ذهن و خلق و خو

بیشتر صحبت کن، کمتر پیام بده

 همانطور که بسیاری از والدین ما گفته اند، “به خاطر آن تلفن لعنتی است”، این بیانیه سرزنش کننده حقیقت دارد. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند برای کمک به اجتماعی شدن ما استفاده شوند، اما فقط از جنبه رسانه‌ای و نه از دیدگاه بین‌فردی.

 برای آنچه ارزش دارد، استفاده از رسانه های اجتماعی می تواند برای بهبود مهارت های ما مورد استفاده قرار گیرد.

 با این حال، خطرات ناشی از یادگیری نحوه تعامل با دیگران در موقعیت‌ها و سناریوهای خاص همیشه از طریق دستگاه‌هایی که در اختیار داریم قابل آموزش نیست. 

خواه به عنوان یک حواس پرتی، اعتیاد یا وسواس در نظر گرفته شود، مقدار زمانی که صرف فناوری می شود نه تنها فرصتی برای کاهش مهارت های اجتماعی دارد، بلکه فقط آنها را در زمانی که افرادی که ممکن است نیاز به بهبود مهارت های اجتماعی در سناریوها داشته باشند، توسعه دهد.

مانند مصاحبه، شبکه سازی و تعامل مشترک با افراد دیگر. علاوه بر این، فناوری همچنین می‌تواند منابع و ابزارهای مختلفی را برای کمک به افراد در بهبود مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی خود ارائه دهد.

 اپلیکیشن‌ها، دوره‌های آنلاین و جوامع مجازی متعددی برای آموزش و تقویت این مهارت‌ها اختصاص داده شده‌اند. با استفاده از فناوری به شیوه ای سازنده، افراد می توانند فعالانه در جهت بهبود تعاملات اجتماعی خود تلاش کنند.

خطرات ناشی از یادگیری نحوه تعامل با دیگران در موقعیت‌ها و سناریوهای خاص همیشه از طریق دستگاه‌هایی که در اختیار داریم قابل آموزش نیست. 
خطرات ناشی از یادگیری نحوه تعامل با دیگران در موقعیت‌ها و سناریوهای خاص همیشه از طریق دستگاه‌هایی که در اختیار داریم قابل آموزش نیست. 

با توجه به آنچه گفته شد، استفاده بیش از حد از فناوری می تواند منجر به فقدان تعاملات چهره به چهره و کاهش فرصت های افراد برای تمرین و توسعه مهارت های اجتماعی خود در سناریوهای زندگی واقعی شود.

 صرف زمان بیش از حد برای فناوری می تواند منجر به انزوا و قرار گرفتن محدود در موقعیت های مختلف اجتماعی شود.

 این می‌تواند باعث فقدان رشدی مهارت‌های اجتماعی مهم مانند همدلی، گوش دادن فعال و ارتباط غیرکلامی شود.

  1. اگر لازم نیست، آن را حذف کنید : برای کسانی که مستعد جمع‌آوری و داشتن انواع برنامه‌های بلااستفاده هستند. بهترین راه برای بهبود مدت زمان صرف نشده این است که برنامه‌ها یا داده‌های استفاده‌نشده را از بین ببرید تا دلیل کمتری برای بررسی یا بودن در دستگاه‌های تکنولوژیکی خود داشته باشید. به طور قابل توجهی، کسانی که زمان زیادی را روی تلفن خود می گذرانند باید رویکرد حداقلی تری برای ذخیره سازی برنامه های خود داشته باشند. به جای تلاش برای استفاده از بوقلمون های سرد، ممکن است تنظیم زمان آنها با یافتن تعادلی بین کاهش یک طرف مقیاس کتابخانه از آنچه که توسط خود کاربران مورد نیاز نیست یا استفاده نمی شود، آسان تر کند.
  2. شکاف بین شبکه های اجتماعی و رسانه ها را پر کنید: به جای اینکه اجازه دهید رسانه های اجتماعی مانعی بین افرادی که از آن استفاده می کنند ایجاد کنند. اجازه دهید به پلی برای شکاف بین صفحه نمایش و تعامل چهره به چهره تبدیل شود. به جای اینکه فقط به گروه ها و افراد آنلاین اجازه دهید از طریق رسانه های اجتماعی با یکدیگر تماس بگیرند، از این فرصت برای ایجاد برنامه ها، شرکت در رویدادها و تعامل فراتر از محدودیت های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. به طور کلی، کلید این است که از رسانه های اجتماعی به عنوان وسیله ای برای تسهیل تعاملات زندگی واقعی استفاده کنیم، نه اینکه اجازه دهیم آن ها جایگزینی برای آنها شوند. افراد را تشویق کنید تا از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای سازماندهی جلسات، گردهمایی ها یا فعالیت هایی با افراد همفکر خود استفاده کنند. این می تواند به پر کردن شکاف بین دنیای مجازی و فیزیکی کمک کند و به افراد امکان می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و روابط عمیق تری را فراتر از صفحه نمایش ایجاد کنند .
  3. یافتن یک رسانه شاد از طریق رسانه ها

در شرایطی که ممکن است دشوار باشد، آیا رسانه‌های اجتماعی مکانی خطرناک برای کسانی است که از نظر ذهنی به اندازه کافی قوی نیستند تا منفی‌ها و عوارض ناشی از پیمایش تصویر دیگران از زندگی عالی را تحمل کنند؟

 که می تواند برای آن احساس تنهایی و قطع ارتباط با روابط واقعی مضر باشد.

 با توجه به آن، رسانه های اجتماعی باید منعکس کننده باشند یا چشم انداز مشتاقانه ای نسبت به آنچه که هدفشان دستیابی، به دست آوردن یا داشتن است داشته باشد.

 تقریباً مثل اینکه خود را با افراد مثبت احاطه کرده اید، رسانه های اجتماعی می توانند برای ایجاد یک اتاق پژواک مثبت استفاده شوند که تأثیر منفی بر طرز فکر دیگران نداشته باشد.

بیشتر صحبت کن، کمتر پیام بده
بیشتر صحبت کن، کمتر پیام بده

اعتبار: Pixabay

مطالعه ای که توسط دکتر جی رایان فولر گزارش شد نشان داد که 75 درصد از نوجوانان تلفن همراه دارند و 25 درصد از آنها برای شبکه های اجتماعی، 54 درصد برای پیامک و 24 درصد برای پیام رسانی فوری استفاده می کنند.

 با افزایش این افزایش، رشد این اعداد می تواند به طور بالقوه برای کسانی که از تعامل رو در رو خودداری می کنند آسیب زا باشد.

 در چیزی که ممکن است بی ضرر به نظر برسد، پیامدهای درونی در نحوه ایجاد تأثیر منفی فناوری بر مهارت های اجتماعی تنها در صورتی بدتر می شود که تغییرات به نحوی برای تعادل بهتر ایجاد نشود.

در نتیجه، برای افراد مهم است که تعادلی بین تعاملات اجتماعی مجازی و واقعی پیدا کنند و فعالانه به دنبال فرصت هایی برای تعامل با دیگران باشند.

 با انجام این کار، آنها می توانند روابط معنادار ایجاد و حفظ کنند، مهارت های اجتماعی ضروری را توسعه دهند و زندگی کامل و رضایت بخشی داشته باشند.

بیشتر صحبت کن، کمتر پیام بده

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا