ذهن و خلق و خوسلامت روانمغز و اعصاب

ردیابی علائم هشدار دهنده اولیه آلزایمر

ردیابی علائم هشدار دهنده اولیه آلزایمر – مطالعه‌ای که توسط جانز هاپکینز پزشکی انجام شد، ارتباط بین سطوح پایین سروتونین در مغز و مشکلات حافظه در افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف را نشان می‌دهد.

 این یافته که در مجله بیماری آلزایمر منتشر شده است، نشان می‌دهد که هدف قرار دادن سروتونین می‌تواند رویکرد جدیدی برای درمان مشکلات حافظه و احتمالاً کند کردن پیشرفت بیماری آلزایمر ارائه دهد.

اسکن PET از افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف سطوح پایین‌تری از سروتونین، ماده شیمیایی مغز مرتبط با خلق و خوی مثبت را در مقایسه با افراد فاقد آن، شناسایی کرد.

محققان جانز هاپکینز با مقایسه اسکن PET از بیش از 90 بزرگسال با و بدون اختلال شناختی خفیف (MCI) می گویند که سطوح نسبتاً پایین تر ماده شیمیایی به اصطلاح “شادی”، سروتونین، در بخش هایی از مغز افراد مبتلا به MCI ممکن است نقش مهمی ایفا کند. نقش در مشکلات حافظه از جمله بیماری آلزایمر .

این یافته ها که اخیراً در مجله بیماری آلزایمر منتشر شده است ، شواهد فزاینده ای را نشان می دهد که تغییرات قابل اندازه گیری در مغز در افراد مبتلا به مشکلات حافظه خفیف مدت ها قبل از تشخیص آلزایمر اتفاق می افتد و ممکن است اهداف جدیدی برای درمان هایی برای کند کردن یا توقف پیشرفت بیماری ارائه دهد.

شواهدی از تغییرات مغزی قبل از آلزایمر

این مطالعه نشان می‌دهد که افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف، ناقل سروتونین را از دست داده‌اند.

 گوئن اسمیت، دکترای دکترا، می‌گوید: این اندازه‌گیری که منعکس‌کننده انحطاط سروتونین است، با مشکلات حافظه مرتبط است، حتی زمانی که ما در مدل آماری خود اقدامات MRI مربوط به تخریب عصبی و معیارهای PET پروتئین آمیلوئید مرتبط با بیماری آلزایمر را در نظر می‌گیریم. ، استاد روانپزشکی و علوم رفتاری در دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز.

درک اختلال شناختی خفیف

MCI مرحله تشخیصی بین عملکرد طبیعی مغز در پیری و بیماری آلزایمر (AD) را توصیف می کند.

 علائم MCI شامل فراموشی مکرر رویدادهای اخیر، مشکل در یافتن کلمه و از دست دادن حس بویایی است.

 محققان می گویند، افراد مبتلا به MCI ممکن است به طور نامحدود در این مرحله بمانند، یا به اشکال شدیدتر نقص های شناختی پیشرفت کنند، که به جستجوی نشانگرهای پیش بینی کننده و مداخلات احتمالی پیشگیری اولیه فوریت می بخشد.

محققان هشدار دادند که مطالعه آنها ارتباط بین سطوح پایین تر انتقال دهنده سروتونین و مشکلات حافظه در MCI را نشان داد و برای نشان دادن علت یا نقش سروتونین در پیشرفت از MCI به AD طراحی نشده بود.

 برای پاسخ به این سوالات، تحقیقات بیشتری برای مطالعه در طول زمان افراد سالم و افراد مبتلا به MCI برای نشان دادن نقش سروتونین در پیشرفت بیماری مورد نیاز است.

ردیابی علائم هشدار دهنده اولیه آلزایمر

طراحی و یافته های مطالعه

برای این مطالعه، دانشمندان هاپکینز 49 داوطلب مبتلا به MCI و 45 بزرگسال سالم 55 ساله و بالاتر را که بین سال‌های 2009 تا 2022 تحت MRI برای اندازه‌گیری تغییرات در ساختار مغز و دو اسکن توموگرافی گسیل پوزیترون (PET) از مغزشان در جانز هاپکینز قرار گرفتند، انتخاب کردند.

تیم تحقیقاتی از اسکن PET برای بررسی خاص ناقل سروتونین – یک انتقال دهنده عصبی یا ماده شیمیایی مغز که مدت ها با خلق و خوی مثبت، اشتها و خواب مرتبط است – و برای بررسی توزیع پروتئین آمیلوئید بتا (Aβ) در مغز استفاده کرد.

 تصور می شود که Aβ نقش اصلی را در آسیب شناسی AD بازی می کند. مطالعات انجام شده روی موش ها در جان هاپکینز نشان داده است که تخریب سروتونین قبل از ایجاد رسوبات گسترده بتا آمیلوئید در مغز اتفاق می افتد.

 از دست دادن سروتونین اغلب با افسردگی، اضطراب و اختلالات روانی همراه است.

محققان دریافتند که بیماران MCI نسبت به افراد سالم سطوح پایین‌تری از ناقل سروتونین و سطوح بالاتر Aβ داشتند.

 بیماران MCI تا 25 درصد سطوح ناقل سروتونین در نواحی قشر و لیمبیک کمتر از افراد سالم داشتند.

 به طور خاص، آنها گزارش می دهند که سطوح ناقل سروتونین پایین تر در مناطق قشر، لیمبیک و زیر قشری مغز در افراد مبتلا به MCI، مناطقی که به طور خاص مسئول عملکرد اجرایی، احساسات و حافظه هستند، یافت شد.

اسمیت می‌گوید: «همبستگی بین انتقال‌دهنده‌های پایین‌تر سروتونین و مشکلات حافظه در MCI مهم است، زیرا ممکن است یک ماده شیمیایی مغز را شناسایی کرده باشیم که می‌توانیم با خیال راحت هدف قرار دهیم که ممکن است نقص‌های شناختی و به طور بالقوه علائم افسردگی را بهبود بخشد.

 اگر بتوانیم نشان دهیم که از دست دادن سروتونین در طول زمان به طور مستقیم در انتقال از MCI به AD دخیل است، داروهای ضد افسردگی اخیراً ممکن است راهی موثر برای بهبود کمبود حافظه و علائم افسردگی باشد و بنابراین، ممکن است راهی قدرتمند برای کاهش پیشرفت بیماری باشد. “

تحقیقات آینده

محققان می گویند مطالعات آینده شامل پیگیری طولی افراد مبتلا به MCI برای مقایسه دژنراسیون سروتونین با افزایش سطح و Aβ و همچنین افزایش سطح پروتئین Tau است که با AD در مقایسه با بزرگسالان سالم نیز مرتبط است.

 آنها همچنین در حال مطالعه داروهای ضد افسردگی چند وجهی برای درمان افسردگی و نقص حافظه به امید کاهش و توقف علائم هستند.

ردیابی علائم هشدار دهنده اولیه آلزایمر

منبع

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا