شیمی برای کودکان

تجهیزات آزمایشگاه شیمی – شیمی برای بچه ها

علم برای کودکان

تجهیزات آزمایشگاه شیمی – شیمی برای بچه ها / تجهیزات آزمایشگاهی ابزار ضروری برای انجام آزمایشات شیمی هستند.

 “یک ابزار مفید، یک مرد خوش دست را می سازد.

” تکمیل تجهیزات آزمایشگاهی به طور مستقیم بر موفقیت یا شکست یک آزمایش تأثیر می گذارد.

 بر اساس اهداف آزمایشی مختلف، کاربران باید روش‌های آزمایش مختلف و تجهیزات آزمایشگاهی شیمی مختلف را انتخاب کنند.

 بنابراین لازم است که درک کلی از تجهیزات آزمایشگاهی رایج شیمی داشته باشیم تا بتوانیم استفاده صحیح از آن را درک کنیم و انواع آزمایشات شیمی را کامل کنیم.

کاسه – بشر ظرفی شیشه ای با کف صاف و دهانه کوچک برای ریختن است. در آزمایشگاه شیمی برای مخلوط کردن، گرم کردن و هم زدن مایعات استفاده می شود. کاسه ها در اندازه های مختلف هستند و به شکل یک استوانه هستند.لیوان های آزمایشگاهی شیمی لیوان
مشعل Bunsen – مشعل Bunsen یک لوله فلزی است که از گازهایی مانند متان، پروپان یا بوتان شعله تولید می کند. در آزمایشگاه برای گرم کردن و استریل کردن استفاده می شود. مشعل بونسن به افتخار شیمیدان آلمانی رابرت بونسن نامگذاری شده است.
چراغ بنزن

بوته – بوته ها ظروفی هستند که برای گرم کردن مواد در دماهای بسیار بالا استفاده می شوند. آنها به طور کلی از موادی مانند چینی، نیکل و آلومینا ساخته می شوند.

فلاسک ارلن – این یک نوع فلاسک شیمی با بدنه مخروطی شکل، گردن استوانه ای شکل و کف صاف است. معمولاً دارای علائم اندازه گیری در کناره است. شبیه بشر است اما بدنه ای مخروطی دارد. شکل مخروطی تلفات ناشی از تبخیر را کاهش می دهد و به جلوگیری از ریختن مایع در هنگام هم زدن کمک می کند.
تنگ مخروطی ازمایشگاه
قیف – قیف لوله ای با دهانه پهن است که به ریختن مواد در ظرف بدون ریختن کمک می کند. در یک آزمایشگاه شیمی، قیف ها اغلب همراه با فیلترها برای جداسازی مخلوط استفاده می شوند.
قیف و فلاسک
دستکش – پوشیدن دستکش های آزمایشگاهی برای محافظت از پوست در برابر مواد شیمیایی مهم است. همیشه به صحبت های معلم خود گوش دهید و هنگام انجام آزمایش ها حتما دستکش بپوشید.
همیشه دستکش بپوشید
عینک – عینک هنگام انجام آزمایش از هر نوع بسیار مهم است. آنها می توانند مواد شیمیایی خطرناک و سایر مواد را از آسیب رساندن به چشم شما محافظت کنند. همیشه در آزمایشگاه از عینک خود استفاده کنید!
همیشه از عینک استفاده کنید
سیلندر مدرج – یک استوانه لاغر بلند که برای اندازه گیری حجم استفاده می شود. به طور کلی روش دقیق تری برای اندازه گیری حجم نسبت به یک فنجان یا فلاسک معمولی است.
استوانه مدرج
هاون و هاون – هاون و هاون برای خرد کردن و آسیاب کردن مواد جامد به صورت پودر استفاده می شود. هاون یک کاسه و هاون یک ابزار کوچک چماق شکل است. آنها معمولاً از سرامیک یا سنگ ساخته می شوند.
هاون و هاون
پیپت – یک لوله شیشه ای باریک که برای انتقال مایعات از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود. گاهی اوقات از پیپت برای اندازه گیری استفاده می شود. دقت پیپت های مختلف بسیار متفاوت است.
پیپت

اسکوپولا – اسکوپولا یک ظرف فلزی از نوع کاردک است که برای جمع آوری مواد جامد مانند پودر در آزمایشگاه شیمی استفاده می شود.

میله همزن – یک میله شیشه ای جامد باریک که در شیمی برای مخلوط کردن مواد شیمیایی و مایعات استفاده می شود.

 یک میله همزن معمولاً به اندازه یک نی بلند است و انتهای آن گرد است.

لوله آزمایش – لوله آزمایش یک لوله شیشه ای یا پلاستیکی است که برای نگهداری، مخلوط کردن و گرم کردن مقادیر کمی از مواد شیمیایی مایع استفاده می شود. لوله‌های آزمایش معمولاً دارای قسمت بالایی برای کمک به ریختن هستند. آنها در اندازه های مختلف هستند.

نگهدارنده لوله آزمایش – پایه ای که برای نگهداری چندین لوله آزمایش ساخته شده است.

برس لوله آزمایش – برس طراحی شده برای کمک به تمیز کردن لوله های آزمایش.

گیره های لوله آزمایش – گیره هایی که لوله های آزمایش را در حین استفاده از آنها برای گرم کردن مواد شیمیایی در طول آزمایش آزمایشگاهی نگه می دارند.

لوله های آزمایش در نگهدارنده

دماسنج – وسیله ای است که برای اندازه گیری دمای یک ماده استفاده می شود.

مثلث – مثلثی ساخته شده از لوله های سفالی و سیم که می تواند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کند. اغلب برای نگهداری بوته استفاده می شود.

گاز سیمی – گاز سیمی برای پشتیبانی از یک فنجان یا فلاسک هنگام گرم کردن استفاده می شود. گاز سیمی به پخش یکنواخت گرما کمک می کند.

تجهیزات آزمایشگاه شیمی – شیمی برای بچه ها
مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا