اینترنتهوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -شبکه 5G

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -شبکه 5G در بسیاری از کشورها فعال هستند و همچنین تحقیقاتی را برای راه اندازی نسخه بتا 6G و آزمایش نتایج آغاز کرده اند.

 این پیشرفت‌های تکنولوژیکی در شبکه، ارتباطات بی‌سیم را افزایش می‌دهد، سرعت انتقال داده‌های سریع‌تر، تأخیر کمتر و ظرفیت تبادل داده بیشتر را فراهم می‌کند.

 سرعت‌های شبکه بهبود یافته اتصال اینترنت اشیا و تجربیات واقعیت افزوده را با زیرساخت‌های هوشمند امکان‌پذیر می‌کند، که سبک زندگی انسان را بسیار بهتر تحت تأثیر قرار می‌دهد و نحوه تعامل ما با دنیای دیجیتال را افزایش می‌دهد. 

روند فناوری شماره 5. شبکه های 5G و 6G

استفاده از 5G و 6G در صنایع مختلف به طور قابل توجهی کارایی و بهره‌وری را بهبود می‌بخشد و اتصال بسیار بهتری به منابع دیجیتال فراهم می‌کند.

روندهای فناوری 5G برای سال 2024

شبکه های 5G و 6G نحوه تعامل و تبادل داده های دستگاه های هوشمند را بهبود می بخشد، زیرا جدیدترین فناوری بی سیم بیشتر به شبکه های تلفن همراه متکی است.

 در اینجا پیشرفته ترین روندهای فناوری که باید در سال 2024 مراقب آنها بود، آورده شده است.

  • پهنای باند تلفن همراه پیشرفته، محبوب به عنوان eMBB، ویدیوهای با کیفیت فوق العاده بالا، ویژگی های کنفرانس ویدیویی یکپارچه، و تجربه های AR و VR همهجانبه را ارائه می دهد.
  • اینترنت اشیاء صنعتی با 5G به طور قابل توجهی ارتباطات ماشینی عظیم (mMTC) را بهبود می بخشد و امکان اتوماسیون کارآمد کارخانه، تولید هوشمند و کشاورزی دقیق را فراهم می کند.
  • ادغام هوش مصنوعی با شبکه‌های 5G، مدیریت ترافیک بهینه و نگهداری پیش‌بینی‌شده را تضمین می‌کند، که منجر به ارتقای عملکرد 5G در حال حاضر و 6G در آینده می‌شود.

آینده 5G

  • شبکه های 5G از سال 2020 تا 2026 با CAGR 29.4 درصد رشد خواهند کرد و اندازه بازار پیش بینی می شود از 53.93 میلیارد دلار به 249.2 میلیارد دلار افزایش یابد.
  • همانطور که می دانیم، “زمان پول است”، سرعت و کارایی نقش کلیدی در تکامل صنعتی ایفا می کند، که برای آن شبکه های 5G نرخ ها را 100 برابر بیشتر از 4G افزایش می دهند.
  • سرعت گسترش پوشش شبکه 5G تا سال 2026 باعث می شود 60 درصد از جمعیت جهان به شبکه 5G متصل شوند و آن را به سریع ترین ارتباطات تلفن همراه در تاریخ تبدیل کند.

فرصت های شغلی

آینده 5G و 6G فرصت های شغلی بسیار خوبی را پیش بینی می کند، که در زیر برخی از نقش های شغلی معروف برای ایجاد یک حرفه حرفه ای عالی آورده شده است.

  • مهندس شبکه
  • مهندس RF
  • معمار راه حل های 5G
  • کارشناس مخابرات 

مهارت های مورد نیاز

برای تبدیل شدن به یک مهندس شبکه خبره یا داشتن مشخصات شغلی مشابه، دانش استانداردهای 5G/6G، امنیت شبکه، ادغام اینترنت اشیا و مروری بر ارتباطات بی سیم ضروری است. 

مهارت های افزودنی

مدیریت پروژه و درک برنامه های کاربردی هوش مصنوعی و ML در شبکه، شما را به فرصت های شغلی زیر دسته شبکه 5G/6G نزدیک می کند.

برای آموزش هوش مصنوعی به کانال مهندس حمید تدینی در یوتیوب بپیوندید

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -شبکه 5G
مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا