تسلیحاتهوش مصنوعی

آینده جنگ در سال 2030 و نقش هوش مصنوعی

بررسی اجمالی پروژه و نتیجه گیری

آینده جنگ در سال 2030 و نقش هوش مصنوعی -آمریکا با چه کسی و چه کسی با آن مبارزه خواهد کرد؟ این درگیری‌های آینده کجا خواهد بود؟ درگیری های آینده چگونه خواهد بود؟ چگونه با آنها مبارزه خواهد شد؟ و چرا ایالات متحده وارد جنگ خواهد شد؟

این گزارش مرور کلی مجموعه‌ای است که از طیف گسترده‌ای از مجموعه‌های داده، منابع ثانویه، و مجموعه گسترده‌ای از مصاحبه‌ها در هشت کشور در سراسر جهان برای پاسخ به این سؤالات استفاده می‌کند.

نویسندگان به این نتیجه رسیدند که ایالات متحده در سال 2030 با یک سری معضلات راهبردی عمیق‌تر مواجه خواهد شد.

دشمنان ایالات متحده – چین، روسیه، ایران، کره شمالی و گروه‌های تروریستی – احتمالاً ثابت خواهند ماند، اما متحدان ایالات متحده ممکن است تغییر کنند و مکان آن تغییر کند.

جایی که ایالات متحده به احتمال زیاد در آن جنگ می کند، ممکن است با مکان هایی که درگیری ها می تواند برای منافع ایالات متحده خطرناک ترین باشد، مطابقت نداشته باشد.

نیروی مشترک احتمالا با حداقل چهار نوع درگیری روبرو خواهد شد که هر کدام به مجموعه ای از قابلیت های متفاوت نیاز دارند، اما توانایی ایالات متحده برای تامین منابع چنین نیروی متنوعی احتمالا کاهش خواهد یافت.

مهمتر از همه، با ممانعت از هرگونه تلاش رادیکال برای تغییر مسیر، ایالات متحده در سال 2030 می تواند به تدریج ابتکار عمل را برای دیکته کردن نتایج استراتژیک و تعیین زمان و چرایی وقوع جنگ های آینده از دست بدهد.

برای برآوردن خواسته‌های آینده، نیروی مشترک و نیروی هوایی ایالات متحده باید روی دقت، اطلاعات و اتوماسیون بیشتر سرمایه‌گذاری کنند.

ایجاد ظرفیت اضافی؛ حفظ یک وضعیت رو به جلو قوی؛ و چابکی را در تمام سطوح جنگی تقویت کند.

اما در مقابل کشورهایی مانند چین و روسیه و همچنین ایران نیز قابلیت آنرا دارند تا سطوح جنگی خود را ارتقا دهند

یافته های کلیدی

لیست دشمنان ایالات متحده احتمالاً ثابت می ماند، اما لیست متحدان ایالات متحده احتمالاً تغییر خواهد کرد

 • چین، روسیه، ایران، کره شمالی و گروه های تروریستی دشمنان اصلی آمریکا باقی خواهند ماند.
 • نفوذ فزاینده چین احتمالاً فهرست متحدان ایالات متحده در آسیا را تغییر می دهد زیرا کشورها در برابر قدرت چین محافظت می کنند.
 • در اروپا، اراده و ظرفیت متحدان سنتی ایالات متحده برای اعمال زور، به ویژه در خارج از کشور، احتمالاً کاهش خواهد یافت.

مکان درگیری های ایالات متحده را می توان بر اساس احتمال یا خطر تجزیه و تحلیل کرد

 • سه منطقه اصلی – هند و اقیانوس آرام، اروپا و خاورمیانه – همگی مناطق محتمل برای جنگ بعدی هستند. خاورمیانه به احتمال زیاد به نظر می رسد، اگرچه اقیانوس هند و اقیانوس آرام ممکن است بزرگترین خطر را ایجاد کند.

درگیری‌های آینده احتمالاً از چهار کهن الگوی اساسی، یعنی ضد تروریسم، درگیری‌های منطقه خاکستری، دعواهای نامتقارن و مبارزات سطح بالا ناشی می‌شوند.

چهار روند کلی می توانند زمان و چرایی جنگ ایالات متحده را شکل دهند

 • توانایی ایالات متحده برای استفاده از تحریم ها به جای خشونت با کاهش قدرت اقتصادی ایالات متحده و متحدانش به صورت نسبی کاهش خواهد یافت.
 • ظهور نیروهای قدرتمند در سراسر آسیا، اروپا و خاورمیانه می تواند کنترل ها و تعادل ها را کاهش دهد و انگیزه هایی برای درگیری های آینده ایجاد کند.
 • از آنجایی که دشمنان آمریکایی قاطع‌تر می‌شوند و در برابر خطوط قرمز متحدان ایالات متحده پیش می‌روند، ایالات متحده ممکن است با انتخاب دشواری روبرو شود که وارد جنگی شود که نمی‌خواهد یا متحدی را رها کند.
 • نیروهای خارجی می توانند درگیری ایجاد کنند، مانند حوادث و تشدید غیر عمدی، بحران ناشی از تغییرات آب و هوا، یا درگیری بر سر منابع کمیاب.

توصیه ها

 • درگیری‌های آتی احتمالاً بر توانایی عملیات در محدوده تأثیرگذار خواهد بود. قرار گرفتن خارج از برد موشکی دشمنان و استقرار از راه دور هر دو می‌توانند عوامل مهمی باشند و ارتش آمریکا باید روی این قابلیت‌ها سرمایه‌گذاری کند.
 • ایالات متحده باید در افزایش دقت نظامی سرمایه گذاری کند تا از واکنش های حقوقی و سیاسی که با تلفات غیرنظامیان همراه است، جلوگیری کند.
 • همه شاخه‌های ارتش باید قابلیت‌های جنگ اطلاعاتی خود را به ویژه برای عملیات‌های منطقه خاکستری افزایش دهند.
 • به دلیل تمایل به استفاده بیشتر از هوش مصنوعی، ارتش باید در اتوماسیون سرمایه گذاری کند.

آینده جنگ در سال 2030 و نقش هوش مصنوعی

مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است. مهندس حمید تدینی: نویسنده و وبلاگ نویس مشهور، متخصص در زبان برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ساکن آلمان است. مقالات روشنگر او به پیچیدگی های این زمینه ها می پردازد و به خوانندگان درک عمیقی از مفاهیم پیچیده فناوری ارائه می دهد. کار او به دلیل وضوح و دقت مشهور است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا