هوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -یادگیری ماشینی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -یادگیری ماشینی _یادگیری ماشینی زیرمجموعه ای از هوش مصنوعی است که مدل ها را با استفاده از داده ها بدون دخالت دستی آموزش می دهد.

 مدل‌های یادگیری ماشینی به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا با تغذیه داده‌های موجود و انجام اقدامات و پیش‌بینی‌های لازم بر اساس آن داده‌ها، عملیات را خودکار کنند.

 به زبان ساده، یادگیری ماشینی فرآیندی است که برنامه‌های کامپیوتری از داده‌ها بینش می‌آموزند و بر اساس اطلاعاتی که می‌دانند، پیش‌بینی‌ها و فعالیت‌ها را انجام می‌دهند.

الگوریتم‌های یادگیری ماشین به تصمیم‌گیری مبتنی بر داده کمک می‌کنند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهند فعالیت‌های یادگیری تحت نظارت، بدون نظارت و تقویتی داشته باشند.

 تشخیص الگو یکی از حوزه‌های کلیدی برنامه‌های یادگیری ماشینی است که به صنایع کمک می‌کند رفتار مشتری را درک کنند و خدمات پیشرفته‌تری ارائه دهند.

روندهای یادگیری ماشین

 • AutoML یک روند یادگیری ماشین خودکار است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد الگوریتم‌های یادگیری ماشین را برای مشکلات دنیای واقعی، ساده‌سازی وظایف، استقرار مدل‌های مناسب و تصمیم‌گیری با استفاده از پارامترهای مناسب اعمال کنند.
 • ML در مراقبت‌های بهداشتی به پزشکان در تشخیص‌های پیش‌بینی‌کننده، داروهای شخصی‌سازی‌شده و کشف دارو از مجموعه داده‌های گسترده موجود کمک می‌کند.
 • یادگیری تقویتی در رباتیک و سیستم های خودمختار شاهد پیشرفت خواهد بود زیرا خودروهای خودران، پهپادها و اتوماسیون فرآیند رباتیک دیگر نمونه اولیه نیستند.

آینده یادگیری ماشینی

 • با CAGR نزدیک به 30 درصد، اندازه بازار یادگیری ماشینی از 8.43 میلیارد دلار در سال 2019 به 30.6 میلیارد دلار تا سال 2024 خواهد رسید. این بسیار بزرگ است.
 • مطالعه Deloitte نشان می‌دهد که 67 درصد از شرکت‌های جهانی در حال حاضر از یادگیری ماشینی برای عملیات روزانه خود استفاده کرده‌اند. اعداد همچنان در حال رشد هستند.
 • یادگیری ماشینی با هوش مصنوعی به طور جمعی به افزایش بهره‌وری جهانی تا 1.4 درصد در سال کمک می‌کند.

فرصت های شغلی

خود را به مهارت‌های یادگیری ماشینی مجهز کنید که پتانسیل ایجاد بیش از 60 میلیون شغل تا سال 2024 را دارد.

 • مهندس یادگیری ماشین
 • دانشمند داده
 • دانشمند NLP
 • مشاور ام ال
 • مهندس رباتیک

مهارت های مورد نیاز

برای تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای در یادگیری ماشین، باید در زبان های برنامه نویسی مانند پایتون، R یا جاوا مهارت داشته باشید و درک درستی از الگوریتم ها و مدل ها، آمار و احتمالات، مدل سازی و ارزیابی داده ها، و مفاهیم ریاضی مانند جبر خطی، حساب دیفرانسیل و انتگرال داشته باشید.

اصول اولیه توسعه الگوریتم های یادگیری ماشینی

اگر می خواهید حرفه خود را غنی کنید و حرفه ای در یادگیری ماشین شوید، در ”  آموزش یادگیری ماشین ” در یوتیوب شرکت کنید. این دوره به شما کمک می کند تا در این زمینه به برتری برسید.
فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -هوش مصنوعی
فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -یادگیری ماشین

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی شما -یادگیری ماشینی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا