ذهن و خلق و خو

ریشه رفتارهای اجتماعی

تحقیقات جدید ریشه های رفتارهای اجتماعی را روشن می کند

ریشه رفتارهای اجتماعی – تحقیقات جدید دانشگاه کرنل نشان می دهد که سیستم بینایی، نه فقط گیرنده های شیمیایی، به طور قابل توجهی بر رفتارهای اجتماعی در مگس های میوه نر تأثیر می گذارد.

 این مطالعه، که نشان داد ورودی بصری افزایش یافته می‌تواند بر مهارهای اجتماعی معمول غلبه کند، پیامدهایی برای درک مکانیسم‌های مشابه در مغز انسان، به ویژه در رابطه با شرایطی مانند اوتیسم و ​​اسکیزوفرنی دارد.

مگس‌های میوه نر معمولاً رفتار ضداجتماعی را نسبت به سایر نرها نشان می‌دهند، و شرکت ماده‌ها را ترجیح می‌دهند که از طریق گیرنده‌های شیمیایی شناسایی می‌شوند.

 با این حال، مطالعات اخیر توسط زیست شناسان دانشگاه کرنل نشان می دهد که سیستم بینایی مگس میوه نقش مهمی در تعاملات اجتماعی آنها دارد.

این کشف بینش جدیدی در مورد ریشه‌های بالقوه رفتارهای اجتماعی متنوع در انسان‌ها، از جمله رفتارهای مرتبط با بیماری‌هایی مانند اختلال دوقطبی و اوتیسم ارائه می‌کند.

این مقاله اخیراً در  Current Biology منتشر شده است .

سیستم بصری و رفتار اجتماعی

بسیاری از گونه های جانوران از بینایی برای تنظیم رفتارهای اجتماعی خود استفاده می کنند، اما مکانیسم های اساسی تا حد زیادی ناشناخته هستند.

 تصور می‌شود در مگس‌های میوه، بینایی به طور صریح برای تشخیص حرکت و دنبال کردن استفاده می‌شود، نه برای تنظیم رفتارهای اجتماعی – اما محققان دریافتند که ممکن است اینطور نباشد.

ما در مطالعه خود متوجه شدیم که بیش فعال کردن سیستم بینایی بر مهار ایجاد شده توسط سیگنال های شیمیایی منتشر شده از مگس نر برای گفتن به نر دیگر غلبه کرده است، “خوب، می دانید، من یک مرد دیگر هستم، با من درگیر نشوید.”

نویسنده ارشد نیلای یاپیچی، استادیار عصب‌بیولوژی و رفتار گفت.

 شگفت آور است که افزایش قدرت بینایی در مغز به نوعی مهار شیمی حسی را نادیده می گیرد و مگس های نر را به سمت نرهای دیگر جذب می کند.

محققان دریافتند که تغییر سیگنال گیرنده GABARAP/GABA A  در نورون های بازخورد بصری در مغز نر بر مهار اجتماعی مگس ها تأثیر می گذارد.

 هنگامی که گاباراپ در سیستم بینایی از بین می رود، نرها به طور غیرمنتظره ای نسبت به مردان دیگر دوستی بیشتری نشان می دهند.

محققان دریافته‌اند که ژن‌های مشابه در مغز انسان، نورون‌های بینایی مگس میوه را کنترل می‌کنند.

 کاهش سیگنال دهی GABA در مغز انسان با ویژگی های کناره گیری اجتماعی در شرایطی مانند اوتیسم و ​​اسکیزوفرنی مرتبط است.

یوتا مابوچی، سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: «نتایج ما مسیر امیدوارکننده‌ای را برای بررسی چگونگی تنظیم رفتارهای اجتماعی در مغز پستانداران و سهم بالقوه آنها در شرایط روانی انسان ارائه می‌کند.»

ریشه رفتارهای اجتماعی

منبع

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا