌ها مهارت‌های ارجح هستند و برای حرفه‌ای شدن هوش مصنوعی اجباری نیستند. 

مهارت های افزودنی:

حل مسئله، تفکر خلاق و آشنایی با پلتفرم‌های رایانش ابری، مهارت‌های اضافی برای یک مشتاق شغل هوش مصنوعی خواهد بود.

اگر می خواهید حرفه خود را با یک متخصص دارای گواهی هوش مصنوعی غنی کنید، برای “ آموزش رایگان دوره گواهینامه هوش مصنوعی ” به اینجا مراجعه کنید. این دوره به شما کمک می کند تا در این زمینه به برتری برسید.
فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -هوش مصنوعی
فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -هوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -هوش مصنوعی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا