از الف تا ی سلامتتغذیه

بازگشت سلامت مغز از طریق علم تغذیه

“بینش و پیامدها در پیری: نقش حیاتی تغذیه در سلامت مغز”، یک نشریه جدید از انجمن پیرشناسی آمریکا، انتخاب های تغذیه ای را بررسی می کند که نشان داده شده است که شناخت را بهبود می بخشد و خطر ابتلا به اختلالات شناختی و زوال عقل را در افراد مسن کاهش می دهد.

این نشریه می گوید که مصرف یک رژیم غذایی سالم یک استراتژی رفتاری است که می تواند به جلوگیری از ایجاد زوال عقل با افزایش سن افراد کمک کند.

همچنین در مورد نقش ویتامین ها و مواد معدنی در تغذیه و عملکرد مغز گزارش می دهد و بر نحوه اجرای مکالمات شخص محور در مورد تأثیر رژیم غذایی و تغذیه بر سلامت کلی، از جمله سلامت مغز تمرکز می کند.

به گفته کاترین پورتر استار، دکترا، RDN از دانشکده پزشکی دانشگاه دوک و مرکز پزشکی دورهام VA، استفاده از یک رویکرد شخص محور که گفتگوها در مورد تغذیه را با اهداف بیمار مرتبط می کند، یک استراتژی موثر برای شروع گفتگو در مورد رژیم غذایی و سلامتی است. یکی از اعضای هیئت علمی که بر توسعه نشریه نظارت داشت.

طرح موضوع رژیم غذایی و تغذیه می تواند چالش برانگیز باشد. من با سؤال از بیماران شروع می کنم که اهداف آنها چیست. این اهداف می تواند شامل اهداف فیزیکی مانند حفظ توده عضلانی، اهداف شناختی مانند حفظ حافظه و همچنین اهداف عملکردی مانند امکان سفر یا بازی با نوه ها باشد.

پیوند دادن اطلاعات در مورد تغذیه با کمک به بزرگسالان برای دستیابی به اهداف خود، یک استراتژی موثر برای تحریک انگیزه برای اعمال تغییرات سالم است.

مداخله رژیم غذایی مدیترانه-DASH برای تاخیر عصبی یا رژیم غذایی MIND، نمونه ای از یک الگوی غذایی است که با بهبود شناخت مرتبط است.

این الگوی غذایی بر مصرف سبزیجات (به ویژه سبزیجات برگ سبز)، آجیل، انواع توت ها، لوبیا، غلات کامل، ماهی، مرغ و روغن زیتون فوق بکر تمرکز دارد و در عین حال گوشت قرمز، گوشت های فرآوری شده، کره و مارگارین، پنیر معمولی، شیرینی ها را محدود می کند. و شیرینی و غذاهای سرخ شده.

افرادی که این الگوی غذایی را مصرف می‌کنند، از نظر توانایی‌های شناختی، 7.5 سال جوان‌تر هستند.

این نشریه شامل جزئیات بیشتری در مورد رژیم غذایی MIND و سایر الگوهای غذایی است که از تغذیه سالم حمایت می کند.

در حالت ایده آل، افراد می توانند تمام مواد مغذی لازم را از رژیم غذایی خود دریافت کنند. با این حال، خطر دریافت ناکافی ویتامین و مواد معدنی با افزایش سن افزایش می‌یابد و برخی از افراد ممکن است از مصرف غذاهای غنی‌شده و یا مکمل‌های غذایی برای بهبود وضعیت تغذیه‌ای خود سود ببرند.

استار گفت: “من دوست دارم همه ریز مغذی های خود را از غذا دریافت کنند.” متأسفانه، برای اکثر افراد مسن، انجام این کار به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی که با افزایش سن رخ می دهد و برخی بیماری های خاص که بر جذب تأثیر می گذارد، واقعاً چالش برانگیز است، بنابراین ما اغلب مولتی ویتامین را توصیه می کنیم.

بازگشت سلامت مغز از طریق علم تغذیه

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
منبع
منبع
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا