رباتیکهوش مصنوعی

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رباتیک

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رباتیک پیشرفت‌های فناوری راه درازی را پیموده‌اند و اتوماسیون روش‌های عملکرد سنتی در صنایع ساخت‌وساز، مهندسی مکانیک، لجستیک و کار سخت را بهبود می‌بخشد.

 رباتیک با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته و الگوریتم‌های یادگیری ماشین با کمک حسگرها، کاهش بار کاری انسان برای کارهای تکراری را برای شرکت‌ها آسان می‌کند، بنابراین بهره‌وری را افزایش می‌دهد زیرا روبات‌ها می‌توانند 24/7 کار کنند.

 روباتیک مصرف‌کننده، کاهش هزینه‌ها، امنیت و ایمنی بالا، دقت و ثبات، و ویژگی‌های نظارت خودکار رباتیک، آن را برای نسل‌های آینده ترند نگه می‌دارد.

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رباتیک
فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رباتیک

گرایش های رباتیک

 • ربات‌های متحرک خودمختار (AMR) در حال غوغا هستند و در دنیای رباتیک شهرت بیشتری پیدا خواهند کرد. این AMR ها به انجام محیط های پیچیده و خودکارسازی عملیات بدون دخالت انسان کمک می کنند. جابجایی مواد، مدیریت موجودی، و افزایش کارایی برای اطمینان از ایمنی محل کار، حوزه های مهم AMR ها هستند.
 • ربات‌های اجتماعی و انسان‌نما چیز بزرگ بعدی در دنیای دیجیتال هستند، جایی که شبیه انسان هستند و نزدیک به انسان رفتار می‌کنند – با هدف توسعه تعاملات اجتماعی و احساسات با استفاده از ادغام‌های هوش مصنوعی.
 • روبات های مشارکتی یا کوبات ها، فضای کاری یکسانی را با انسان ها به اشتراک می گذارند و برای انجام عملیات تجاری با یکدیگر همکاری می کنند.

آینده رباتیک

 • کارشناسان رشد بازار رباتیک را تا سال 2026 به 74.1 میلیارد دلار تخمین می زنند که در سال 2019 حدود 19 میلیارد دلار بود.
 • فدراسیون بین المللی رباتیک (IFR) گزارش می دهد که بیش از 2.7 میلیون ربات صنعتی در سال 2020 عملیات تجاری انجام می دهند که در چند سال آینده به 6 میلیون ربات خواهد رسید.
 • IFR همچنین رشد استفاده از روبات های خدماتی را از 21 درصد در سال 2021 به 44 درصد تا سال 2024 گزارش می دهد.

جدا از آمار فوق، ادغام هوش مصنوعی، رباتیک مصرف کننده، ملاحظات اخلاقی و نیروی کار، و روندهای جغرافیایی آینده ای عالی را برای رباتیک نوید می دهند.

فرصت های شغلی در رباتیک

با توجه به دگرگونی شدید پذیرش دیجیتال در مناطق صنعتی، رباتیک فرصت های شغلی زیادی را برای متخصصان ماهر ارائه می دهد.

 در اینجا چند فرصت شغلی محبوب و هیجان انگیز رباتیک آورده شده است:

 • مهندس رباتیک
 • توسعه دهنده نرم افزار/مهندس رباتیک
 • تکنسین های رباتیک
 • مهندس سیستم کنترل
 • مهندس فروش رباتیک
 • مدیر پروژه در رباتیک

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص رباتیک

با توجه به پرتال های شغلی محبوب و کارفرمایان که به دنبال مهارت های افراد هستند، در اینجا مهارت هایی وجود دارد که برای تبدیل شدن به یک متخصص رباتیک به آنها نیاز دارید.

 آکادمیک‌های مهندسی برق و مکانیک یا دانش صحیح، به دنبال مهارت‌های زبان برنامه‌نویسی مانند Python، C++، و سیستم‌های عامل روباتیک (ROS)، و تجربه عملی در پیاده‌سازی تکنیک‌های AI و ML.

 کارشناسان رباتیک سطح بالا باید سیستم های کنترل، بینایی کامپیوتر، فیوژن و ادغام سیستم را بدانند تا RObootics را به طور موثر پیاده سازی کنند.

مهارت های افزودنی برای استاد رباتیک

متخصصان رباتیک باید مجموعه ای از مهارت های فنی، مهارت های نرم و دانش عملی داشته باشند.

 مدیریت پروژه، یادگیری مستمر، دید خلاقانه و نوآورانه، و درک اخلاقی مهارت‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند رشد خود را در مسیر شغلی رباتیک سرعت بخشید. 

برای آموزش هوش مصنوعی به کانال مهندس حمید تدینی در یوتیوب بپیوندید

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رباتیک

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا