سلامتسلامت روان

افزایش شدید ایست قلبی مرتبط با مصرف مواد افیونی

اختلال مصرف مواد افیونی، که شامل وابستگی و اعتیاد می شود، بیش از دو میلیون نفر را در ایالات متحده تحت تاثیر قرار می دهد، در حالی که مصرف بیش از حد مواد افیونی عامل اصلی مرگ و میر در سنین 25 تا 64 سال است.

این مطالعه روندها و پیامدهای ایست قلبی مرتبط با مواد افیونی را در سال‌های 2012 تا 2018 مورد بررسی قرار داد. پایگاه داده پذیرش مجدد سراسری ایالات متحده (NRD) برای مطالعه همه بستری‌ها برای ایست قلبی در مصرف‌کنندگان فعال یا مزمن مواد افیونی در مقایسه با ایست قلبی در بیمارانی که از مواد افیونی استفاده نمی‌کردند استفاده شد.

از 1,410,475 بستری ایست قلبی، 43,090 (3.1٪) در مصرف کنندگان مواد افیونی رخ داده است. میزان مرگ و میر داخل بیمارستانی در بیماران ایست قلبی با و بدون مصرف مواد افیونی به ترتیب 7/56 درصد در مقابل 2/61 درصد بود.

با این حال، در یک تجزیه و تحلیل برای چندین عامل از جمله بیماری کبد ، فیبریلاسیون دهلیزی و نارسایی کلیه ، هیچ تفاوتی در خطر مرگ و میر بین بیماران ایست قلبی با یا بدون سوء مصرف مواد افیونی وجود نداشت (نسبت شانس 0.96؛ فاصله اطمینان 95% 0.92-1.01. p=0.15).

مصرف کنندگان مواد افیونی میزان سوء مصرف الکل (16.9% در مقابل 7.1%؛ P<0.05)، افسردگی (18.8% در مقابل 9%؛ P<0.05) و سیگار کشیدن (37.0% در مقابل 21.8%؛ P<0.05) در مقایسه با کسانی که از مواد افیونی استفاده نمی کنند.

اختلال مصرف مواد افیونی، که شامل وابستگی و اعتیاد می شود
اختلال مصرف مواد افیونی، که شامل وابستگی و اعتیاد می شود

این مطالعه روند افزایش قابل توجهی را در ایست قلبی مرتبط با مواد افیونی در طول دوره هفت ساله نشان داد (p برای روند <0.05).

خانم Senada S. Malik، نویسنده این مطالعه، محقق پزشکی در دانشگاه نیوانگلند، بیدفورد، ایالات متحده گفت: “افزایش ایست قلبی مرتبط با مواد افیونی در طول دوره مطالعه قابل توجه بود. تا سال 2018، مواد افیونی با تعداد مشابهی مرتبط بودند. ایست قلبی به عنوان همه دلایل دیگر در کنار هم.»

وی ادامه داد: این یک مطالعه مشاهده‌ای بود، بنابراین ما نمی‌توانیم علیت را نتیجه‌گیری کنیم، اما یافته‌ها نشان می‌دهد که اپیدمی مواد افیونی در ایالات متحده ممکن است در افزایش تعداد ایست‌های قلبی نقش داشته باشد.

خانم مالک در پایان گفت: “افزایش استفاده از مواد افیونی تاثیر مخربی بر زندگی بسیاری از آمریکایی ها دارد.

سوء استفاده از این داروها با انتخاب سبک زندگی نامناسب از جمله مصرف بیش از حد الکل، عدم ورزش، خواب ناکافی و سیگار کشیدن مرتبط است.

منجر به مارپیچ رو به پایین تصمیم‌گیری ضعیف می‌شود. نیاز دائمی به مواد افیونی به اعتیاد، افسردگی، فقر، بیکاری و مشکلات کیفری/قانونی کمک می‌کند.

استراتژی‌های بهداشت عمومی از جمله افزایش نظارت، تحقیق و ردیابی موارد مواد افیونی به شدت مورد نیاز است تا از این امر جلوگیری شود. اپیدمی.”

انجمن قلب و عروق اروپا 

افزایش شدید ایست قلبی مرتبط با مصرف مواد افیونی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا