افسردگی

ارتباط دمای بدن با افسردگی

این مطالعه که امروز در Scientific Reports منتشر شد ، نشان نمی‌دهد که آیا افسردگی دمای بدن را افزایش می‌دهد یا دمای بالاتر باعث افسردگی می‌شود.

 همچنین ناشناخته است که آیا دمای بالاتر بدن مشاهده شده در افراد مبتلا به افسردگی منعکس کننده کاهش توانایی خود خنک شدن، افزایش تولید گرما از فرآیندهای متابولیک یا ترکیبی از هر دو است.

محققان داده‌های بیش از 20000 شرکت‌کننده بین‌المللی را که از دستگاهی استفاده می‌کردند که دمای بدن را اندازه‌گیری می‌کرد، تجزیه و تحلیل کردند و همچنین دمای بدن و علائم افسردگی خود را روزانه گزارش کردند.

 این مطالعه هفت ماهه در اوایل سال 2020 آغاز شد و شامل داده هایی از 106 کشور بود.

نتایج نشان داد که با افزایش هر سطح شدت علائم افسردگی، شرکت کنندگان دمای بدن بالاتری داشتند .

 داده‌های دمای بدن نیز گرایش به نمرات افسردگی بالاتر را در افرادی که دمای آنها در طول یک دوره 24 ساعته نوسانات کمتری داشت، نشان داد، اما این یافته اهمیت چندانی نداشت.

اشلی میسون، دکترای دکتر، نویسنده اصلی این مطالعه و دانشیار روانپزشکی در موسسه UCSF Weill برای علوم اعصاب، گفت: یافته‌ها نشان می‌دهد که چگونه یک روش جدید درمان افسردگی ممکن است کار کند.

 مجموعه کوچکی از مطالعات علّی موجود نشان داده‌اند که استفاده از جکوزی یا سونا می‌تواند افسردگی را کاهش دهد، احتمالاً با تحریک بدن به خود خنک‌سازی، مثلاً از طریق تعریق.

میانگین دمای بدن گزارش شده توسط خود بر اساس زمان از روز. شکل، الگوی روزانه کمترین دمای بدن گزارش شده توسط خود را در ساعات اولیه صبح و دمای بالاتر گزارش شده بدن در ساعات روز را نشان می دهد. توجه داشته باشید. خط آبی میانگین دمای بدن گزارش شده توسط خود (محور Y راست) را بر اساس زمان روز نشان می دهد. سایه آبی نشان دهنده خطای استاندارد میانگین است. سایه قرمز تعداد پاسخ ها (محور Y سمت چپ) را نشان می دهد که در هر دقیقه (محور X) ارائه می شود.

میسون، که همچنین روانشناس بالینی در مرکز UCSF Osher برای سلامت یکپارچه است، می‌گوید: «از قضا، گرم کردن افراد در واقع می‌تواند منجر به کاهش مجدد دمای بدن شود که بیشتر از سرد کردن مستقیم افراد، مانند حمام یخ، طول می‌کشد .

 “اگر بتوانیم دمای بدن افراد مبتلا به افسردگی را تا زمان درمان های مبتنی بر گرما به خوبی پیگیری کنیم، چه؟”

میسون افزود : طبق اطلاعات ما، این بزرگترین مطالعه تا به امروز برای بررسی ارتباط بین دمای بدن – که با استفاده از روش‌های گزارش خودکار و حسگرهای پوشیدنی ارزیابی شده است – و علائم افسردگی در یک نمونه وسیع جغرافیایی است. با توجه به افزایش نرخ افسردگی در ایالات متحده، ما از احتمال یک راه جدید برای درمان هیجان زده هستیم.

اطلاعات بیشتر: اشلی ای. میسون و همکاران، دمای بدن بالا با علائم افسردگی مرتبط است: نتایج حاصل از مطالعه TempPredict، گزارش های علمی (2024). DOI: 10.1038/s41598-024-51567-w

ارتباط دمای بدن با افسردگی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا