افسردگیذهن و خلق و خوسلامتسلامت روان

رابطه افسردگی با کاهش سطح تورین در هیپوکامپ

رابطه افسردگی با کاهش سطح تورین در هیپوکامپ -یک مطالعه پیشگامانه توسط محققان کره ای ارتباط بین کاهش سطح تورین در هیپوکامپ و افسردگی در زنان جوان را نشان داد.

 این یافته با استفاده از فناوری 7T MRI، مسیرهای جدیدی را برای درمان و درک افسردگی باز می کند و بر اهمیت تائورین در سلامت مغز تاکید می کند.

مشاهده دقیق با استفاده از میدان مغناطیسی فوق العاده بالا 7T MRI.

افسردگی با کاهش سطح تورین در هیپوکامپ مرتبط است
افسردگی با کاهش سطح تورین در هیپوکامپ مرتبط است

برای اولین بار، یک تیم تحقیقاتی در کره کشف کردند که رابطه معناداری بین افسردگی و غلظت تورین در هیپوکامپ، ناحیه ای از مغز که مسئول عملکردهای حافظه و یادگیری است، وجود دارد.

 این کشف فرصتی را فراهم می کند تا نقش و اهمیت تائورین در پیشگیری، تشخیص و درمان افسردگی آینده را به اطلاع عموم برسانیم.

تکنیک‌های تصویربرداری پیشرفته، بینش‌های کلیدی را آشکار می‌کنند

محققان (دکتر یونگکیو سونگ، جی هیون چو، و چاجون چئونگ) در تیم تجزیه و تحلیل بیوشیمیایی موسسه علوم پایه کره (KBSI، رئیس سونگ کوانگ یانگ) با استفاده از MRI ​​انسانی 7T با میدان مغناطیسی فوق‌العاده بالا تایید کرده‌اند.

که غلظت تورین در هیپوکامپ زنان جوان مبتلا به افسردگی به طور قابل توجهی کمتر بود.

این مطالعه که با همکاری تیم های تحقیقاتی به رهبری دکتر هیونگ جون کیم در موسسه پزشکی شرقی کره (KIOM) و پروفسور جین هون سون در دانشگاه ملی چونگنام (CNU) انجام شد، نتیجه مقایسه دو گروه از شرکت کنندگان زن است.

گروهی متشکل از 36 بیمار زن مبتلا به اختلال افسردگی اساسی و یک گروه کنترل متشکل از 40 زن سالم. تمامی شرکت کنندگان 19 تا 29 ساله بودند.

(الف) نواحی مغزی که طیف‌ها در آنها اندازه‌گیری شد (جعبه زرد) (B) طیف 1H MR در هیپوکامپ: سیگنال تورین هیپوکامپ در ppm 3.4 نشان داده شده است (پیکان). خط سیاه: طیف اندازه گیری شده واقعی. خط قرمز: طیف اتصالات LCModel.
مخفف: Tau, taurine; چو، کولین؛ tCr، کراتین کل (کراتین + فسفوکراتین)؛ Gln، گلوتامین؛ گلو، گلوتامات؛ Glx، Gln+Glu؛ میلیون ها، میو اینوزیتول، tNAA، کل N-استیل آسپارتات (N-استیل آسپارتات + N-استیل آسپارتیل گلوتامات). MM، ماکرومولکول. اعتبار: موسسه علوم پایه کره (KBSI)

تأثیر جهانی افسردگی

افسردگی بیماری است که نه تنها از نظر شخصی، بلکه از نظر اجتماعی و اقتصادی نیز آسیب و زیان های جدی به بار می آورد.

 بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیش از 260 میلیون نفر در سراسر جهان از افسردگی رنج می برند و سالانه بیش از 800000 نفر جان خود را از دست می دهند.

 در کره، افزایش افسردگی در بین جوانان قابل توجه است.

 از مجموع 1,000,744 بیمار مبتلا به افسردگی, 185,942 فرد در 20 سالگی بیشترین جمعیت شناسی را به خود اختصاص داده اند و میزان افزایش در طی پنج سال بیش از دو برابر شده است.

تائورین چیست؟

تائورین یک آمینو سولفونیک اسید است که بر خلاف بسیاری از اسیدهای آمینه دیگر ، پروتئین نمی سازد. در عوض، چندین نقش حیاتی در بدن ایفا می کند.

 به طور طبیعی در مغز، قلب، چشم ها و بافت ماهیچه ای یافت می شود.

 بدن می تواند تورین را سنتز کند و همچنین از طریق رژیم غذایی به ویژه از گوشت، ماهی و محصولات لبنی به دست می آید. همچنین یک عنصر رایج در نوشیدنی های انرژی زا است.

تائورین به عنوان یک انتقال دهنده عصبی در مغز عمل می کند، جایی که می تواند اثر آرام بخشی بر سیستم عصبی داشته باشد.

 همچنین در تنظیم سطح کلسیم در سلول های خاص نقش دارد، به عملکرد قلب کمک می کند و دارای خواص آنتی اکسیدانی است و از سلول ها در برابر آسیب محافظت می کند.

 نقش تورین در سلامتی، به ویژه در سلامت قلب و مغز، آن را در کانون تحقیقات پزشکی متعدد قرار می دهد.

افسردگی با کاهش سطح تورین در هیپوکامپ مرتبط است
افسردگی با کاهش سطح تورین در هیپوکامپ مرتبط است

غلظت تورین در هیپوکامپ، قشر پیشانی (قشر کمربندی قدامی، ACC) و قشر اکسیپیتال (OCC) (قرمز: گروه بیماران افسردگی، آبی: گروه کنترل سالم).

 میانگین غلظت تورین در هیپوکامپ 0.91 میلی مولار برای گروه بیماران افسردگی و 1.13 میلی مولار برای گروه کنترل سالم است.

روش های تحقیق پیشگام

MRI به طور گسترده در تحقیقات بیماری های مغزی استفاده می شود زیرا می تواند مکان های خاصی را در بدن به طور دقیق اسکن کند و اطلاعات کمی متنوعی را به دست آورد.

 مطالعات قبلی MRI در مورد افسردگی بر آشکار کردن تغییرات در متابولیت‌ها عمدتاً محدود به ناحیه قشر مغز، در لبه مغز متمرکز شده‌اند. این مطالعه اولین مطالعه ای است که رابطه بین متابولیت ها و افسردگی را در هیپوکامپ واقع در داخل مغز فاش می کند.

تجزیه و تحلیل دقیق متابولیت های مغز

برای شناسایی موادی که ارتباط نزدیکی با افسردگی دارند، تیم تحقیقاتی غلظت هفت متابولیت تورین، کولین، کراتین، گلوتامین، گلوتامات، میو اینوزیتول و N-استیل آسپارتات را که در نواحی پیشانی، اکسیپیتال و هیپوکامپ وجود دارند اندازه‌گیری و مقایسه کردند. زنان جوان

هنگام انجام اسکن MRI، محدودیت های فنی در اندازه گیری غلظت متابولیت در هیپوکامپ به دلیل قرار گرفتن آن در مغز وجود دارد.

 همچنین، بدست آوردن سیگنال طیف‌سنجی تشدید مغناطیسی (MRS) برای تورین بسیار دشوار است زیرا غلظت آن در مقایسه با سایر متابولیت‌ها پایین است.

 تیم تحقیقاتی با استفاده از 7T MRI که حساسیت و وضوح سیگنال بالایی را به دست می‌آورد و توالی پالس sLASER طراحی شده برای کاهش خطاهای جابجایی شیمیایی، تفاوت‌های ظریف سیگنال‌های تورین را در هیپوکامپ بیماران و گروه‌های کنترل با موفقیت اندازه‌گیری کردند.

مفاهیم برای تحقیقات آینده

غلظت متابولیت ها نیز با در نظر گرفتن توزیع دقیق اجزای تشکیل دهنده، ماده سفید، ماده خاکستری و مایع مغزی نخاعی (CSF) که به فرد بستگی دارد به دقت اندازه گیری شد.

 در آینده، انتظار می‌رود که این اندازه‌گیری‌ها در تحقیقات سفارشی بیماری مغز، متناسب با ویژگی‌های فردی، اعمال شود.

رهبر تیم تحقیقاتی KBSI، دکتر جی هیون چو، اظهار داشت: “این مطالعه تحقیقات در مورد نقش تورین در هیپوکامپ و ارتباط آن با افسردگی را ارتقا می دهد و به تحقیقات پاتوژنز و توسعه تشخیص افسردگی کمک می کند.

” وی افزود: “با استفاده از تجهیزات تحقیقاتی پیشرفته KBSI، ما قصد داریم تحقیقات بعدی را در مورد تغییرات غلظت تورین در مغز از طریق مشاهده طولانی مدت بیماران افسردگی و همچنین تأثیر مصرف تورین به عنوان یک درمان برای بیماران انجام دهیم. افسردگی.”

همکاری مشترک

تیم تحقیقاتی KBSI ایده تحقیقاتی اولیه را در مورد رابطه بین افسردگی و غلظت تورین در هیپوکامپ ارائه کرد، متابولیت های مغز را با استفاده از MRI ​​7T اندازه گیری کرد و داده های حاصل را تجزیه و تحلیل کرد.

 تیم‌های تحقیقاتی KIOM و CNU در استخدام بیماران افسردگی و گروه‌های کنترل سالم شرکت کردند، آزمایش‌های روان‌شناختی و مصاحبه‌های بالینی انجام دادند و اطلاعات جمعیت شناختی را مدیریت کردند.

رابطه افسردگی با کاهش سطح تورین در هیپوکامپ

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا