زیست شناسیمغز و اعصاب

دانشمندان بر راز آگاهی نوزادان نور جدیدی می افکنند

دانشمندان بر راز آگاهی نوزادان نور جدیدی می افکنند -یک تیم تحقیقاتی بین‌المللی از کالج ترینیتی دوبلین ، همراه با همکارانش در استرالیا، آلمان و ایالات متحده، شواهدی را کشف کرده‌اند که حاکی از وجود نوعی تجربه آگاهانه از بدو تولد، و احتمالاً در مراحل پایانی بارداری است.

به گفته نویسندگان ، این مطالعه، که در مجله با بررسی همتایان Trends in Cognitive Science منتشر شده است ، پیامدهای قابل توجهی در حوزه عمل بالینی، اخلاق و قوانین بالقوه دارد. 

در این مطالعه با عنوان “آگاهی در گهواره: در مورد ظهور تجربه نوزاد”، محققان استدلال می‌کنند که با تولد، مغز در حال رشد نوزاد قادر به تجربه‌های آگاهانه است که می‌تواند اثری ماندگار بر احساس در حال رشد آنها از خود و درک آنها بگذارد. محیط.

درک آگاهی نوزاد

این تیم متشکل از عصب شناسان و فیلسوفانی از دانشگاه موناش استرالیا، دانشگاه توبینگن در آلمان، دانشگاه مینه سوتا در ایالات متحده آمریکا و کالج ترینیتی دوبلین بودند.

دکتر تیم باین، استاد فلسفه در دانشگاه موناش (ملبورن) یکی از دو نویسنده اصلی مقاله توضیح می دهد که اگرچه هر یک از ما زمانی کودک بودیم، آگاهی نوزاد همچنان مرموز است، زیرا نوزادان نمی توانند به ما بگویند که چه فکر یا احساسی دارند. 

«تقریباً همه کسانی که یک نوزاد تازه متولد شده را در آغوش گرفته اند، از خود می پرسند که بچه بودن چه چیزی است.

 اما البته، ما نمی‌توانیم دوران نوزادی خود را به یاد بیاوریم، و محققان آگاهی در مورد اینکه آیا هوشیاری «زود» (در بدو تولد یا کمی بعد) یا «دیر» – در یک سالگی یا حتی خیلی دیرتر به وجود می‌آید، اختلاف نظر دارند.

روش شناسی و یافته ها

دانشمندان بر راز آگاهی نوزادان نور جدیدی می افکنند
دانشمندان بر راز آگاهی نوزادان نور جدیدی می افکنند

برای ارائه دیدگاه جدیدی در مورد زمانی که هوشیاری برای اولین بار ظهور می کند، تیم بر اساس پیشرفت های اخیر در علم آگاهی ساخته شده است.

 در بزرگسالان، برخی از نشانگرهای تصویربرداری مغز به طور قابل اعتمادی آگاهی را از فقدان آن متمایز می کنند و به طور فزاینده ای در علم و پزشکی استفاده می شوند.

 این اولین بار است که مروری بر این نشانگرها در نوزادان برای ارزیابی هوشیاری آنها استفاده می شود.

یکی از نویسندگان این مطالعه، لورینا ناچی، دانشیار دانشکده روانشناسی، که گروه آگاهی و شناخت ترینیتی را رهبری می‌کند، توضیح داد: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که نوزادان می‌توانند پاسخ‌های حسی و شناختی در حال رشد را در تجارب آگاهانه منسجم ادغام کنند تا اعمال را درک کنند. از دیگران و برنامه ریزی پاسخ های خود را.

این مقاله همچنین روشن می‌کند که کودک بودن چگونه است. ما می دانیم که برای مثال، دیدن در نوزادان بسیار نابالغ تر از شنیدن است.

 علاوه بر این، این کار نشان می‌دهد که در هر لحظه از زمان، نوزادان نسبت به بزرگسالان از موارد کمتری آگاه هستند و درک آنچه در مقابلشان است بیشتر طول می‌کشد، اما آنها به راحتی می‌توانند اطلاعات متنوع‌تری مانند صداهای زبان‌های دیگر را پردازش کنند. نسبت به خود بزرگترشان

دانشمندان بر راز آگاهی نوزادان نور جدیدی می افکنند

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا