فناوری

توسعه فناوری چاپ انتقال انتخابی برای میکرو ال ای دی ها

توسعه فناوری چاپ انتقال انتخابی برای میکرو ال ای دی ها – یک تیم تحقیقاتی KAIST به رهبری پروفسور Keon Jae Lee چاپ انتقالی تعداد زیادی از تراشه های نیمه هادی معدنی با اندازه میکرو را از طریق مدولاسیون انتخابی نیروی میکرو خلاء نشان داده است.

این تحقیق با عنوان “چاپ انتقال انتخابی جهانی از طریق نیروی میکرو خلاء”

توسعه فناوری چاپ انتقال انتخابی برای میکرو ال ای دی ها
توسعه فناوری چاپ انتقال انتخابی برای میکرو ال ای دی ها

MicroLED ها یک منبع نور برای نمایشگرهای نسل بعدی هستند که از تراشه های LED غیر آلی با اندازه کمتر از 100 میکرومتر استفاده می کنند.

میکرو ال ای دی ها به دلیل داشتن ویژگی های الکتریکی/نوری برتر، قابلیت اطمینان و پایداری در مقایسه با نمایشگرهای معمولی مانند LCD، OLED و QD.

برای تجاری سازی میکرو ال ای دی ها، فناوری چاپ انتقالی برای چیدمان مجدد قالب های میکرو ال ای دی از بستر رشد به زیر نهایی با چیدمان دلخواه و دقیق ضروری است. هم ترازی.

با این حال، روش‌های انتقال قبلی هنوز با چالش‌های زیادی مانند نیاز به چسب‌های اضافی، ناهماهنگی، بازده انتقال پایین و آسیب تراشه مواجه هستند.

تیم تحقیقاتی پروفسور لی یک فناوری چاپ انتقال انتخابی با کمک میکرو خلاء (μVAST) را برای انتقال تعداد زیادی تراشه microLED با تنظیم نیروی مکش میکرو خلاء ایجاد کرده است.

فناوری کلیدی بر روش اچینگ القا شده با لیزر (LIE) برای تشکیل آرایه‌های ریز حفره‌ای به اندازه 20 میکرومتر با نسبت تصویر بالا بر روی بسترهای شیشه‌ای با سرعت ساخت تا 7000 سوراخ در ثانیه متکی است.

شیشه حفر شده LIE به کانال های خلاء متصل می شود و نیروی میکرو خلاء را در آرایه های سوراخ مورد نظر کنترل می کند تا به طور انتخابی میکروLED ها را گرفته و رها کند.

چاپ انتقالی به کمک میکرو خلاء قابلیت تعویض چسبندگی بالاتری را در مقایسه با روش‌های انتقال قبلی انجام می‌دهد و امکان مونتاژ نیمه‌هادی‌های کوچک با مواد، اندازه‌ها، شکل‌ها و ضخامت‌های مختلف را بر روی بسترهای دلخواه با بازده انتقال بالا فراهم می‌کند.

پروفسور لی گفت: “انتقال به کمک میکرو خلاء ابزار جالبی برای ادغام انتخابی در مقیاس بزرگ از نیمه هادی های معدنی با کارایی بالا در مقیاس میکرو فراهم می کند.”

در حال حاضر، ما در حال بررسی انتقال چاپ تراشه‌های microLED تجاری با یک سیستم اجکتور برای تجاری‌سازی نمایشگرهای نسل بعدی (تلویزیون‌های صفحه بزرگ، دستگاه‌های انعطاف‌پذیر/کشش‌پذیر) هستیم. و پچ های فتوتراپی پوشیدنی.”

منبع

توسعه فناوری چاپ انتقال انتخابی برای میکرو ال ای دی ها

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا