تغذیه

برای فراموشی خیلی خوبه!

 1. برای فراموشی خیلی خوبه! – یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای جلوگیری از فراموشی که گاهی اوقات ما را در شرایط بسیار سختی قرار می دهد، انجام دهیم، این است؛ یک عادت غذایی خوب داشته باشید! “البته، هیچ قرص جادویی یا غذای شگفت انگیزی وجود ندارد که ذهن را تیز کند.
 2. مهمترین چیزی که برای داشتن حافظه قوی باید در نظر گرفت، پیروی از یک الگوی تغذیه سالم است.
 3.  این مدل تغذیه باید شامل سبزیجات و میوه ها باشد. باید از روغن زیتون و دانه های روغنی مانند گردو، بادام و فندق به عنوان منابع چربی سالم تشکیل شود.
 4.  منبع پروتئین باید شامل تخم مرغ، ماهی چرب حاوی امگا 3 و حبوبات حاوی پروتئین گیاهی باشد.
 5.  در نتیجه مطالعات انجام شده؛ در مقایسه با سایر مدل های تغذیه ای مشخص شده است که این نوع از مدل تغذیه باعث تقویت عملکردهای ذهنی و همچنین محافظت از قلب و رگ های خونی می شود.
 6. پس برای داشتن حافظه ای قوی کدام غذاها را نباید از سفره حذف کرد؟
 7. ماهی روغنی! ماهی های روغنی مانند سالمون، آنچوی، ساردین و باس دریایی سرشار از منابع امگا 3 هستند که یک چربی غیراشباع سالم است.
 8.  در مطالعات انجام شده؛ پروتئینی به نام بتا آمیلوئید که به خوشه های مغزی در بیماران آلزایمر آسیب می زند، در افرادی که با امگا 3 تغذیه می کنند، سطح خون پایینی دارد.
 9.  ماهی که دارای محتوای بالایی از امگا 3 است همچنین منبع DHA است که در ناحیه خاکستری مغز یافت می شود و برای غشای سلول های مغز حیاتی است.
 10.  اسیدهای چرب امگا 3، به ویژه DHA، ارتباط بین سلول های مغز را افزایش می دهد. به لطف این ویژگی می تواند از فراموشی، زوال عقل و سایر مشکلات و بیماری های عصبی محافظت کند و حافظه را تقویت کند.
 11.  یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی، با بیان اینکه در برابر فراموشی باید حداقل دو بار در هفته ماهی مصرف کنیم، گفت: با این حال، مطمئن شوید که ماهی دارای جیوه کم باشد. ماهی های بزرگ و قدیمی مانند کوسه، شاه خال مخالی، پایک، اره ماهی و ماهی تن ممکن است حاوی جیوه بیشتری باشند.
 12. تخمه کدو، انار …. گردو! آجیل از جمله منابع خوب پروتئین و چربی های سالم است. در این میان آمده است که گردو در تقویت حافظه بسیار موثر است.
 13.  در مطالعه ای که در UCLA (دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس) در سال 2015 انجام شد؛ مصرف کافی و متعادل گردو؛ مشخص شده است که باعث افزایش موفقیت در آزمون شناختی می شود که تعیین کننده موفقیت در موقعیت هایی مانند یادگیری، به خاطر سپردن، دریافت هشدار، برقراری ارتباط، تنظیم احساسات و تصمیم گیری است.
 14.  گردو همچنین حاوی ویتامین E، به عبارت دیگر آلفا توکوفرول است. عملکرد کم حافظه در افرادی که ویتامین E پایینی دارند شناسایی شده است. بنابراین مراقب باشید روزی ۳ عدد گردو کامل مصرف کنید.
برای فراموشی خیلی خوبه!

منبع

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا