اینترنت اشیاتسلیحاتفناوریهوش مصنوعی

با هوش مصنوعی، جنگ های آینده هرگز مانند امروز نخواهند بود

اتحادیه بین‌المللی مخابرات، هوش مصنوعی را مجموعه‌ای از رشته‌ها و روش‌ها تعریف می‌کند (و همچنین) فن‌آوری‌ها و تکنیک‌هایی که (1) خودآموزی را امکان‌پذیر می‌کند و (2) برای تکمیل ویژگی‌های سنتی انسان استفاده می‌شود .

 به عبارت دیگر، یک شبکه کامپیوتری را به یاد می آورد که می تواند جایگزین انسانی شود که در حال انجام تحقیق، هوش، تجزیه و تحلیل داده ها و غیره است . بحث اصلی را بیشتر خواهد آورد.

ظهور سریع و ناگهانی هوش مصنوعی در ماه های اخیر نماد دوره جدیدی در تاریخ بشریت بوده است.

 پس از ظهور ChatGPT و سایر ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، کارهایی که مردم معمولاً ساعت‌ها را صرف آن‌ها می‌کنند، اکنون می‌توانند در چند دقیقه انجام شوند که باعث افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در زمان گرانبها می‌شود.

با این وجود، کارشناسان نظامی استدلال می کنند که در دنیای مدرن، پر از جنگ و درگیری های بین ایالتی، هوش مصنوعی ممکن است بیشتر منجر به مشکلات بیشتری شود. در این رابطه به انقلاب نظامی موسوم به هوش مصنوعی اشاره می کنند .

 اما انقلاب هوش مصنوعی چیست؟ به طور خلاصه، این یک تغییر قابل توجه در هدایت جنگ با دخالت کمتر مردم است.

با این حال، قبل از بررسی پیامدهای احتمالی هوش مصنوعی در ارتش، ارزش توجه ویژه ای به انقلاب های نظامی رخ داده در گذشته دارد، که برای درک بیشتر ماهیت ویرانگر هوش مصنوعی حیاتی است.

در رابطه با همین موضوع، آقای اندرو اف. کرپینیویچ، که اکنون تحلیلگر سیاست دفاعی و از اعضای ارشد مرکز ارزیابی های استراتژیک و بودجه است، این تحقیق را انجام داد و دوره های اصلی تاریخ را که انقلاب های نظامی رخ داد، شناسایی کرد. .

آقای کرپینیویچ ده انقلاب را به یاد می آورد . اما ما به سه مورد نگاه خواهیم کرد که زمینه ای اساسی برای درک مفهوم انقلاب نظامی فراهم می کند .

انقلاب توپخانه

این انقلاب در قرن چهاردهم و پانزدهم اتفاق افتاد. زمانی که ایالت ها پتانسیل عظیم توپخانه را برای پیروزی در نبردها با تضعیف دفاع مخالفان آزاد کردند، منجر به افزایش چشمگیر سرمایه گذاری در این نوع تسلیحات شد.

 در نتیجه، شخصیت جنگ به طور چشمگیری تغییر کرد، زیرا همه شروع به تکیه بر توپخانه به عنوان یک مزیت تعیین کننده کردند.

انقلاب بادبان و شات

به طور خلاصه، پس از انقلاب توپخانه، با ظهور کشتی‌های بادبانی که جایگزین کشتی‌های پارودار شدند، تحول بزرگی در جنگ در دریا رخ داد.

 در نهایت به قدرت های دریایی اجازه داد تا از دستاوردهای توسعه توپخانه در دریا بهره برداری کنند. به این ترتیب، تمرکز جنگ از قاره به اقیانوس منتقل شد.

با هوش مصنوعی، جنگ های آینده هرگز مانند امروز نخواهند بود

انقلاب هسته ای

این درخشان ترین مثال است، زیرا توسعه سلاح های هسته ای به طور قابل توجهی کل ساختار امنیت بین المللی را تغییر داد.

 درک مرگ آنی، طرز تفکر دولت ها را در مورد جنگ تغییر داد و آنها را مجبور کرد که وضعیت نظامی خود را تطبیق دهند.

 این امر منجر به تعدیل بودجه نظامی ایالت ها و ظهور مفاهیم استراتژیک جدید، به عنوان مثال، بازدارندگی شد.

اما ویژگی های اصلی انقلاب مبتنی بر هوش مصنوعی چیست و چرا در مقایسه با موارد ذکر شده در بالا به طور قابل توجهی منحصر به فرد است؟

 قبل از هر چیز، اجازه دهید مؤلفه های اصلی انقلاب های نظامی گذشته را شناسایی کنیم. دو مورد وجود دارد: (1) انقلاب ها با هدف کارآمدی بیشتر هدایت شدند و (2) علیرغم هر تغییری که مردم با آن مواجه شدند، مرد هسته اصلی باقی ماند.

(1) به طور منطقی برای هوش مصنوعی قابل اجرا است. سیستم های تسلیحاتی خودمختار مبتنی بر هوش مصنوعی نمونه خوبی هستند.

 به طور کلی، آنها شبیه به جت های جنگنده هستند، اما برای کار با سیستم نیازی به انسان ندارند. در نهایت هزینه کمتری دارد و بهره برداری از آن آسان تر است و آن را به یک ابزار نظامی مطلوب تبدیل می کند.

به ترتیب، نمودار ارائه شده تمایل به افزایش اهمیت و سهم بازار نظامی هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه در دهه 2020 را نشان می دهد .

سهم بازار نظامی هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه در دهه 2020
سهم بازار نظامی هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه در دهه 2020

اما آنچه به طور استثنایی بحث برانگیز و منحصر به فرد است (2) است. در اینجا ایده اصلی این است که چرا انقلاب مبتنی بر هوش مصنوعی یک تغییر کاملاً متفاوت است که مردم تاکنون با آن روبرو بوده اند.

 از منظر نظامی، برای اولین بار در تاریخ، می توان افراد را جایگزین کرد .

 به عنوان مثال، نظامیان می توانند از هواپیماهای بدون سرنشین برای مشاهده یک قلمرو یا هدف قرار دادن یک شی بدون اپراتور انسانی استفاده کنند.

این همچنین هوش مصنوعی را از جنگ اطلاعاتی که ممکن است به ذهن شما خطور کند متمایز می کند. فناوری اطلاعات جایگزین انسان ها نشده است.

 این به یک ابزار همراه تبدیل شده است که مردم آن را در سیستم های تسلیحاتی موجود تعبیه می کنند.

 به عنوان مثال، ارتش هنوز هم از هواپیماهای نظامی با لینک های ماهواره ای برای ارتباط آسان تر و سریع تر استفاده می کند.

 در نهایت، کاری که هوش مصنوعی انجام می دهد این است که نقش افراد در فرآیندهای تصمیم گیری نظامی را به حداقل می رساند و ارزش زندگی انسان ها را بی ارزش می کند.

در واقع، یک جنگ سنتی همیشه در مورد مردمی بوده است که با یکدیگر می جنگند و باعث مرگ هزاران و میلیون ها نفر شده است.

 چنین تلفات قابل توجهی بر ذهن کسانی تأثیر می گذارد که تصمیم می گیرند مردم را به قبر اولیه بفرستند. صرف نظر از انقلاب نظامی، انسان ها همواره مسئولیت انتخاب بین مرگ و زندگی را بر عهده داشته اند.

 به طور قابل توجهی، این محدودیت اصلی برای راه اندازی جنگ بوده است.

با هوش مصنوعی، مبارزات آینده هرگز شبیه به هم نخواهند بود. رهبران نظامی دیگر جان یک سرباز را به خطر نمی اندازند. در عوض، ماشین هایی وجود خواهند داشت که با یکدیگر می جنگند.

 با این حال، این آینده حتی ترسناک تر است. در مورد مرگ ناخواسته جمعیت غیرنظامی چطور؟ اگر مردم نباشند در این مورد چه کسی پاسخگو است؟ آیا می توانید دستگاه را مقصر بدانید؟ لیست سوالات بی نهایت است و آنها مسائل اخلاقی را مطرح می کنند و خواستار مقررات خاصی در زمینه هوش مصنوعی در حوزه نظامی هستند.

با هوش مصنوعی، جنگ های آینده هرگز مانند امروز نخواهند بود

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
منبع
منبع
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا