علمعلم برای بچه هاعلوم پایه

علم برای همه

علم برای همه -فرآیند اکتشاف علمی به دانشمندان حرفه ای که در آزمایشگاه ها کار می کنند محدود نمی شود.

 شما هر روز درگیر تفکر علمی هستید و حتی ممکن است متوجه آن نباشید.

 تجربه استنباط اینکه ماشین شما به دلیل پمپ بنزین بد روشن نمی‌شود، یا اینکه متوجه می‌شوید که صدپاها در حیاط خلوت شما صخره‌های سایه‌دار را ترجیح می‌دهند، شباهت‌های اساسی با اکتشافات علمی کلاسیک مانند کار کردن مارپیچ دوگانه DNA دارد.

 این فعالیت‌ها همگی شامل انجام مشاهدات و تجزیه و تحلیل شواهد هستند – و همه آنها رضایت از یافتن پاسخی را فراهم می‌کنند که همه حقایق را معنا کند .

 در واقع، برخی از روانشناسان استدلال می کنند که روش یادگیری افراد (به ویژه در دوران کودکی) شباهت زیادی به پیشرفت علم دارد: هم کودکان و هم دانشمندان مشاهداتی انجام می دهند، شواهد را در نظر می گیرند، ایده ها را آزمایش می کنند ، و به ایده هایی که کار می کنند، پایبند هستند.

بچه ها با انجام مشاهدات در مورد جهان طبیعی یاد می گیرند.
بچه ها با انجام مشاهدات در مورد جهان طبیعی یاد می گیرند.

برخی از سؤالات علمی ممکن است پیچیده به نظر برسند (مثلاً، چه واکنش‌های شیمیایی به سلول‌ها اجازه می‌دهد پیوندهای مولکول‌های قند را بشکنند؟)، اما لزومی ندارد.

 احتمالاً خودتان سؤالات علمی کاملاً معتبری را مطرح کرده اید: هواپیماها چگونه می توانند پرواز کنند، چرا کیک ها در فر بلند می شوند، چرا سیب ها وقتی بریده می شوند قهوه ای می شوند؟

 شما می توانید پاسخ بسیاری از این سوالات علمی را در کتابخانه محلی خود بیابید یا خودتان آنها را بررسی کنید.

 اما بسیاری از موارد دیگر هنوز توسط علم پاسخ داده نشده اند و هنوز می توانند به اکتشافات جدید شگفت انگیزی منجر شوند.

 چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد نحوه کار جهان باقی مانده است.

 به عنوان مثال، ما هنوز چیز زیادی در مورد اینکه چگونه مغز شما خرید شیر از فروشگاه مواد غذایی را به خاطر می آورد، نمی دانیم.

 بسیاری از سؤالات روزمره که ممکن است کنجکاوی شما را تحریک کنند نیز موضوع تحقیقات مداوم هستند.

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا