زالو درمانی

درمان سردرد و میگرن با زالو

درمان سردرد و میگرن با زالو : میگرن یک اختلال بسیار شایع است که باعث درد، ناتوانی و بار اجتماعی قابل توجهی بر روی اشخاص می شود. 

متأسفانه، درمان‌های مرسوم ناکافی، ناکافی یا با خطرات مهمی مانند استفاده بیش از حد از داروهای شیمیایی، سوء استفاده یا اعتیاد همراه هستند. 

سیستم پزشکی سنتی ایرانی قرن هاست که میگرن را درمان می کند. زالو درمانی ( Leech therapy ) از دهه ها قبل به طور موفقیت آمیزی در سردردهای شدید مداوم، شیدایی و بی خوابی به کار گرفته شده است.

زالو و درمان سردرد و میگرن

هدف: هدف از مطالعه ما بررسی تاثیر زالو طبی پشت گوش در میگرن و سردردهای مزمن و جمع‌آوری داده‌ها برای تضمین کارآزمایی‌های بالینی بیشتر بود.

روش‌ها: ما یک سری موارد را بر روی 7 بیمار که درمان‌های خوراکی رایج برای میگرن و سردرهای مزمن بر روی آنها شکست خورده بودند، انجام دادیم. 

پس از کسب رضایت آگاهانه، زالو درمانی پشت گوش انجام شد. 

از بیماران خواسته شد که تقویم‌های دقیقی برای سردرد داشته باشند که تعداد روزهای سردرد، روزهای میگرن، شدت سردرد/میگرن و مصرف مسکن را مستند کند. 

ما این پارامترها را قبل و بعد از 2 ماه درمان مقایسه کردیم.

یافته‌ها: تعداد روزهای سردرد و میگرن و میزان مصرف مسکن‌ها بدون عوارض جانبی کاهش یافت.

بهبود کیفیت زندگی نیز در افراد تحت درمان با زالو طبی مشاهده شد.

درمان سردرد و میگرن با زالو

نتیجه: ما اطلاعات مربوط به زالو طبیHirudo medicinalis ) را که برای درمان در این موارد استفاده می شود، مرور کردیم. 

بزاق زالو حاوی برخی مواد بی حس کننده، ضد التهابی و گشادکننده عروق قوی است که مکانیسم عمل قابل قبولی را در این موارد نشان می دهد.

یافته های اولیه حاکی از نقش ایمن و بالقوه درمانی زالو طبی است. 

بنابراین آزمایشات بیشتری باید برای کشف پتانسیل درمانی این درمان در میگرن مزمن انجام شود.


کلمات کلیدی : میگرن مزمن، زالو درمانی، هیرودو مدیسینالیس، سردرد، طب سنتی ایرانی، طب مکمل. زالو طبی . زالوی طبی- فروش زالو طبی

منبع :


https://zalotebi.ir/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%b2%d8%a7%d9%84%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%a8%db%8c-%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%85%d8%ac%d8%af%d8%af-%d9%87%d8%b3%d8%aa%d9%86/

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا