تغذیه

اثر تغذیه زمانی برای کاهش خطر بیماری قلبی عروقی

اثر تغذیه زمانی برای کاهش خطر بیماری قلبی عروقی -یک مطالعه جدید ارتباط قابل توجهی بین زمان غذا خوردن و سلامت قلب و عروق را نشان می دهد.

 تأخیر در اولین وعده های غذایی و دیرهنگام آخرین وعده های غذایی به ترتیب خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و عروق مغزی را افزایش می دهد.

 برعکس، به نظر می رسد دوره های طولانی روزه داری یک شبه این خطر را کاهش می دهد.

 این یافته ها نشان می دهد که وعده های غذایی زودتر و روزه داری طولانی مدت ممکن است به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک کند.

بر اساس مطالعه ای که روی بیش از 100000 نفر انجام شد، تحقیقات نشان می دهد که خوردن زودتر در روز و طولانی کردن روزه در شب می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد.

اثر تغذیه زمانی برای کاهش خطر بیماری قلبی عروقی
اثر تغذیه زمانی برای کاهش خطر بیماری قلبی عروقی

بر اساس مطالعه بار بیماری های جهانی ، بیماری های قلبی عروقی با 18.6 میلیون مرگ سالانه در سال 2019، که حدود 7.9 از آنها به رژیم غذایی مربوط می شود، علت اصلی مرگ و میر در جهان است.

 این بدان معناست که رژیم غذایی نقش عمده ای در ایجاد و پیشرفت این بیماری ها دارد.

 سبک زندگی مدرن جوامع غربی به عادات غذایی خاصی مانند دیر شام خوردن یا نخوردن صبحانه منجر شده است.

علاوه بر نور، چرخه روزانه دریافت غذا (وعده‌های غذایی، میان‌وعده‌ها و غیره) که با دوره‌های روزه‌داری متناوب می‌شود، ساعت‌های محیطی یا ریتم‌های شبانه‌روزی اندام‌های مختلف بدن را همگام می‌کند و در نتیجه بر عملکردهای متابولیک قلبی مانند تنظیم فشار خون تأثیر می‌گذارد.

 Chrononutrition به عنوان یک زمینه جدید مهم برای درک رابطه بین زمان مصرف غذا، ریتم شبانه روزی و سلامتی در حال ظهور است.

تغذیه مزمن و خطر قلبی عروقی

دانشمندان از داده‌های 103389 شرکت‌کننده در گروه NutriNet-Santé (79 درصد از آنها زن با میانگین سنی 42 سال بودند) برای مطالعه ارتباط بین الگوهای مصرف غذا و بیماری‌های قلبی عروقی استفاده کردند .

 برای کاهش خطر سوگیری احتمالی، محققان تعداد زیادی از عوامل مخدوش کننده، به ویژه عوامل اجتماعی جمعیت شناختی (سن، جنس، وضعیت خانواده و غیره)، کیفیت تغذیه رژیم غذایی، سبک زندگی و چرخه خواب را در نظر گرفتند.

نتایج نشان می‌دهد که خوردن اولین وعده غذایی در اواخر روز (مانند حذف صبحانه)، با افزایش ۶ درصدی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در هر ساعت تاخیر همراه است.

 به عنوان مثال، فردی که برای اولین بار در ساعت 9 صبح غذا می خورد، 6 درصد بیشتر از افرادی که ساعت 8 صبح غذا می خورند، به بیماری های قلبی عروقی مبتلا می شوند.

وقتی نوبت به آخرین وعده غذایی در روز می رسد، دیر غذا خوردن (بعد از ساعت 9 شب) با افزایش 28 درصدی خطر ابتلا به بیماری های عروق مغزی مانند سکته در مقایسه با غذا خوردن قبل از ساعت 8 شب، به ویژه در زنان همراه است.

در نهایت، مدت طولانی‌تر روزه‌داری شبانه – زمان بین آخرین وعده غذایی روز و اولین وعده غذایی روز بعد – با کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های عروق مغزی مرتبط است و این ایده را حمایت می‌کند که اولین و آخرین وعده‌های غذایی را زودتر بخورند. در روز.

نکات کلیدی در مورد زمان بندی غذا و سلامت قلب

این یافته‌ها، که نیاز به تکرار در گروه‌های دیگر و از طریق مطالعات علمی بیشتر با طرح‌های مختلف دارند، نقش بالقوه زمان‌بندی غذا را در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی برجسته می‌کنند.

 آنها پیشنهاد می‌کنند که عادت به خوردن زودتر اولین و آخرین وعده‌های غذایی با دوره طولانی‌تر روزه‌داری در شب می‌تواند به پیشگیری از خطر بیماری‌های قلبی عروقی کمک کند.

اثر تغذیه زمانی برای کاهش خطر بیماری قلبی عروقی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا