پزشکی

خداحافظ استروئیدهای استنشاقی: پیشرفت بزرگ برای درمان آسم شدید

خداحافظ استروئیدهای استنشاقی: پیشرفت بزرگ برای درمان آسم شدید -مطالعه SHAMAL نشان می‌دهد که benralizumab، یک درمان بیولوژیک، رویکرد جدید و ایمن‌تری را برای درمان آسم شدید بدون تکیه بر استروئیدهای با دوز بالا ارائه می‌دهد.

یک مطالعه برجسته نشان داده است که آسم شدید را می توان با استفاده از درمان های بیولوژیک، بدون افزودن استروئیدهای استنشاقی با دوز بالا که می تواند عوارض جانبی قابل توجهی داشته باشد، کنترل کرد.

یافته‌های مطالعه چندملیتی SHAMAL که در The Lancet منتشر شد ، نشان داد که 92 درصد از بیمارانی که از درمان بیولوژیکی بنرالیزوماب استفاده می‌کنند، می‌توانند با خیال راحت دوز استروئید استنشاقی را کاهش دهند و بیش از 60 درصد می‌توانند تمام استفاده را متوقف کنند.

نتایج این مطالعه می تواند برای بیماران مبتلا به آسم شدید با به حداقل رساندن یا حذف عوارض ناخوشایند و اغلب جدی استروئیدهای استنشاقی تحول آفرین باشد. اینها شامل پوکی استخوان است که منجر به افزایش خطر شکستگی، دیابت و آب مروارید می شود.

تاثیر جهانی آسم

آسم یکی از شایع ترین بیماری های تنفسی در سراسر جهان است – تقریباً 300 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد – و حدود 3 تا 5 درصد از آنها آسم شدید دارند. این منجر به علائم روزانه تنگی نفس، تنگی قفسه سینه و سرفه، همراه با حملات مکرر آسم می شود که نیاز به بستری مکرر در بیمارستان دارند.

مطالعه SHAMAL توسط پروفسور دیوید جکسون، رئیس مرکز آسم شدید در گای و سنت توماس و پروفسور پزشکی تنفسی در کینگز کالج لندن رهبری شد.

پروفسور جکسون گفت: «درمان‌های بیولوژیکی مانند بنرالیزوماب از بسیاری جهات مراقبت‌های شدید آسم را متحول کرده است و نتایج این مطالعه برای اولین بار نشان می‌دهد که می‌توان از آسیب‌های مربوط به استروئید برای اکثر بیمارانی که از این درمان استفاده می‌کنند اجتناب کرد.»

درک Benralizumab

خداحافظ استروئیدهای استنشاقی: پیشرفت بزرگ برای درمان آسم شدید
خداحافظ استروئیدهای استنشاقی: پیشرفت بزرگ برای درمان آسم شدید

Benralizumab یک درمان بیولوژیک است که تعداد سلول های التهابی به نام ائوزینوفیل را کاهش می دهد. این در تعداد غیرطبیعی در راه هوایی بیماران مبتلا به آسم شدید تولید می شود و نقش مهمی در ایجاد حملات آسم دارد. Benralizumab هر چهار تا هشت هفته یکبار تزریق می شود و در مراکز تخصصی آسم NHS موجود است.

مطالعه SHAMAL در 22 سایت در چهار کشور – انگلستان، فرانسه، ایتالیا و آلمان- انجام شد.

208 بیمار به طور تصادفی تقسیم شدند تا استروئید استنشاقی با دوز بالا را با مقادیر مختلف در طی 32 هفته کاهش دهند و پس از آن یک دوره نگهداری 16 هفته ای انجام شد. تقریباً 90٪ از بیماران هیچ تشدید علائم آسم را تجربه نکردند و در طول مطالعه 48 هفته ای هیچ تشدید نداشتند.

مطالعات مشابه SHAMAL قبل از ارائه توصیه‌های قطعی در مورد ایمنی و اثربخشی کاهش یا حذف استفاده از استروئید با دوز بالا با سایر درمان‌های بیولوژیکی ضروری است.

خداحافظ استروئیدهای استنشاقی: پیشرفت بزرگ برای درمان آسم شدید

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا