شهر نشینی

آیا می دانستید که برخی افراد از پله برقی می ترسند؟ به آن "اسکالافوبیا" می گویند

شاید بتوان آن را با کسانی که در فکر سوار شدن به هواپیما عرق سرد می ریزند، علیرغم هزاران سفر ایمن هر سال، قابل مقایسه باشد.

با این حال، دقیقاً مانند اینکه هوا هراسی خیل عظیمی از گردشگران و افراد تجاری را که در سرتاسر جهان پرواز می‌کنند متوقف نمی‌کند، اسکالافوبیا نیز مانع از آن نمی‌شود که میلیون‌ها نفر از این پله‌های مکانیکی هر روز – در مراکز خرید، ایستگاه‌های حمل‌ونقل، حتی گالری‌های هنری – سوار شوند.

مقاومت در برابر راحتی غلبه بر جاذبه بدون حتی شکستن عرق سخت است.

پله برقی با ریتم آهسته و پیوسته خود یکی از قابل پیش بینی ترین چیزها در این دنیای غیرقابل پیش بینی است.

قدم بردار، پیاده شو، تکرار کن! این شگفتی‌های فولادی حمل‌ونقل بیش از یک قرن است که وجود دارند و میلیاردها نفر را به مقصد می‌رسانند، طبقات بالاتر، خطوط مترو عمیق‌تر، همه با لطف و قابلیت اطمینانی که چشمگیر است.

بنابراین در صورتی که شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که از اسکالافوبیا رنج می برند، ما نکاتی در مورد استفاده ایمن از پله برقی ارائه کرده ایم که امیدواریم به شما در برداشتن اولین قدم کمک کند.

بیماری عجیب اسکالافوبیا

مثلث ایمنی پله برقی

چه چیزی مسافران را در پله برقی و پیاده روی های متحرک ایمن نگه می دارد؟

خوب، سه عنصر کلیدی برای ایمنی پله برقی وجود دارد: طراحی، نگهداری و رفتار کاربر . در TK Elevator ، ما بیشتر کار خود را بر روی دو سنگ بنای اولیه این به اصطلاح مثلث ایمنی پله برقی متمرکز می کنیم .

یعنی ما آسانسورهای خود را طراحی و نگهداری می کنیم تا ایمنی عالی را تضمین کنیم. ما همچنین ابزارهایی برای آموزش مسافران در مورد نحوه استفاده ایمن از پله برقی داریم! بیشتر در مورد آن پایین تر.

سه عامل ایمنی پله برقی

ایمنی پله برقی: طراحی

پله برقی در همه جا وجود دارد و هر روز میلیاردها نفر از آن استفاده می کنند. بدون آنها، خطوط عظیمی برای آسانسور وجود خواهد داشت.

به عنوان یک قانون کلی، ترک آسانسور برای افرادی که واقعاً نمی توانند از پله برقی استفاده کنند، مهم است.

از آنجایی که پله برقی ها بسیار رایج هستند، باید با استانداردهای ایمنی فوق العاده سختگیرانه مطابقت داشته باشند.

خوشبختانه، کارکنان TK Elevator همچنین از تخصص ایمنی خود برای منافع بیشتر استفاده می کنند، زیرا بسیاری از آنها در توسعه کدهای ایمنی در سراسر جهان مانند ایالات متحده آمریکا، چین و اتحادیه اروپا مشارکت دارند.

کاری که آنها انجام می دهند به اطمینان از ایمنی همه پله برقی ها و پیاده روی های متحرک کمک می کند، مهم نیست که چه کسی آنها را ساخته است.

به گفته Elena González Ruibal، مدیر چرخه عمر محصول جهانی برای پله برقی ها در TK Elevator: «کدهای ایمنی استاندارد در حال حاضر ایمنی عالی مسافران را تضمین می کنند، اما TK Elevator اغلب فراتر از کد است.

ما دائماً در حال توسعه فناوری‌ها و دستگاه‌های ایمنی جدید هستیم که سطح بالاتری از تضمین ایمنی را اضافه می‌کنند.

این به ما این امکان را می دهد که یک قدم جلوتر از الزامات استاندارد باشیم و حداکثر ایمنی مسافران را تضمین کنیم.

بیماری عجیب اسکالافوبیا

ایمنی پله برقی: تعمیر و نگهداری

تعمیر و نگهداری و بازرسی پله برقی برای اطمینان از ایمنی بسیار مهم است، دقیقاً مانند معاینات معمول سلامت بدن ما. تکنسین های واجد شرایط ما در TK Elevator به طور معمول پله برقی های ما و سایر سازندگان را سرویس می کنند و یک اسکن بهداشتی کامل از نرده ها تا پله ها، از سیستم های درایو گرفته تا دستگاه های ایمنی انجام می دهند.

تعمیر و نگهداری منظم به شناسایی مشکلات احتمالی در مراحل اولیه کمک می کند و از تبدیل شدن سکسکه های جزئی به نقص های بزرگ جلوگیری می کند.

در TK Elevator، ما معتقدیم که تکنسین های ما قهرمانانی هستند که تضمین می کنند رقص بین انسان و ماشین بدون هیچ اشتباهی ادامه می یابد.

فراتر از کار تعمیر و نگهداری و بازرسی خود، پله برقی ها تحت بازرسی های دوره ای توسط تنظیم کننده های ایمنی مستقل قرار می گیرند که به دقت هر جزء را بررسی می کنند تا تأیید کنند که تمام استانداردهای ایمنی لازم را برآورده می کند.

اگرچه جزئیات و دفعات چنین بازرسی‌ها می‌تواند در کشورهای مختلف متفاوت باشد، اما این بررسی‌های منظم کمک می‌کند تا پله‌های برقی ایمن، قابل اعتماد و آماده جابه‌جایی میلیون‌ها نفر در سفرهای عمودی خود در روز باشند.

ایمنی پله برقی: رفتار کاربر

نمی توان نقش حیاتی ای را که رفتار معقول کاربر در ایمنی پله برقی ایفا می کند دست کم گرفت. علیرغم سخت کوشی طراحان محصول، خدمه تعمیر و نگهداری و بازرسان ایمنی، این سواران هستند که حرف آخر را در مورد چگونگی ایمن بودن سفر با پله برقی می گویند.

پیروی از دستورالعمل های ساده مانند آنچه در زیر ارائه شده است می تواند دنیای متفاوتی را ایجاد کند.

نحوه ایستادن، لباسی که می پوشید و چگونه عمل می کنید همیشه تأثیر زیادی بر ایمنی دارد.

همچنین رعایت علائم محلی در مورد عدم آوردن کالسکه یا چمدان های بزرگ به پله برقی بسیار مهم است.

بنابراین در حالی که پله برقی وظیفه خود را با حرکت بدون زحمت ما از یک سطح به سطح دیگر انجام می دهد، اقدامات آگاهانه ما در نهایت تضمین می کند که ما و همسوارانمان سالم به بالا (یا پایین) می رسیم.

و به همین دلیل است که ما در TK Elevator متعهد به افزایش آگاهی در مورد استفاده ایمن از پله برقی در بین مسافران هستیم.

و به دوستان عزیزمان که دچار اسکالافوبیا هستند، دفعه بعد که در مقابل پله برقی قرار گرفتید، نفس عمیقی بکشید و قدم بردارید. بدانید که کارشناسان بی‌شماری سهم خود را برای اطمینان از ایمنی شما انجام داده‌اند.

از سفر لذت ببرید، از نبوغ انسان شگفت زده شوید و با این واقعیت آرامش داشته باشید که شما یکی از میلیون ها مسافری هستید که هر روز از سواری ایمن با پله برقی لذت می برند.

و فراموش نکنید که به این نکات برای ایمنی پله برقی پایبند باشید!

بیماری عجیب اسکالافوبیا

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا