طب سوزنی

درمان حملات پانیک با طب سوزنی

درمان حملات پانیک با طب سوزنی- حمله پانیک به وضعیتی گفته می شود که به طور ناگهانی رخ می دهد و ترس یا اضطراب شدید را در بر می گیرد.

 بیشتر بیماران احساس ترس از مرگ، از دست دادن ذهن، دیوانه شدن، حمله قلبی، مشکل در تنفس، از دست دادن کنترل، احساس استفراغ یا غش کردن در طول حمله دارند.

 این احساسات می تواند به شدت باعث شود که فرد بخواهد به سرعت از جایی که حمله شروع شده است دور شود.

 بیمارانی که اغلب حملات پانیک را تجربه می کنند، اظهار می کنند که این حملات ترسناک ترین تجربه ای است که تا به حال در زندگی خود داشته اند.

 مشکل ترین مسئله ای که بیماران حمله پانیک در مورد بیماری خود دارند این است که برای کسانی که بیمار نیستند، آنچه را که در طول حمله تجربه می کنند و احساس می کنند، توصیف کنند.

حمله پانیک چگونه تشخیص داده می شود ؟

تپش قلب، تپش قلب یا نبض سریع، تعریق، لرزش یا لرزش، تنگی نفس یا احساس خفگی، احساس احتقان، درد قفسه سینه یا ناراحتی در این ناحیه، تهوع یا درد شکم، سرگیجه یا غش، گرگرفتگی یا سرماخوردگی از علائم این بیماری هستند.

در هنگام حملات پانیک دیده می شود.

طب سوزنی یک درمان تعادل و تنظیم زیستی است.

 به عبارت دیگر، هماهنگی درونی فرد را که از نظر جسمی یا روحی مختل شده است، دوباره برقرار می کند و آن را به تعادل می رساند.

 از این منظر طب سوزنی تعادل روانی را که در اثر شک، نگرانی و اضطراب در بیماران حمله پانیک بر هم می زند، به جایی که باید باشد باز می گرداند.

درمان حملات پانیک با طب سوزنی

 مطالعات علمی نشان داده است که طب سوزنی سطوح خونی برخی مواد شیمیایی را در بدن تغییر می دهد تا اثر مورد نظر را ایجاد کند.

 با درمان، ترشح اندورفین، سروتونین و کورتیزون امکان پذیر است.

 بنابراین، عواملی که شادی و لذت، مقابله با استرس و رهایی از اضطراب و موقعیت‌های اضطراب‌آور را ممکن می‌سازد، وارد عمل می‌شوند.

مزیت طب سوزنی نسبت به دارودرمانی این است که هم موثرتر است و هم عوارض جانبی ندارد، زیرا مواد شیمیایی مورد بحث توسط بدن تولید می شود.

 مدت زمان ترشح این مواد شیمیایی فعال در کنترل خود بدن است.

منبع

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا