فناوری

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رایانش ابری

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رایانش ابری آینده‌نگرترین فناوری است که برای سال‌های آتی به دلیل ویژگی‌های آن مدام ادامه می‌یابد.

 شرکت ها ترجیح می دهند محاسبات ابری را به روش سنتی استفاده از منابع محاسباتی مانند سرورها، ذخیره سازی، پایگاه های داده و شبکه برای کاهش هزینه های زیرساخت بپذیرند.

 رایانش ابری به دلیل انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری، کارایی هزینه، دسترسی از راه دور، همکاری با پلتفرم‌های مختلف تجاری، چابکی نوآوری با فناوری‌های نسل بعدی، امنیت داده‌های پیشرفته، مکانیسم‌های بازیابی سریع بلایای طبیعی، ادغام آسان و تجزیه و تحلیل عمیق محبوب شده است.

 با تمام این ویژگی‌های پیشرفته، زیرساخت عملیات تجاری که هوش مصنوعی و ML را ادغام می‌کند، عملکرد بهتری با کاهش هزینه‌ها خواهد داشت.

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رایانش ابری
فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رایانش ابری

روندهای رایانش ابری:

روندهای مختلفی در رایانش ابری وجود دارد که باید مراقب آنها بود، و تیم های تحقیق و توسعه به دستورالعمل های زیر اشاره می کنند تا به زودی به جهان برسد. 

 • محاسبات بدون سرور یک مدل رایانش ابری پیشرفته است که در آن زیرساخت به صورت پویا منابع ماشین را به برنامه‌ها تخصیص می‌دهد.
 • Edge Computing یک روند نوظهور است که به شرکت ها اجازه می دهد پردازش داده را نزدیک به منابع داده انجام دهند. تأخیر را کاهش می دهد و دقت پردازش بلادرنگ را به ویژه با اینترنت اشیا افزایش می دهد.
 • رویکردهای چند ابری و omni-cloud بعد جدیدی برای استفاده از زیرساخت ابری ارائه می‌کنند، که در آن شرکت‌ها می‌توانند خدمات متفاوتی را از زیرساخت‌های ابری متعدد انتخاب و استفاده کنند و آنها را برای انجام عملیات تجاری مناسب ادغام کنند. 

آینده رایانش ابری: 

آینده رایانش ابری قوی است و این نوآوری به ایجاد تجارت و فرصت های بیشتر در سطح جهانی کمک می کند. 

 • محاسبات و ذخیره‌سازی داده‌ها برای شرکت‌ها بسیار مهم است و گارتنر پیش‌بینی می‌کند که زیرساخت‌های ابری تا سال ۲۰۲۵ به پردازش ۷۵ درصد از داده‌های تولید شده توسط شرکت‌ها کمک خواهد کرد.
 • محاسبات بدون سرور یک بازی را تغییر خواهد داد و تا سال 2025 درآمدی معادل 21.1 میلیارد دلار ایجاد خواهد کرد.
 • رایانش ابری سبز راه حلی برای نگرانی های رایانش ابری پایدار است که از منابع تجدیدپذیر برای پردازش کارآمد داده در مراکز داده استفاده می کند.

فرصت های شغلی رایانش ابری

رایانش ابری با فرصت‌های شغلی مختلف که در محبوب‌ترین پورتال‌های شغلی فهرست شده‌اند، چشم‌اندازهای امیدوارکننده‌ای را ارائه می‌دهد. در اینجا لیستی از چند فرصت شغلی غالب در رایانش ابری آورده شده است.

 • معمار ابر
 • مهندس نرم افزار ابر
 • کارشناس امنیت ابری
 • مدیر سیستم های ابری
 • مشاور ابری
 • کارشناس فروش و بازاریابی ابری
 • مدیر محصول ابری
 • مدیر خدمات ابری

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک حرفه ای رایانش ابری:

مهارت‌های حرفه‌ای رایانش ابری شامل درک پلتفرم‌های ابری اصلی مانند سرویس‌های وب آمازون (AWS)، Microsoft Azure و Google Cloud Platform (GCP)، همراه با مهارت‌های برنامه‌نویسی و کدنویسی، تمرین‌های DevOps با یکپارچه‌سازی مداوم، و استقرار مداوم (CI/CD) است. ).

مهارت های اضافی برای یک حرفه ای رایانش ابری:

مهارت‌های نرم، گواهی‌نامه‌ها و تنظیم عملکرد می‌تواند به شما کمک کند تا توانایی خود را برای تبدیل شدن به یک متخصص در رایانش ابری افزایش دهید و برای رسیدن به مطلوب‌ترین مسیر شغلی، رقابت را شکست دهید. 

برای آموزش هوش مصنوعی به کانال مهندس حمید تدینی در یوتیوب بپیوندید

فناوری هایی برای ارتقای مهارت شغلی -رایانش ابری

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا