پزشکیزیست شناسی

انقلاب در درمان دیابت: وعده کاهش وابستگی به انسولین

انقلاب در درمان دیابت: وعده کاهش وابستگی به انسولین -تحقیقات اخیر به رهبری دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا با همکاری دانشگاه پزشکی شیکاگو ، احتمالات آینده هیجان انگیزی را برای مدیریت دیابت نوع 1 و کاهش بالقوه وابستگی به انسولین ارائه می دهد .

 یافته‌های محققان که در  Cell Reports Medicine منتشر شده است ،  نشان می‌دهد که استفاده مجدد از داروی α-دی فلورومتیل‌اورنیتین (DFMO) ممکن است راه‌هایی را برای درمان‌های نوآورانه در آینده باز کند.

تحقیقات اخیر به رهبری دانشگاه ایندیانا و دانشگاه پزشکی شیکاگو نشان می دهد که داروی α-دی فلورومتیل اورنیتین (DFMO) می تواند درمان دیابت نوع 1 را متحول کند. بر اساس یک دهه مطالعات، DFMO پتانسیل را در کاهش وابستگی به انسولین نشان داده است و اکنون در یک کارآزمایی بالینی بزرگتر برای ارزیابی تأثیر آن بر حفظ سلول های بتا و اصلاح بیماری آزمایش می شود.
تحقیقات اخیر به رهبری دانشگاه ایندیانا و دانشگاه پزشکی شیکاگو نشان می دهد که داروی α-دی فلورومتیل اورنیتین (DFMO) می تواند درمان دیابت نوع 1 را متحول کند. بر اساس یک دهه مطالعات، DFMO پتانسیل را در کاهش وابستگی به انسولین نشان داده است و اکنون در یک کارآزمایی بالینی بزرگتر برای ارزیابی تأثیر آن بر حفظ سلول های بتا و اصلاح بیماری آزمایش می شود.

دیابت نوع 1 یک بیماری مزمن است که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه به سلول‌های بتای تولید کننده انسولین در لوزالمعده حمله می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد و منجر به سطوح بالای قند خون می‌شود که در حال حاضر برای زنده نگه داشتن بیماران نیاز به درمان مادام‌العمر با انسولین دارد.

 بسیاری از افرادی که با دیابت نوع 1 زندگی می کنند، درمان های فعلی، از جمله تزریق روزانه انسولین و پایش مکرر قند خون را ناخوشایند و چالش برانگیز می دانند.

سفر تحقیقاتی یک دهه

این آخرین نتایج ترجمه نشان دهنده بیش از یک دهه تحقیق است.

 در سال 2010، نویسنده همکار این مطالعه، دکتر Raghu Mirmira، در سال 2010 یک آزمایشگاه تحقیقاتی را در دانشکده پزشکی IU اداره می کرد، زمانی که تیم او در ابتدا کشف کردند که مهار مسیر متابولیک تحت تأثیر DFMO می تواند از سلول های بتا محافظت کند.

عوامل محیطی، نشان دهنده حفظ بالقوه در دیابت نوع 1 است.

 این تیم متعاقباً این یافته ها را در موش ها تأیید کرد.

از سال 2015 تا 2019، لیندا دی‌مگلیو، MD، MPH، ادوین لتزتر، پروفسور اطفال در دانشکده پزشکی IU و متخصص غدد اطفال و رئیس بخش بهداشت کودکان رایلی، یک کارآزمایی بالینی را هدایت کرد که ایمنی DFMO را در افرادی که به تازگی مبتلا به دیابت تشخیص داده شده بودند، تأیید کرد.

و پیشنهاد کرد که ممکن است سطح انسولین را با محافظت از سلول های بتا تثبیت کند. این کارآزمایی توسط بنیاد تحقیقات دیابت نوجوانان (JDRF) با دارویی ارائه شده توسط Panbela Therapeutics تامین شد.

«پس از چندین سال مطالعه نیمکت به بالین، شروع با دکتر. DiMeglio، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: مدل‌های موش Mirmira و [سارا] Tersey، در نهایت هیجان‌انگیز است که نتایج امیدوارکننده آزمایش آزمایشی خود را در انسان به اشتراک بگذاریم.

 اکنون که ایمنی اولیه DFMO را برای افراد مبتلا به دیابت نوع 1 ایجاد کرده‌ایم، از پیشرفت تحقیقات مشترک خود برای کشف بیشتر مزایای بالقوه آن در یک کارآزمایی بالینی بزرگتر هیجان زده هستیم.

مزایای تنظیمی DFMO و فرمول های جدید

از سال 1990، DFMO به عنوان یک تزریق با دوز بالا برای درمان بیماری خواب آفریقایی مورد تایید FDA قرار گرفته است و در سال 2020 برای درمان نگهدارنده نوروبلاستوما پس از بهبودی، یک نام درمانی پیشرفت‌کننده دریافت کرد.

 این مجوز قانونی قبلی می تواند پذیرش آن را به عنوان یک درمان دیابت نوع 1 ساده کند و به طور بالقوه روند تأیید را از چند دهه به تنها چند سال کوتاه کند.

میرمیرا که اکنون استاد پزشکی و متخصص غدد در دانشگاه است، گفت: استفاده از فرمول جدید DFMO به عنوان یک قرص به بیماران این امکان را می دهد که به جای نیاز به تزریق منظم، آن را از طریق دهان مصرف کنند و دارای عوارض جانبی بسیار مطلوبی است.

 هیجان‌انگیز است که بگوییم دارویی داریم که با هر روش درمانی دیگری که برای این بیماری داریم متفاوت عمل می‌کند.

مطالعات بالینی در حال انجام و آینده

محققان قبلاً گام های بعدی خود را در بررسی پتانسیل DFMO آغاز کرده اند.

 اولین نویسنده این مطالعه و نویسنده همکار، امیلی کی سیمز، MD، دانشیار اطفال در دانشکده پزشکی IU و متخصص غدد اطفال در Riley Children’s Health، اخیراً یک مطالعه بالینی بزرگتر و شش مرکزی را برای تعریف دقیق تأثیر درمان DFMO برای حفظ عملکرد سلول های بتا در دیابت نوع 1. این مطالعه جدید همچنین توسط JDRF و توسط Panbela Therapeutics حمایت می شود.

سیمز، که همچنین یک پزشک دانشمند در مرکز تحقیقات کودکان Herman B Wells و مرکز دیابت و بیماری های متابولیک در دانشکده پزشکی IU است، امیدوار است که DFMO، احتمالاً به عنوان بخشی از یک درمان ترکیبی، نه تنها به افراد کمک کند.

اخیراً مبتلا به دیابت نوع 1 تشخیص داده شده است، اما می تواند در افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند نیز آزمایش شود.

سیمز گفت: “همانطور که ما در این کارآزمایی بالینی چند مرکزی جدید برای بررسی بیشتر اثربخشی DFMO شیرجه می‌زنیم، نتایج امیدوارکننده‌ای را که تاکنون دیده‌ایم برای اصلاح روند بیماری زمینه‌ای در دیابت نوع 1 هدایت می‌کنیم.”

 ما از شرکت کنندگان بیشتری دعوت می کنیم تا در این تحقیق پیشگام به ما بپیوندند.

 با کمک آنها، دانشی که امروز به دست می آوریم، این پتانسیل را دارد که آینده روشن تری را برای مبتلایان به دیابت نوع 1 رقم بزند.

منبع

انقلاب در درمان دیابت: وعده کاهش وابستگی به انسولین

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا