طب سوزنی

درمان درد گردن با طب سوزنی

درمان درد گردن با طب سوزنی- ممکن است دلایل فیزیکی و روانی زیادی برای احساس درد در ناحیه گردن وجود داشته باشد.

 کشش عضلات گردن و قسمت فوقانی پشت، فشرده شدن اعصابی که بین مهره‌های گردنی بیرون می‌آیند یا برخی بیماری‌ها در مفاصل مهره‌های گردنی می‌توانند باعث درد گردن شوند.

 گردن درد ممکن است از عروق، بافت عصبی، دستگاه گوارش، راه هوایی، بافت عضلانی و استخوانی این ناحیه منشأ گرفته یا درد منعکس شده از نواحی مجاور ممکن است در گردن احساس شود.

در حالی که مهره های گردنی و کمری در مجاورت بافت نرم قرار دارند، مهره های سینه ای توسط دنده ها حمایت می شوند. ناحیه گردن و کمر فاقد این حمایت است.

 بنابراین بار بیشتری تحمیل می شود. این یکی از دلایل اصلی درد به خصوص در ناحیه گردن و کمر است.

درد مزمن در گردن

درد مزمن تنش گردن به دلیل اسپاسم مزمن عضلات گردن است.

 در افرادی که نشسته کار می کنند بیشتر دیده می شود.

 اگرچه می تواند در نتیجه وضعیت نامناسب، استرس عاطفی، پوشیدن کفش های پاشنه بلند، سرمای شدید و خستگی رخ دهد، اما شایع ترین علت آن استرس مزمن است.

بسته به شدت اسپاسم، سفتی در گردن، درد در پشت و گردن وجود دارد و حرکات گردن دردناک و محدود است.

درمان طب سوزنی به بیمار این امکان را می دهد که با رفع اسپاسم عضلانی و ایجاد یک اثر تسکین دهنده، آرام شود.

 فراتر از این، طب سوزنی سعی می کند با کاهش استرس عاطفی با اثر تنظیمی که بر سیستم لیمبیک (ناحیه ای در مغز) خواهد داشت، از عود مشکل جلوگیری کند.

طب سوزنی بسته به نحوه اعمال، مکانیسم های عمل متفاوتی دارد.

 بسته به علت گردن درد، طب سوزنی موثر مناسب در بسیاری از موارد برای التیام درد مفید خواهد بود.

 گردن درد که به دلایل روانی رخ می دهد بسیار شایع است. تحت استرس بیش از حد، انقباض بیش از حد عضلات گردن باعث درد می شود.

 در چنین حالتی، اثرات شل کننده عضلانی و ضد درد طب سوزنی و همچنین اثرات کاهش دهنده استرس و آرامش آن، گردن درد با منشاء روانی را به طور کامل درمان می کند.

طب سوزنی به طور گسترده در سراسر جهان به عنوان یک روش درمانی برای تمام کمردردها و گردن دردها و همچنین برای دردهای گردن و کمر ناشی از فتق دیسک گردن یا دلایل دیگری که جراحی برای آنها اندیکاسیون ندارد استفاده می شود.

 طب سوزنی روش درمانی است که در درمان فتق دیسک کمر و گردن به ذهن متبادر می شود و همچنین درمان طب سوزنی برای مدت طولانی موثر است.

طب سوزنی؛ علاوه بر اثر شل کنندگی عضلانی، درد را با مسکن های مورفین مانند به نام اندورفین تسکین می دهد.

 همچنین سیستم لیمبیک را تنظیم می کند و فرد را در برابر استرس مقاوم تر می کند. طب سوزنی می تواند در درد گردن و کمر و درد ناشی از اسپاسم عضلانی در این نواحی موثر باشد.

 در فیبرومیالژیا (درد عضلانی)، درمان طب سوزنی علاوه بر اثر کاهش دهنده درد، باعث شل شدن عضلات کنار مهره ها (پاراورتبرال) می شود و با اثر تسکین دهنده خود بر اضطراب ناشی از درد طولانی مدت عضلانی، تسکین روانی ایجاد می کند.

منبع

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا