فیزیک کوانتوم

جهش کوانتومی در گرافیت: راه ابررسانایی را روشن می کند

جهش کوانتومی در گرافیت: راه ابررسانایی را روشن می کند -پیشرفت‌ها در طیف‌سنجی آتوثانیه‌ای اشعه ایکس نرم توسط محققان ICFO، تجزیه و تحلیل مواد را، به‌ویژه در مطالعه برهم‌کنش‌های ماده نور و دینامیک‌های بدن، با پیامدهای امیدوارکننده‌ای برای کاربردهای فناوری آینده تغییر داده است.

طیف‌سنجی جذب اشعه ایکس یک تکنیک انتخابی عنصر و حساس به حالت الکترونیکی است که یکی از پرکاربردترین تکنیک‌های تحلیلی برای مطالعه ترکیب مواد یا مواد است.

 تا همین اواخر، این روش به اسکن طول موج سخت نیاز داشت و وضوح زمانی فوق‌العاده سریع برای مطالعه دینامیک الکترونیکی ارائه نمی‌داد.

طی دهه گذشته، گروه Attoscience و Ultrafast Optics در ICFO le، توسط پروفسور ICREA در ICFO Jens Biegert h، طیف‌سنجی جذبی اشعه ایکس نرم آتوثانیه را به یک ابزار تحلیلی جدید بدون نیاز به اسکن و با زمانی آتوثانیه توسعه داده است. وضوح.

پیشرفت در طیف سنجی اشعه ایکس نرم آتو ثانیه

پالس های پرتو ایکس نرم آتوثانیه با مدت زمان بین 23 تا 165 و پهنای باند پرتو ایکس نرم منسجم از 120 تا 600 eV [3] امکان بازجویی از کل ساختار الکترونیکی یک ماده را به یکباره فراهم می کند.

ترکیبی از وضوح زمانی برای تشخیص حرکت الکترونیکی در زمان واقعی و پهنای باند منسجمی که در جایی که تغییر اتفاق می‌افتد، یک ابزار کاملاً جدید و قدرتمند برای فیزیک و شیمی حالت جامد فراهم می‌کند.

قرار دادن گرافیت در معرض یک پالس لیزری مادون قرمز میانی فوق‌کوتاه، فاز هیبریدی ماده نور بسیار رسانایی را القا می‌کند زیرا الکترون‌های برانگیخته نوری به شدت به فونون‌های نوری منسجم متصل می‌شوند.

 مشاهدات چنین حالت چند جسمی با رانش نوری قوی با مطالعه طول عمر حالت های الکترونیکی برانگیخته با یک پالس آتوثانیه ای نرم اشعه ایکس امکان پذیر می شود.

یکی از اساسی ترین فرآیندها تعامل نور با ماده است، به عنوان مثال، درک چگونگی برداشت انرژی خورشیدی در گیاهان یا اینکه چگونه یک سلول خورشیدی نور خورشید را به الکتریسیته تبدیل می کند.

یکی از جنبه های اساسی علم مواد، چشم انداز تغییر حالت کوانتومی یا عملکرد یک ماده یا ماده با نور است.

 چنین تحقیقاتی در مورد پویایی چند جسمی مواد به چالش‌های اصلی در فیزیک معاصر می‌پردازد، از جمله اینکه چه چیزی باعث انتقال فاز کوانتومی می‌شود یا اینکه چگونه خواص مواد از برهمکنش‌های میکروسکوپی ناشی می‌شوند.

مطالعه اخیر توسط محققان ICFO

جهش کوانتومی در گرافیت: راه ابررسانایی را روشن می کند

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا